چاپ مطلب چاپ مطلب

عضو شورای شهر رودسر تشکیل جلسه به خاطر برکناری شهردار نبود بلکه اسکان شهردار مورد نظر بود

اختصاصی همای گیلان:آذر ماه سال جاری معاونت محترم استانداری طی نامه ای به شورا ها ارسال شد که در آن آمده بود که شهرداران شهر باید در محدود مسئولیت خود اسکان داشته باشند یکی از شهردارانی که در شهر ساکن نبود شهردار رودسر بود این بود که شورای این شهر جلسه ای تشکیل دادند تا در این خصوص چاره اندیشی نماینداینجا بود که برخی از اغضا تصمیم گرفتند سرپرست شهرداری راانتخاب نمایند که در نهایت با مخالفت رفتن شهردار مواجه شد  خبر نگار ما در این خصوص گفتگویی با حسین زاده  عضو شورای شهر رودسرانجام داده است که با هم آن را می خوانیم:navaye-amin

سوال:  اقای حسین زاده یک ماه پیش جلسه ای مبنی بر انتخاب سرپرست جدید شهرداری بعلت عدم سکونت شهردار رودسر در محدوده ی شهر رودسر با توجه به نامه ای که از سمت معاونت عمرانی استانداری به آن شورا ارسال شده بود برگزار گردید که این مسئله مورد مخالفت حضرتعالی و دو نفر دیگر از اعضای شورای شهر شد ! آیا مخالفت به امری قانونی از لحاظ شما خلاف قانون نیست ؟ آیا کم کاری شهردار رودسر و تیلیغات بیش از حد در بسیاری از پروژه ها و مسکوت ماندن تعدادی زیادی از پروژه ها شهادت بر کم کاری شهردار رودسر نیست که این فرصت را غنیمت نشمردید و به راحتی از آن گذشتید ؟
 پاسخ : موضوع درخواست استانداری توسط معاون عمرانی استاندار نامه زده شده بود به شورای شهر رودسر در خصوص عدم سکونت شهردار در سطح شهر رودسر طی فرصتی به شهردار قرار شد تا منزل مسکونی در محدوده شهری اختیار نماید.
علت اختلاف نظر در تاخیر انتخاب و پیگیری منزل شهردار بود ولی در اصل موضوع تمرد و انکاری وجود نداشت چون به محض وصول نامه استانداری و شورای شهر رودسر نسبت به سکونت در شهر برابر ضوابط قبول کردند .
لذا در جلسه رسیدگی به این نامه فقط بحث سکونت یا عدم سکونت شهردار مطرح بود نه اینکه برسی عملکرد ایشان یا شهرداری ؛ضمن اینکه بنده حقیر،الحق والانصاف از زحمات شهردار که در تمام نقاط شهری  توانسته کم وبیش توزیع عادلانه ثروت و سرمایه های شهری  و خدمات رسانی به شهروندان کرا انجام دهداعلام حمایت  می نمایم ولی اعتقاد به نظارت و هدایت شورابراساس قوانین کشور دارم .
در عین حال از دخالت در امور اجرائی که جزو شرح وظایف شهرداری می باشد پرهیز کرده و به تکلیف قانونی خود که هدایت و کنترل و برسی امور شهرداری و مسئولین شهرداری می باشد جدیت کافی را دارم

About سردبیر ارشد

Check Also

واکاوی نمایش ضعیف ملی پوشان والیبال در لیگ ملتها

مجید صبوحی کارشناسی فرهنگی ورزشی و مربی والیبال طی یادداشتی نوشت: در آستانه المپیک ریو …