چاپ مطلب چاپ مطلب

مدیرکل کتابخانه‌های عمومی گیلان : کتاب,کتابخانه و کتابدار سه ضلع مثلث هستند

همای گیلان:امیر محمدپور گیلانی مدیرکل جدید کتابخانه های عمومی استان گیلان ضمن تشکر از اعتماد دبیرکل نهاد کتابخانه های عمومی کشور اظهار امیدواری کرد با همیاری کتابداران عزیز بتواند مشکلات را حل نماید. محمدپور گیلانی به دغدغه های استاندار گیلان نسبت به کتاب و کتابخوانی اشاره کرد و افزود:شب گذشته دکتر نجفی نکات مهمی را یادآوری کردند و اظهار امیدواری نمودند که با حمایت و تدبیر مسئولین مشکلات حل شود.

IMG_7818-300x197

وی با قدرانی از زحمات بادروح در دوران سرپرستی در کتابخانه های عمومی استان گیلان گفت: برنامه‌های مدونی برای شروع تازه کتابخانه‌های استان اجرایی می‌شود.

مدیرکل کتابخانه‌های عمومی گیلان با بیان اینکه کتابداران خط مقدم عرصه فرهنگ هستند، اظهار داشت: در راستای برنامه‌های نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور برنامه‌های حمایتی از کتابداران براساس قانون اجرایی می‌شود.
محمدپورگیلانی یکی از برنامه‌های خود را در حوزه کتابخانه‌ها تکریم کتابداران بیان کرد و افزود: علاوه بر برنامه‌های استانی ادامه سیاست‌های ابلاغی هشت گانه دبیر کل به استان‌ها اجرایی می‌شود و سعی می‌کنیم در این حوزه خصوصا ترویج فرهنگ کتابخوانی تلاش بیشتری انجام دهیم.

وی با بیان اینکه نخستین کتابخانه کشور در سال ۱۳۰۶ در رشت تاسیس شده است اظهار داشت: این مهم نشان از فرهنگ بالای مردم این شهر و استان دارد اما باتوجه به وجود چهره های برجسته و فرهیخته در استان گیلان , شهر رشت تنها دارای ۴ کتابخانه است .

محمدپور با بیان اینکه نافی تلاش مدیران گذشته نیست عنوان نمود:امروز که توفیق خدمت پیدا کرده ام باید بگویم که به تنهایی قادر به حل مشکلات نیستم و در این راه به کمک کتابداران محترم, نماینده معزز ولی فقیه,استاندار محترم گیلان نمایندگان مجلس,دبیرکل نهاد کتابخانه های کشور و سایر مسئولان نیاز مندم.

وی در پایان اظهار امیدواری نمود:کتاب ,کتابخانه و کتابدار سه ضلع مثلی باشد که به هدف اصلی که جامعه ای کتابخوان است تبدیل شویم. / دیار میرزا

 

About سردبیر ارشد

Check Also

عاقل منش عضو شورای شهر رشت: توجه به پروژه های خُرد در شهرداریهای مناطق

عاقل منش عضو شورای شهر رشت: توجه به پروژه های خُرد در شهرداریهای مناطق/ اطلاع …