چاپ مطلب چاپ مطلب

مرگ دلخراش پرستار جوان در لاهیجان

همای گیلان:نائب رئیس نظام پرستاری رشت گفت: نیمه شب گذشته پرستار جوان و خدوم بیمارستان ۲۲ آبان لاهیجان هنگام بازگشت از ماموریت دچار سانحه تصادف و سوختن در آتش شد.

مرگ-دلخراش-پرستار-زن-no7601

پرستش نایب رئیس نظام پرستاری رشت گفت: این اتفاق اینگونه افتاد که بیماری با آمبولانس خصوصی به یکی از بیمارستان های رشت تحویل داده می شود و در راه بازگشت آمبولانس حدود ساعت ۲ نیمه شب و احتمالا به علت خواب آلودگی راننده آمبولانس دچار تصادف و نهایتا آتش سوزی می شود، چون پای پرستار لابلای وسائل داخل ماشین گیر کرده بود، نتوانستند وی را نجات دهند و در آتش سوخت.
وی ادامه داد: وی حدود سی سال، متاهل و دارای یک فرزند و از پرسنل خدوم بیمارستان ۲۲ آبان لاهیجان بود و امروز در لاهیجان مراسم خاکسپاری انجام شد که وزیر بهداشت به همین مناسبت پیام تسلیت ارسال کرد و این ضایعه بزرگ را به خانواده و جامعه پرستاری تسلیت گفت.
متن پیام تسلیت وزیر بهداشت به این شرح است:انالله و انا الیه راجعون
نام پرستار زیبنده انسان‌های فرشته صفتی است که ایمان، دانش، تلاش و محبت‌شان، آرام‌بخش جسم و جان خسته بیماران است. کار در این حرفه که به رنگ عشق مزین شده، عاشقانی را می‌طلبد که نجات جان انسان‌ها سخن اول و آخر ایشان باشد. در این مسیر اما گاه، وقوع حادثه‌ای، غمی جانکاه بر روح یکایک ما می‌نشاند.
با خبر شدم در پی سانحه دلخراش تصادف و آتش سوزی یک دستگاه آمبولانس در شهر لاهیجان، پرستار جوان و متعهد «سرکار خانم معصومه دلاور رفیعی» دعوت حق را لبیک گفته و جان به جان آفرین تسلیم نموده است. حادثه‌ای که موجب شد فرشته‌ای از خیل سپیدپوشان عرصه سلامت کشور جدا شود و ما را در غم از دست دادن همکاری که عمر پربرکت و کوتاه خود را در راه تسکین آلام مردمان سرزمین‌مان گذراند، سوگوار گرداند.
در گذشت آن مرحومه را به خانواده محترم وی، همکاران شریف و زحمت‌کش ایشان و خانواده بزرگ پرستاری کشور، صمیمانه تسلیت عرض می‌نمایم و از درگاه پروردگار منان برای ایشان علو درجات و برای بازماندگان صبر و شکیبایی خواستارم.
روحش شاد ویادش گرامی باد.
دکتر سید حسن هاشمی

About سردبیر ارشد

Check Also

پلمب رستوران متخلف در لاهیجان به دلیل عرضه گوشت غیـر بهداشتی! 

پلمب رستوران متخلف در لاهیجان به دلیل عرضه گوشت غیـر بهداشتی!  یک واحد رستوران در …