چاپ مطلب چاپ مطلب

فاطمه هاشمی به ۶ ماه حبس محکوم شد

فاطمه هاشمی رفسنجانی با حکم دادگاه انقلاب تهران به شش ماه حبس تعلیقی محکوم شد.
وحید ابوالمعالی یکی از وکلای فاطمه هاشمی رفسنجانی در این باره گفت: ظهر امروز حکم از سوی دادگاه به ما ابلاغ شد و موکلم به شش ماه حبس تعزیری محکوم شده است.

دادگاه با استناد به مواد ۴۴، ۴۶، ۵۰ و ۵۴ قانون مجازات اسلامی این حکم را به مدت دو سال تعلیق کرده است.

وی در خصوص اعتراض به این حکم نیز گفت: به این حکم اعتراض داریم و در اولین فرصت اعتراض مان را تقدیم دادگاه می کنیم.

ابوالمعالی در مورد تاثیر نامه علی لاریجانی به رئیس دادگستری تهران در رای دادگاه نیز اظهار داشت: این نامه در پرونده موجود بود اما تاثیری در رای نداشت. دادستانی معتقد بود این از جرایم غیرقابل گذشت است و نیاز به شاکی خصوص ندارد.

وی افزود: دادگاه دفاعیات مارا قبول نکرده است و در صورت اعتراض به حکم و عدم صلاحیت دادگاه، پرونده به دادگاه تجدیدنظر ارسال می شود.

فاطمه هاشمی رفسنجانی اواخر مرداد ماه امسال به دلیل اظهاراتش درباره اتفاقات مجلس شورای اسلامی در یکی از رسانه ها به شعبه ۱۲ دادسرای فرهنگ و رسانه احضار شد که پس از تحقیقات دادستانی برای او کیفرخواست صادر کرد. ۱۸ دیماه جلسه دادگاه در دادگاه انقلاب برگزار شد که فاطمه در جمع خبرنگاران گفت: زمانی که آقای احمدی نژاد علیه خانواده لاریجانی صحبت کرد ۴۵ دقیقه از وقت مجلس برای دفاع از خانواده لاریجانی گرفته شد اما وقتی یکی از نمایندگان مجلس علیه مهدی هاشمی صحبتهایی را مطرح کرد هیچ دفاعی از وی نشد. پس از این اتفاقات من در مصاحبه ای خواستار این شدم که علی لاریجانی و برادرش پاسدار حقوق ملت باشند نه پاسدار حقوق خانواده شان که به خاطر این مصاحبه امروز محاکمه می شوم.

About

Check Also

استاندار گیلان : انقلاب اسلامی مرهون شهادت وایثارگری شهدای والا مقام است

استاندار گیلان : انقلاب اسلامی مرهون شهادت وایثارگری شهدای والا مقام است   رودسر -استاندار …