چاپ مطلب چاپ مطلب

مخالفت کمیسیون اجتماعی مجلس با طرح تبدیل وضعیت استخدامی کارکنان

همای گیلان: عضو کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی اعلام کرد که اعضای این کمیسون با طرح تبدیل وضعیت استخدامی کارکنان رسمی-کارگری به رسمی -پیمانی در دستگاههای دولتی مخالفت کردند.download

سالار مرادی با اشاره به جلسه امروز کمیسیون اجتماعی گفت: در این جلسه آقای تاجی معاون پارلمانی معاونت برنامه ریزی و نظارت راهبردی رییس جمهوری حضور داشت.

وی با اشاره به اینکه دولت مخالف این طرح بود گفت: نماینده دولت معتقد بود که هم اکنون برای تبدیل وضعیت نیروها قانون داریم و دیگر نیازی به قانون جدید نیست.

مرادی ادامه داد: آقای تاجی بر این موضوع تاکید داشت که نمایندگان مجلس باید از طریق نظارت به این موضوع وارد شوند زیرا امروز کارگران یا تحت نظر قانون کار هستند و یا قانون خدمات کشوری قرار دارند./ایرنا

About

Check Also

همزمان با سراسر کشور: بیست و هشتمین دوره مسابقات سراسری قرآن و عترت در واحد رشت برگزارشد

همزمان با سراسر کشور: بیست و هشتمین دوره مسابقات سراسری قرآن و عترت در واحد …

One comment

 1. جمعي از كار كنان رسمي كار گري بهزيستي.

  یکی کاندیداهای نمایندگی مجلس شورای اسلامی درایلام گفت: در صورت راهیابی به مجلس شورای اسلامی پیگیر طرح تبدیل وضعیت کارکنان رسمی کارگری ادارات دولتی ازجمله بهزیستی، تربیت‌بدنی و سایر به رسمی کشوری یا پیمانی خواهم شد.

  عباس نصراللهی شب گذشته در جمع هواداران خود در ایلام اظهار کرد: در صورت راهیابی به مجلس شورای اسلامی پیگیر طرح تبدیل وضعیت کارکنان رسمی کارگری ادارات دولتی نظیر بهزیستی، تربیت‌بدنی و سایر به رسمی کشوری یا پیمانی خواهم شد.

  وی افزود: جمعی از کارکنان به‌صورت رسمی کارگری و مشغول وظیفه هستند و تعدادی از این کارکنان همانند کارکنان رسمی و پیمانی در سال‌های اخیر توانسته‌اند ادامه تحصیل داده و مدرک دانشگاهی از قبیل کاردانی، کارشناسی و کارشناسی ارشد را کسب نمایند و در حال حاضر به‌عنوان یک نیروی با تجربه در حال انجام‌وظیفه‌اند.

  این نامزد دهمین دوره مجلس شورای اسلامی حوزه شمالی استان ایلام در ادامه تصریح کرد: این مشکلات به وجود آمده در حالی است که کارکنان رسمی و پیمانی توانسته‌اند از حقوق و مزایای مدرک خود برخوردار شوند درحالی‌که نیروهای رسمی کارگری به دلیل نوع استخدامشان از این مزایا بهره‌مند نبوده و تاکنون هیچ تغییری در احکام آن‌ها لحاظ نگردیده است.

  نصراللهی گفته : کارکنان رسمی کارگری نه مانند کارکنان خدمات کشوری هستند و نه مانند کارکنان تابعه قانون کار که از هر دو قانون محرم هستند به مصداق ضرب‌المثل شترمرغ است.

  این نامزد دهمین دوره مجلس شورای اسلامی حوزه شمالی استان ایلام متذکر شد‌: تبدیل وضعیت این کارکنان برای دولت هیچ‌گونه بار مالی در بر نخواهد داشت چراکه استخدام جدیدی نیست و حتی در بعضی از موارد ازجمله پرداخت اضافه‌کار که هم‌اکنون سازمان بابت اضافه‌کاری کارکنان رسمی ۲۳ درصد سهم کارفرما می‌پردازد در صورت تحقق این امر ۲۳ درصد سهم کارفرما حذف خواهد شد.

  وی گفت: علی ایحال با توجه به مطالب مطروحه و با عنایت به اینکه طرح یک فوریتی تبدیل وضعیت کارکنان به رسمی کشوری در تاریخ ۲۰ آذر ۹۲ به تصویب مجلس شورای اسلامی رسیده است و طی شماره ۱۶۲ اعلام وصول گردیده و طرح فوریت دار شده و هم اکنون این طرح در کمیسیون اجتماعی مجلس در حال بررسی بوده و بزودی جهت تصویب نهایی به صحن علنی مجلس خواهد آمد.

  نصراللهی در پایان بار دیگر تاکید کرد: در صورت راهیابی به مجلس شورای اسلامی پیگیر طرح تبدیل وضعیت کارکنان رسمی کارگری ادارات دولتی از جمله بهزیستی، تربیت بدنی و سایر به رسمی کشوری یا پیمانی خواهم شد.