چاپ مطلب چاپ مطلب

مدیرکل حمل و نقل و پایانه‌های گیلان خبر داد ورود ۱۱.۵ میلیون خودرو به گیلان

مدیرکل حمل و نقل و پایانه‌های گیلان از ورود ۱۱.۵ میلیون خودرو از شش محور ورودی این استان در ۱۰ ماه گذشته خبر داد.

خبرگزاری فارس: ورود 11.5 میلیون خودرو به گیلان

 به گزارش همای گیلان سبحان‌الله علیپور امروز با اشاره به وضعیت حمل و نقل کالا و مسافر در گیلان اظهار کرد: در ۹ ماه گذشته ۴.۵ میلیون مسافر با حمل و نقل عمومی جابه‌جا شدند.

وی جابه‌جایی ۵ میلیون و ۵۰۰ هزار تن کالا از مبدأ گیلان را از دیگر اقدام‌ها در مدت مذکور ذکر کرد و گفت: در این مدت ۳۱۷ هزار تن ترانزیت کالا در گیلان صورت گرفت.

مدیرکل حمل و نقل و پایانه‌های گیلان با بیان اینکه صادرات و واردات کالا از بندرمرزی آستارا انجام می‌شود، ادامه داد: در مدت مذکور ۷۳۵ هزار تن صادرات و واردات از بندرمرزی آستارا صورت گرفت.

وی ۵۷۱ هزار تن کالا را صادرات و ۱۶۴ هزار تن نیز واردات عنوان کرد و یادآور شد: آستارا در بین ۲۴ مرز جاده‌ای کشور به لحاظ صادرات و واردات رتبه سوم را دارد.

علیپور با بیان اینکه در ۹ ماه گذشته ۴۹ هزار و ۱۰۰ دستگاه باری در آستارا تردد داشتند، خاطرنشان کرد: در این مدت ۳ هزار و ۶۰۰ دستگاه اتوبوس در مرز آستارا تردد کردند.

به گفته وی، در مدت مذکور ۵۸۴ هزار نفر نیروی انسانی از مرز آستارا تردد کردند.

مدیرکل حمل و نقل و پایانه‌های گیلان به آمار ورود خودرو در این استان اشاره کرد و یادآور شد: در ۱۰ ماه گذشته ۱۱.۵ میلیون خودرو از ۶ محور ورودی گیلان وارد این استان شدند.

وی از فعالیت ۱۶۰ شرکت و موسسه حمل و نقل کالا و ۱۲۰ شرکت و موسسه حمل و نقل مسافر در گیلان خبر داد و خاطرنشان کرد: سه شرکت بین‌المللی حمل و نقل کالا در گیلان ثبت شده که یک شرکت در حمل و نقل بین‌المللی مسافر است.

به گفته وی، نمایندگی ۱۰۰ شرکت حمل و نقل بین‌المللی کشور در گیلان فعالیت دارند./فارس

About

Check Also

همزمان با سراسر کشور: بیست و هشتمین دوره مسابقات سراسری قرآن و عترت در واحد رشت برگزارشد

همزمان با سراسر کشور: بیست و هشتمین دوره مسابقات سراسری قرآن و عترت در واحد …