چاپ مطلب چاپ مطلب

فاضلاب شهر آستانه اشرفیه باعث فاجعه زیست محیطی شده است

همای گیلان:محمد حسین قربانی در نشست علنی امروز ( چهارشنبه ۱۷ اردیبهشت) مجلس شورای اسلامی در تذکر شفاهی ضمن تشکر از مقام معظم رهبری به دلیل ابلاغ سیاست حوزه سلامت و قدردانی از توجه دولت به اهمیت این حوزه، افزود: از مسئولان وزارت بهداشت انتظار می رود تا توجهی به توسعه مراکز بهداشتی درمانی گیلان داشته باشد و رسیدگی به وضعیت بیمارستان آستانه اشرفیه را نیز مدنظر قرار دهد.

 download

نماینده مردم آستانه اشرفیه در مجلس شورای اسلامی، ادامه داد: امروز گیلان بالاترین نرخ بیکاری را در کشور بعد از استان لرستان دارد حال جای این سوال باقی است که برای جوانان تحصیلکرده و بیکار این استان چه اندیشیده اید و چه هدف نگاری برای اشتغال مدنظر قرار داده شده است.

این نماینده مردم در مجلس نهم خطاب به وزیر راه و شهرسازی تاکید کرد: متاسفانه بهره مندی توسعه راههای گیلان از متوسط کشوری پایین تر است و یازده کیلومتر آزاد راه قزوین – رشت و راه آهن قزوین – رشت – آستارا به آرزوی دست نیافتنی برای مردم گیلان تبدیل شده است.

وی یادآور شد: معضل ورودی آستانه اشرفیه که امروزه به صورت نیمه کاره رها شده به معضلی امنیتی تبدیل شده و همچنین عدم پیشرفت راه آستانه اشرفیه هر روز کشته های بسیاری در بر دارد.

قربانی در تذکری خطاب به وزیر نیرو، گفت: آیا قابل قبول است مردم استانه اشرفیه از نعمت آب شرب محروم باشند؛ کشاورزان زحمت کش باید از آب غیربهداشتی شرب کنند و باید این واقعیت را پذیرفت که آب کشاورزی این حوزه دچار بحران شده است.

نماینده مردم آستانه اشرفیه در مجلس نهم ادامه داد: هنوز تکلیف منبع ذخیره آب شرب ۱۱ هزار مترمکعبی  آستانه اشرفیه بر خلاف ضرورت و وعده داده شده عملی نشده است همچنین فاضلاب شهر آستانه باعث فاجعه زیست محیطی شده است که لازم است از محل وام بانک توسعه اسلامی که در بودجه ۹۳ آمده پیگیری های لازم صورت گیرد و این نکته را نیز یادآور شوم که سد شهر بیجار با پیشرفت ۹۵ درصدی  نیاز به توجه ویژه دارد.

سخنگوی کمیسیون بهداشت و درمان مجلس در تذکری به طیب نیا وزیر اقتصاد و امور دارائی گفت: امروز مردم این استان باید برای دریافت یک میلیون وام ماهها پشت در معطل بمانند اما مسیر برای گردن کلفت ها و رانت خوارها باز است که لازم است نگاه و مساعدت ویژه ای به این بخش صورت گیرد./خانه ملت

About

Check Also

تجلیل از کارکنان واحد صنفی شهرداری لنگرود به مـناسـبت روز اصـنــاف تــوسـط شـهــردار و اعـضــای شورای اسلامی شهر لنگرود

تجلیل از کارکنان واحد صنفی شهرداری لنگرود به مـناسـبت روز اصـنــاف تــوسـط شـهــردار و اعـضــای …