چاپ مطلب چاپ مطلب

مردم گیلان همواره در راستای اهداف نهضت اسلامی حرکت کرده اند

آیت الله نوری همدانی در دیدار با جمعی از اساتید معارف استان گیلان، ضمن گرامیداشت ایام دهه فجر اظهار داشتند:مردم گیلان بسیار ولایت مدار و انقلابی هستند و همواره در راستای اهداف نهضت اسلامی حرکت کرده اند.

حضرت آیت الله نوری همدانی در دیدار با جمعی از اساتید معارف استان گیلان، ضمن گرامی‌داشت ایام دهه فجر اظهار داشتند: مردم گیلان بسیار ولایت مدار و انقلابی هستند و همواره در راستای اهداف نهضت اسلامی حرکت کرده اند.

ایشان با اشاره به این‌که نقشه الهی، طراحی‌های شوم و توطئه‌‌آمیز جباران را مغلوب می‌کند گفتند: کفار قریش برای پیامبر(ص) ‌نقشه کشیدن تا ایشان را به قتل برسانند، اما خدا در جواب آنها جبرئیل(ع) را فرستاد تا به پیامبر(ص) بگوید از مکه خارج شود و راه مدینه را در پیش گیرد.

ایشان افزودند: نبی مکرم‌(ص) در مدینه برای تثبیت اسلام زحمات بسیاری را متحمل شدند و این مسئله در آینده موجب فتح مکه شد.

*روحانیت منادی اسلام ناب

حضرت آیت‌الله نوری‌همدانی در ادامه با تاکید بر این‌که دشمنان برای کوبیدن اسلام روحانیت و ملت نقشه‌های بسیاری داشتند گفتند: این ملت روزی زیر سایه استبداد شرق و غرب بود، اما نقشه خدا این بود تا یک فقیه و عارف حماسه آفرین قیام کند.

معظم‌له با تاکید بر این‌که امام‌(ره) کار پیامبر‌گونه انجام داد تا با ظالمان به مبارزه بپردازد تصریح کردند: امام‌(ره) اسلام ناب را متجلی کرد و انقلاب اسلامی رخداد تاریخی بسیار مهمی است، چرا که توانست در کل جهان اثر بگذارد.

حضرت آیت‌الله نوری‌همدانی با اشاره به تبعیدات حضرت امام‌(ره) ابراز داشتند: مطبوعات آن زمان امام خمینی‌(ره) را فردی متشنج معرفی می‌کردند در حالی که امام دغدغه اسلام را داشت.

این مرجع تقلید در ادامه با اشاره به این‌که چهارده سال طول کشید تا مردم برای انقلاب اسلامی تربیت شوند تصریح کردند: متون غربی که در فرهنگ ملت قرار گرفته بود، باید به تئوری اسلام تبدیل می‌شد و امام راحل در این زمینه زحمات بسیاری را متحمل شد.

ایشان با تاکید بر این‌که مردم در تمام ایران با شعار استقلال آزادی جمهوری اسلامی به استقبال گلوله‌ها رفته و کشته می‌شدند ابراز داشتند: امروز مردم بحرین نیز نظیر یمن، تونس، مصر و لیبی در اثر بیداری‌گری انقلاب در حال قیام هستند.

*هشدار به آل‌خلیفه

معظم‌له با هشدار به آل خلیفه اظهار داشتند: به آل‌خلیفه هشدار می‌دهیم که بیش از این به شیعیان سخت‌گیری نکنند؛ چرا که ایران نمی‌تواند در برابر این گونه ستم‌ها به شیعیان ساکت بماند و به شیخ عیسی قاسم نیز می‌گوییم پشتیبان تو هستیم.

این مرجع تقلید در ادامه با تاکید بر این‌که بازگشت امام به ایران بر کل جهان تاثیرگذار بود افزودند: ۹۹ درصد مردم جهان عاشق کار امام هستند و این نشان می‌دهد که انقلاب اسلامی انقلاب فرهنگی بوده است.

ایشان با بیان این‌که امام خمینی‌(ره)، معادلات سیاسی دنیا را بر هم زدند گفتند: آمریکا امروز در اثر پیشرفت‌های جمهوری اسلامی خواب‌های آشفته می‌بیند.

*برخی اهمیت انقلاب را درک نمی‌کنند

معظم‌له در بخش پایانی سخنان خود با تاکید بر این‌که فرهنگ انقلاب را باید درک کرد گفتند: امام‌(ره) همواره تاکید داشتند که انقلاب نباید دست نااهلان بیافتد، چرا که بر خی از روی جهالت اهمیت انقلاب را درک نمی‌کنند.

معظم‌له تصریح کردند: دانشگاه‌های ما امروز باید اسلامی باشد و یکی از مهمتری وظایف اساتید و مدیران دانشگاه‌ها این است که به تربیت دانشجویان مسلمان بپردازند.

About

Check Also

استاندار گیلان : انقلاب اسلامی مرهون شهادت وایثارگری شهدای والا مقام است

استاندار گیلان : انقلاب اسلامی مرهون شهادت وایثارگری شهدای والا مقام است   رودسر -استاندار …