چاپ مطلب چاپ مطلب

فرماندار رشت : هفته فرهنگ و هنر رشت در تقویم سالانه فرهنگی شهر رشت ثبت شد

همای گیلان:در جلسه هم اندیشی مدیران فرهنگی شهرستان رشت که روز شنبه ۴ بهمن با حضور مدیران شانزده دستگاه فرهنگی شهر رشت و به ریاست فرماندار در خانه ابریشمی برگزار گردید ، مباحث مهم فرهنگی رشت مطرح شد که مهمترین آن ثبت هفته فرهنگ و هنر رشت در تقویم سالانه فرهنگی شهر رشت بود.

download

به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی گیلان ، سید عیسی مهدوی فرماندار شهرستان رشت در این جلسه گفت : مطرح شدن ایده هفته فرهنگ و هنر از سوی اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان رشت ارائه حرکت ارزنده ای بود که خوشبختانه با موفقیت در حال برگزاری است.

وی افزود : این حرکت فرهنگی موجب معرفی و غنای فرهنگی رشت و ارتقاء فعالیت های هنری خواهد گردید.

فرماندار رشت خاطر نشان کرد : ثبت هفته فرهنگ و هنر رشت در تقویم سالانه این شهر موجب تحولات شگرف فرهنگی و هنری و حتی جذب بیشتر توریسم خواهد شد.

رضا ثقتی رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان رشت و دبیر برگزاری نخستین هفته فرهنگ و هنر این شهر نیز ضمن تقدیر از حمایت های فرماندار و مدیر کل محترم ارشاد گیلان یکی از ویژگی های بارز برگزاری این هفته را همگرایی و در کنار هم بودن نهادها و سازمانهای فرهنگی دانست.

رضا ثقتی از اجرای بیش از ۶۰ برنامه فرهنگی ، هنری و مذهبی در طول هفته فرهنگ و هنر در ۱۴ بخش اصلی خبر داد.

مظفر نیکومنش رئیس کمیسیون فرهنگی شورای اسلامی شهر رشت نیز در این نشست ، اقدامات فرهنگی نظیر هفته فرهنگ و هنر رشت ، ایجاد خانه مشروطه و ایجاد موزه هنرهای معاصر را از  پیگیریهای دکتر فاضلی مدیر کل ارشاد گیلان دانست و آنها را از اتفاقات بزرگ فرهنگی شهر بر شمرد.

امضاء لوح یادبود هفته فرهنگ و هنر رشت پایان بخش نشست مدیران فرهنگی این شهر در خانه ابریشمی بود تا این حرکت فرهنگی در تقویم سالانه این شهر ثبت شود.

هفته فرهنگ و هنر رشت از ۱ الی ۷ بهمن با اجرای برنامه های مختلف در رشت برگزار می شود.

About سردبیر ارشد

Check Also

بازدید مدیر کل راهداری و حمل و نقل جاده ای گیلان از پروژه های شهرستان آستارا

“بازدید مدیر کل راهداری و حمل و نقل جاده ای گیلان از پروژه های شهرستان …