چاپ مطلب چاپ مطلب

فرصت ۱۰روزه مجلس به بانک مرکزی برای برداشت وجوه واریز شده

همای گیلان:عراقچی عضو ارشد تیم مذاکره کننده هسته ای خبر از پرداخت اقساط پول های بلوکه شده ایران در غرب، طبق برنامه داد و اظهار کرد که همه پول ها هم اکنون در حساب بانک مرکزی است، سید حسین نقوی حسینی نماینده ورامین و سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس ضمن تایید سخنان عراقچی گفت: بله ما هم تایید می کنیم پول در حساب بانک مرکزی است اما ایران مجوز برداشت از این منابع مالی را ندارد.

00220-185x128

وی ادامه داد: مبالغ مربوط به اقساط ۴.۲ میلیارد دلاری به حساب بانک مرکزی واریز شده است.تا کنون همه اقساط طبق توافق ژنو پرداخت شده و در حساب بانک مرکزی قرار دارد. اما ما از آنها بهره برداری نکرده ایم.

سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس بسیاری از سوالات خبرنگار ما را بی پاسخ گذاشت اما گفت: که نگرانی کمیسیون امنیت ملی از این بابت است که نتوانیم از ارز آزاد شده بهره برداری کرده و به مصرف برسانیم و زمان ۶ ماهه برداشت از این مبالغ به اتمام برسد.

نقوی حسینی توضیح داد: طبق توافقات ژنو ۶ ماه فرصت به ایران داده شده تا طبق توافق پولهای بلوکه شده خود را که تا کنون ۴ قسط از آنها آزاد شده است، برداشت کند این درحالی است که ۳ ماه گذشته و ما هنوز نتوانسته ایم یک دلار برداشت کنیم.

وی بانک مرکزی را مسوول این اتفاقات دانست و گفت مجلس ده روز به بانک مرکزی فرصت داده است تا مکانیسم و راهکاری را برای برداشت این مبالغ بیابد چرا که پس از ۶ ماه این پول ها مجدد برگشت داده شده و از حسابهای بانک مرکزی ایران خارج می شود.

About

Check Also

نماینده تالش، رضوانشهر و ماسال مطرح کرد: احیای کامل چوکا مطالبه جدی مردم است/ انتقاد از برخی فرصت سوزی ها در رضوانشهر

نماینده تالش، رضوانشهر و ماسال مطرح کرد: احیای کامل چوکا مطالبه جدی مردم است/ انتقاد …