چاپ مطلب چاپ مطلب

طی اطلاعیه ای؛ جهاددانشگاهی خبر خبرگزاری فارس را تکذیب کرد

 

همای گیلان: جهاددانشگاهی گیلان نیز با تاسی از سیاستهای کلی این نهاد مقدس همه ساله ضمن ارزیابی و بررسی پیشرفت پروژه ها و عملکرد پرسنل در حوزه های مختلف، درخصوص تمدید قراردادها برای سال آینده در چارچوب برنامه ها و پروژه های مدنظر تصمیم گیری می کند.

جهاددانشگاهی گیلان خبر خبرگزاری فارس را تکذیب کرد.
روابط عمومی جهاددانشگاهی واحد استان گیلان طی اطلاعیه ای با تکذیب خبر خبرگزاری فارس اعلام کرد:نظر به درج خبری با عنوان ۴۰ نفر از کارکنان جهاد دانشگاهی گیلان اخراج شده اند در خبرگزاری فارس در مورخ ۱۹ فروردین  بدینوسیله خبر مذکور به دلیل ماهیت نادرست آن تکذیب می گردد.

یکی از اهداف جهاددانشگاهی به عنوان نهاد فرهنگی و مولود انقلاب اسلامی، ایجاد فرصتهای شغلی برای جوانان به ویژه فارغ التحصیلان رشته های مختلف و استفاده از ظرفیت ها و توانمندی نیروهای متخصص برای بهبود شرایط  تحقیقاتی، پژوهشی و آموزشی بوده و در این راستا با جذب و استفاده از نیروهای متخصص اهتمام خویش را برای تحقق آرمانهای علمی و فرهنگی نظام مبذول می دارد. جهاددانشگاهی گیلان نیز با تاسی از سیاستهای کلی این نهاد مقدس همه ساله ضمن ارزیابی و بررسی پیشرفت پروژه ها و عملکرد پرسنل در حوزه های مختلف، درخصوص تمدید قراردادها برای سال آینده در چارچوب برنامه ها و پروژه های مدنظر تصمیم گیری می کند که در این راستا در پایان سال ۱۳۹۲ با نظر مراجع ذیصلاح نسبت به عدم تمدید قرارداد ۸ نفر از پرسنل جهاددانشگاهی گیلان و تبدیل وضعیت ۵ نفر از پرسنل تمام وقت به پاره وقت و ۲ نفر از پاره وقت به پروژه ای به منظور خدمات رسانی بهتر اقدام نمود.

جای تعجب است در روزی که تعدادی از اعضای هیات علمی جهاددانشگاهی در راستای منویات مقام معظم رهبری و در حمایت از دولت تدبیر و امید درصدد اعلام انصراف از دریافت یارانه نقدی بوده اند خبرگزاری فارس با درج خبر مذکور در جهت تضعیف این اقدام مبادرت نمود.

یادآوری می نماید این جهاد در نظر داشت در قراردادهای جدید خدمات تخصصی و طرح های مصوب جدید امکان جذب نیروهای جدید، یا امکان استفاده از همکاران فوق را در صورت نیاز فراهم نماید، آن خبرگزاری با ذکر «اخراج» بار حقوقی برگشت این عزیزان را نیز با مشکل مواجه نموده و از این حیث برای آنان ایجاد نگرانی کرده است.

مسئولان آن خبرگزاری می توانستند به راحتی جهت بررسی صحت و سقم خبر اعلام شده ضمن تماس با مسئولین جهاددانشگاهی گیلان نسبت به درج خبر صحیح اقدام کرده و اعتبار رسانه ای خود را زیر سوال نمی بردند.

لذا انتظار داریم براساس قانون مطبوعات ضمن درج این جوابیه در همان ستون، نسبت به نشر اکاذیب صورت پذیرفته از پیشگاه مردم شریف و ولایتمدار گیلان عذرخواهی فرمائید./ایسنا

About

Check Also

برگزاری مراسم یادبود شهید رئیسی در قلب بازار رشت

برگزاری مراسم یادبود شهید رئیسی در قلب بازار رشت معاون امور اقتصادی استانداری گیلان گفت: …