چاپ مطلب چاپ مطلب

فرمانده پلیس راه گیلان خبر داد؛ رتبه نخست محور رشت ـ لاهیجان در تلفات جاده‌ای گیلان

 

همای گیلان: گیلان جزو سه استان برتر کشور در کاهش تلفات جاده‌ای است.

مهیار رستگار  در جلسه شورای هماهنگی ترافیک گیلان با اشاره به کاهش ۱۵ درصدی تلفات جاده‌ای استان در نوروز امسال اظهار داشت: گیلان جزو سه استان برتر کشور در کاهش تلفات جاده‌ای است.

وی از کاهش ۱۷ درصدی کشته‌ها در جاده‌های گیلان خبر داد و افزود: نوروز امسال هفت درصد در مجروحان جاده‌ای کاهش داشتیم.

 

رستگار از رتبه نخست محور رشت ـ لاهیجان در تلفات جاده‌ای گیلان در نوروز امسال خبر داد و بیان کرد:  محور رشت ـ فومن رتبه دوم تلفات جاده‌ای استان را کسب کرده است.

 

فرمانده پلیس راه گیلان، مسکونی بودن راه‌ها و نبود روشنایی را دلیل وجود تلفات در جاده‌های استان دانست و تصریح کرد: بیشترین تصادفات در شب اتفاق افتاده است.

 

وی با بیان اینکه ۴۰ نقطه حادثه‌خیز سال گذشته در گیلان آشکارسازی شده است، خاطرنشان کرد: نوروز امسال تنها دو فقره تصادف در نقاط مذکور اتفاق افتاده است.

 

رستگار، خواستار کاهش سرعت در محورهای مهم گیلان شد و اظهار کرد: سال‌ها است که از دوربین‌های ثبت تخلف در محور رشت ـ لاهیجان استفاده نمی‌شود و دوربین‌ها نیاز به هوشمندسازی دارند.

 

این مسئول با بیان اینکه شاهد کمترین ایست خودروها در محور رشت ـ قزوین در نوروز امسال بودیم، تصریح کرد: تعریض محور منجیل به رودبار در جابه‌جایی سریع‌تر خودروها تاثیرگذار است.

 

* توقیف ۱۹ هزار خودروی تخلف‌ساز در گیلان

 

فرمانده پلیس راهور گیلان نیز در جلسه مذکور به ترافیک شهری از ابتدای اسفند سال گذشته در استان اشاره کرد و گفت: ترافیک شهری به دلیل توزیع سبد کالا به‌ویژه در شهر رشت به وجود آمده بود.

 

به گفته تیمور شهیدی مقدم، پلیس راهور بدون اعمال محدودیت‌های ترافیکی روان‌سازی خیابان‌ها را در شهر رشت انجام داده است.

 

وی تعداد کشته‌های درون‌شهری گیلان در سال ۹۲ را ۱۱۸ نفر اعلام کرد و افزود: نسبت به سال گذشته ۴۶ درصد کاهش فوت‌شدگان درون‌شهری را داشتیم.

 

شهیدی مقدم از توقیف ۱۹ هزار و ۱۶۴ خودروی تخلف‌ساز سال گذشته در گیلان خبر داد و بیان کرد: سال ۹۲ بیش از پنج هزار موتورسیکلت تخلف‌ساز در استان توقیف شده است. / فارس

About

Check Also

با تاکید و دستور استاندار گیلان انجام پذیرفت  جلسه بررسی مسائل و مشکلات دانشکده فنی و مهندسی شرق گیلان برگزار گردید

با تاکید و دستور استاندار گیلان انجام پذیرفت  جلسه بررسی مسائل و مشکلات دانشکده فنی …