چاپ مطلب چاپ مطلب

مسئولان شرکت ملی پالایش و پخش نفتی خبر دادند: سهمیه بنزین برای نوروز اختصاص داده نمی شود

همای گیلان:مسئولان شرکت ملی پالایش و پخش نفتی با رد اختصاص سهمیه بنزین ویژه نوروزی به مردم از آغاز ذخیره سازی بنزین برای تامین نیازهای کشور در روزهای پرمصرف اسفند ماه و ایام نوروز خبر می‌دهند.

مسئولان شرکت ملی پالایش و پخش نفتی با رد اختصاص سهمیه بنزین ویژه نوروزی به مردم از آغاز ذخیره سازی بنزین برای تامین نیازهای کشور در روزهای پرمصرف اسفند ماه و ایام نوروز خبر می‌دهند.سهمیه بنزین برای نوروز اختصاص داده نمی شود

از ابتدای سال جاری تاکنون و با وجود اجرای فاز دوم قانون هدفمندی یارانه‌ها، متوسط مصرف بنزین ایران در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته رشدی دو درصدی را تجربه کرده است و به حدود ۷۰ میلیون لیتر در روز رسیده است.

مصرف بنزین به عنوان پرطرفدارترین فرآورده نفتی کشور از ابتدای سال جاری تاکنون در حالی رشدی حدود دو درصدی را تجربه می‌کند که دولت تدبیر و امید از ابتدای سال جاری تاکنون طرح‌های متعددی همچون افزایش قیمت این فرآورده استراتژیک نفتی به بیش از ۱۰۰۰ تومان، ابطال و ساماندهی سهمیه‌های بنزین با اولویت خودروهای عمومی و خدماتی و در نهایت عرضه دو نرخی بنزین با حذف سهمیه‌های بنزین ۴۰۰ تومانی را در دستور کار قرار داده است.

از سوی دیگر، همزمان با آغاز شمارش معکوس فرا رسیدن اسفند ماه و افزایش مصرف بنزین در هفته های پایانی سال متاثر از آغاز سفرهای نوروزی و ایام پایانی سال، تدابیر ویژه ای به منظور تامین بنزین مردم با اولویت کلانشهرها در صدر برنامه‌های وزارت نفت قرار گرفته است.

برای نوروز سال جاری متوسط مصرف بنزین ایران با ثبت یک رکورد تاریخی سه رقمی شد و از مرز ۱۰۰ میلیون لیتر در روز عبور کرد و این جهش مصرف بنزین مسئولان دولتی را برای تامین بنزین نوروز ۱۳۹۴ به حالت آماده باش قرار داده است.

از این رو قرار است از اواسط اسفند ماه سال جاری طرح ویژه نظارت و بازرسی از عملکرد انبارهای نفت، جایگاه‌های سوخت در کلانشهرها و مسیرهای پر رفت و آمد بین شهری و به اصطلاح مناطق گردشگر پذیر آغاز شود.

از سوی دیگر مسئولان دولتی از احتمال جهش ۵ تا ۶ درصدی متوسط مصرف بنزین در روزهای پایانی سال جاری و ایام نوروز خبر می دهند./مهر

About سردبیر ارشد

Check Also

تقدیر ستاد کنگره سرداران ، امیران و ۸ هزار شهید گیلان از شهردار لاهیجان

تقدیر ستاد کنگره سرداران ، امیران و ۸ هزار شهید گیلان از شهردار لاهیجان سرهنگ …