چاپ مطلب چاپ مطلب

عضو شورای شهر رشت خبر داد استفاده از خودروهای منطقه آزاد انزلی در حمل و نقل شهری

عضو شورای شهر رشت با بیان اینکه به منظور کاهش هزینه‌ها از تمام ظرفیت‌های گیلان استفاده می‌شود، گفت: در تلاش هستیم از خودروهای منطقه آزاد در حمل و نقل درون شهری استفاده کنیم.

به گزارش همای گیلان رضا رسولی با اشاره به اهمیت توسعه ناوگان حمل و نقل شهری، اظهار کرد: ۴۵۰ میلیون تومان اعتبار برای تهیه هر اتوبوس در شهر نیاز است که با توجه به محدودیت‌های مالی به منظور استفاده از تمام امکانات قصد داریم از ظرفیت منطقه آزاد انزلی برای ارتقا ناوگان استفاده کنیم.

وی با اشاره به برگزاری جلسات با مسئولان منطقه آزاد انزلی ، افزود: با استفاده از امکانات منطقه آزاد به دلیل محدودیت‌هایی که وجود دارد طرح مطالعاتای برای استفاده از این ظرفیت در تاکسی فرودگاه و تاکسی‌های ترمینال در حال انجام است.

رئیس کمیسیون حمل و نقل و ترافیک شورای شهر رشت گفت: هدف برطرف کردن موانع است تا بتوانیم از امکانات منطقه آزاد برای حمل و نقل در شهر استفاده کنیم و به صورت آزمایشی در تاکسی فرودگاه این طرح را عملی می‌کنیم.

رسولی درباره توسعه این امکانات در شهر، تصریح کرد: طرح استفاده از ظرفیت منطقه آزاد قابل توسعه است اما باید خودروها بویژه در قالب تاکسی توسط مردم خریداری و در شهر استفاده شود، این موانع در اتوبوس کمتر است.

وی با اشاره به استفاده از میدی‌باس‌ها در شهر رشت، خاطرنشان کرد: هفت‌ دستگاه میدی‌باس از محل هدفمندی یارائه‌ها توسط وزارت کشور خریداری و به شهر رشت اختصاص داده شد که به زودی وارد ناوگان حمل و نقل شهری می‌شود.

رئیس کمیسیون حمل و نقل و ترافیک شورای شهر رشت با بیان اینکه خدمات باید به صورت همگن در همه مناطق شهر تأمین شود، تصریح کرد: توسعه عدالت اجتماعی از ثمرات انقلاب اسلامی است و در قدم نخست در اتوبوسرانی با قیمیت مناسب و با کیفیت، کار را شروع کرده‌ایم./تسنیم

About

Check Also

امام جمعه لاهیجان در خطبه های نماز جمعه امروز : ‘عبادت و صبر بر مشقت و بلا ‌’ دو راه اتصال به مقام قرب الهی است/ آقای پزشکیان رئیس‌جمهور همه مردم ایران است

امام جمعه لاهیجان در خطبه های نماز جمعه امروز : ‘عبادت و صبر بر مشقت …