چاپ مطلب چاپ مطلب

عضو کمیسیون انرژی: بنزین تک نرخی می شود/ خداحافظی با بنزین سهمیه

همای گیلان:امیرعباس سلطانی ضمن بیان مطلب فوق اعلام کرد: در صورتی که بنزین تک نرخی نشود نرخ بنزین سهمیه ای و آزاد به طور جداگانه ۱۰۰ تومان افزایش خواهد یافت.

axe27921

نماینده مردم بروجن، با اشاره به تورم انتظاری ناشی از افزایش قیمت بنزین ادامه داد: باید به این مساله توجه داشت که قیمت بنزین به تنهایی سطح عمومی قیمت‌ها را افزایش نمی‌دهد، به نحوی که حتی اگر دولت نرخ بنزین را ۴ برابر هم کند اثر آن روی تورم سالانه بیشتر از ٢ تا ٣ درصد نخواهد بود. در ابتدا با افزایش قیمت، نرخ حمل‌ونقل شهری و مسافری افزایش می‌یابد، اما این نرخ عدد تورم عمومی را بالا نمی‌برد.

سلطانی، با اشاره به اینکه طبق وعده مسئولان وزارت نفت، قرار بود دو سال پیش جشن خودکفایی بنزین برگزار شود، گفت: طبق وعده‌های مکرر مسئولین وزارت نفت، جشن خودکفایی بنزین قرار بود در تیر ماه سال ۹۱ برگزار شود که متاسفانه این امر تا به حال محقق نشده است.

عضو کمیسیون انرژی مجلس با اشاره به اینکه سقف تولید بنزین مرغوب تنها ۳۰ درصد تخمین زده شده است، گفت: در حال حاضر و با توجه به مصرف کنونی بنزین، امکان ندارد کشور در تولید این محصول به خودکفایی کامل نزدیک شود، از این رو گفته‌های مسئولان وزارت نفت در مورد جشن خودکفایی بنزین با کیفیت تنها در حد یک شعار باقی مانده است./میزان

About

Check Also

هشدار پلیس نسبت به کلاهبرداری به بهانه فروش سوالات کنکور

هشدار پلیس نسبت به کلاهبرداری به بهانه فروش سوالات کنکور 🔹رئیس پلیس فتای تهران بزرگ: …