چاپ مطلب چاپ مطلب

مدیرکل هواشناسی گیلان کاهش دما، هوای بارانی و برفی برای روزهای آینده گیلان

همای گیلان:مدیرکل هواشناسی گیلان با بیان اینکه نقشه‌های پیش‌بینی نشان‌ دهنده نفوذ تدریجی سامانه پرفشار سرد در سطح زمین و وجود جریان‌های ناپایدار در سطوح فوقانی جوی است، گفت:کاهش دما، هوای بارانی و برفی برای روزهای آینده گیلان پیش‌بینی شده است.

havaمحمدمهدی صادقیان با اشاره به پیش‌بینی هوای گیلان در پایان تعطیلات نوروزی، اظهار کرد: نقشه‌های پیش‌بینی نشان‌ دهنده نفوذ تدریجی سامانه پرفشار سر در سطح زمین و وجود جریان‌های ناپایدار در سطوح فوقانی جوی است.

وی افزود: امروز یکشنبه هوای گیلان نیمه ابری تا ابری به تدریج همراه با بارندگی و در ارتفاعات با بارش برف پیش‌بینی شده و احتمال بارش تگرگ، رعد و برق و وزرش باد و کاهش دما پیش‌بینی شده است.

مدیرکل هواشناسی گیلان با بیان اینکه وضعیت دریا با ارتفاع موج یک تا سه متر است، گفت: دمای آب ۱۳ درجه سلسیوس است.

صادقیان با بیان اینکه دوشنبه ۱۱ فروردین ۹۳ هوای گیلان ابری همراه با بارندگی در بعضی نقاط جلگله‌ای با احتمال بارش برف است، تصریح کرد: در ارتفاعات بارش برف وجود دارد و کاهش نسبی دما کاهش وزش باد از اواخر وقت از سمت غرب استان با قطع بارندگی پیش‌بینی شده است.

وی درباره وضعیت دریا، خاطرنشان کرد: ارتفاع موج ۱٫۵ تا ۲٫۵ متر و دمای آب ۱۱ درجه سلسیوس است.

مدیرکل هواشناسی گیلان افزود: روز سه‌شنبه ۱۲ فروردین ۹۳ هوای گیلان کمی ابری تا نیمه ابری همراه با افزایش نسبی دما گاهی با رشد ابر و ارتفاع موج دریا در این روز بین نیم متر تا ۱٫۲ متر و دمای آب ۱۱ درجه سلسیوس است.

صادقیان با اشاره به پیش‌بینی دمای استان در ۲۴ سال گذشته،گفت: این دما مربوط به ایستگاه رشت و انزلی با ۳۱ درجه سلسیوس و کمینه دما مربوط به آستارا با دمای ۱۰٫۲ درجه سلسیوس بوده است.

وی تصریح کرد: بیشینه و کمینه دما از ایستگاه فرودگاه رشت به ترتیب ۳۱ تا ۱۳ درجه سلسیون ثبت شده است./تسنیم

About

Check Also

«مرتضی عاطفی» شهردار بندر کیاشهر با اشاره به بازی خانوادگی اسرار شیلات عنوان کرد: نشاط شهروندی و رونق اقتصادی؛ ارمغان برندسازی شهری

«مرتضی عاطفی» شهردار بندر کیاشهر با اشاره به بازی خانوادگی اسرار شیلات عنوان کرد: نشاط …