چاپ مطلب چاپ مطلب

مدیرعامل آبفار گیلان خبر داد آغاز عملیات دفع فاضلاب بهداشتی در ۸ روستای گیلان

همای گیلان:محمدعلی فرامینی بعدازظهر امروز در نشست بررسی و ساماندهی فاضلاب روستایی گیلان در جمع فرمانداران، اظهار کرد: امسال با بهره‌مندی از تسهیلات بانکی و ظرفیت بخش خصوصی، پروژه دفع بهداشتی فاضلاب در روستاهای استان اجرا می‌شود.

وی با اشاره به امضای تفاهم‌نامه بین وزارت نیرو و بانک توسعه اسلامی، افزود: بر اساس این تفاهم‌نامه مقرر شد تا برای ایجاد سامانه‌های فاضلاب از تسهیلات این بانک استفاده شود.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب روستایی گیلان با بیان اینکه ساماندهی فاضلاب روستایی امسال آغاز می‌شود، گفت: تیم‌های مطالعاتی برای اجرای فاز یک و دوپروژه دفع بهداشتی فاضلاب در سطح روستاهای هدف فعال هستند.

139211061226555561984883

فرامینی تصریح کرد: هم اینک عملیات اجرایی احداث سامانه فاضلاب به طور متمرکز در روستاهای پاشاکی لاهیجان و ویرمونی آستارا و به طور غیرمتمرکز به عنوان پایلوت کشوری در روستای سقالکسار رشت در حال اجرا است.

وی با بیان اینکه در فاز نخست این طرح هشت روستا در گیلان از سامانه دفع فاضلاب بهره‌مند می‌شوند، خاطرنشان کرد: تعداد روستاهای مشمول اجرای طرح فاضلاب در کشور ۲۰۰ روستا است.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب روستایی گیلان خاطرنشان کرد: رویکرد وزارت نیرو برای اجرای این طرح در روستاهای بالای ۱۰۰ خانوار است که ۹۹۸ روستای گیلان بالای ۱۰۰ خانوار جمعیت دارند.

فرامینی با اشاره به  تقویت آب شرب یک‌هزار و ۲۰۰ خانوار روستایی در غرب گیلان، اظهار کرد: با حفر یک حلقه چاه عمیق این پروژه در دست اجرا است.

وی افزود: این خانوارها در شش روستا از طریق مجتمع آبرسانی کمادل واقع در بخش مرکزی شهرستان فومن تامین آب می‌شوند که پروژه رفع مشکل آب آشامیدنی این روستاها، با پیشرفت فیزیکی ۵۰ درصدی  رو به رو است.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب روستایی گیلان با اشاره به اعتبارات این پروژه، خاطرنشان کرد: تاکنون با صرف هزینه‌ای بیش از ۳۰۰ میلیون ریال، این میزان خط انتقال اجرا و یک حلقه چاه نیمه عمیق به عمق ۱۵ متر با آبدهی چهار لیتر بر ثانیه حفر شده است.

فرامینی از تعویض ۳۰۰ متر از شبکه آبرسانی فرسوده در روستای  رودسر خبرداد و گفت: برای اجرای این میزان لوله‌گذاری در روستای بازنشین ۸۰ میلیون ریال هزینه شدکه با اتمام آن آب شرب حدود ۴۰۰ خانوار مجدداً در مدار بهره‌برداری قرار می‌گیرد./تسنیم

About

Check Also

مدیرکل صمت گیلان:  ثبت نام ارزیابی صادرکنندگان نمونه گیلان در ۴۰ گروه کالایی آغاز شد/ تخفیف ۴۰درصدی جهت حضور در نمایشگاه های خارجی برای صادرکنندگان برتر

مدیرکل صمت گیلان:  ثبت نام ارزیابی صادرکنندگان نمونه گیلان در ۴۰ گروه کالایی آغاز شد/ …