چاپ مطلب چاپ مطلب

معاون آموزش و پرورش گیلان عنوان کرد بحران نیروی انسانی در آموزش و پرورش گیلان

همای گیلان:معاون پژوهشی و نیروی انسانی آموزش و پرورش گیلان گفت: گیلان با توجه به بازنشستگی معلمان با بحران نیروی انسانی در سال‌های آینده مواجه می‌شود.
خبرگزاری فارس: بحران نیروی انسانی در آموزش و پرورش گیلان

 محمد امجدی عصر امروز در جلسه آموزش و پرورش گیلان با اشاره به فعالیت ۳۰ هزار و ۳۷۸ کارکنان فرهنگی در استان اظهار کرد: ۲۹ هزار و ۲۴۸ نفر از افراد مذکور شاغل هستند.

وی به وجود یک‌هزار و ۱۳۰ نفر دانشجو معلم در گیلان اشاره کرد و افزود: ۶۰۰ نفر از دانشجویان مذکور در پردیس دختران و پسران رشت تحصیل می‌کنند و بقیه دانشجویان از دیگر استان‌ها هستند.

امجدی از بازنشستگی ۳۸ درصد از معلمان گیلان در پنج سال آینده خبر داد و بیان کرد: در مدت ۱۰ سال آینده ۵۸ درصد از معلمان در استان بازنشسته می‌شوند و با بحران نیروی انسانی در آموزش و پرورش گیلان مواجه می‌شویم.

معاون پژوهشی و نیروی انسانی آموزش و پرورش گیلان با بیان اینکه این سازمان به ۲ هزار و ۸۴۲ دانشجو معلم در چهار سال آینده نیاز دارد، تصریح کرد: اکنون ۳۶۰ نفر در دانشکده امام علی (ع) و ۴۸۳ نفر در پردیس دختران بنت‌الهدی صدر تحصیل می‌کنند.

*احداث ساختمان جدید اداره کل نوسازی و تجهیز مدارس گیلان

مدیرکل نوسازی و تجهیز مدارس گیلان نیز در جلسه مذکور گفت: ساختمان ستادی اداره کل نوسازی و تجهیز مدارس استان مشکل ترافیکی برای شهر رشت ایجاد کرده و نیاز به تغییر مکان دارد.

علی اوسط مقدم به فعالیت ۲۰۰ پیمانکار در نوسازی و تجهیز مدارس گیلان اشاره کرد و افزود: ساختمان جدید اداره کل نوسازی و تجهیز مدارس استان در خیابان شهید رجایی به منظور کاهش حجم ترافیک احداث می‌شود.

*۵ درصد عوارض شهرداری‌ها به آموزش و پرورش پرداخت شد

مدیرکل آموزش و پرورش گیلان نیز در جلسه شورای این سازمان با قدردانی از توجه شهرداران به وضعیت آموزشی استان اظهار کرد: پنج درصد عوارض شهرداری‌ها به آموزش و پرورش گیلان پرداخت شده است.

مهدی حاجتی به وضعیت معلمان حق‌التدریسی در گیلان اشاره کرد و گفت: از ابتدای امسال در پرداخت حق‌التدریس معلمان مشکل داریم.

 

About سردبیر ارشد

Check Also

ماجرای دستگیری متخلفی که با روغن سوخته آب را آلوده می‌کرد!

ماجرای دستگیری متخلفی که با روغن سوخته آب را آلوده می‌کرد! رئیس اداره حفاظت محیط …

One comment

 1. با سلام
  سایت وزین شما با افتخار در قسمت پیوندهای سایت عصر ایذه (سایت های استان خوزستان) لینک شد.
  خواهشمندیم با توجه به عرف رسانه شما نیز سایت عصر ایذه را در قسمت پیوندهای آن سایت معظم لینک بفرمائید.
  قبلا از همکاری و زحمات شما سپاسگذاریم
  آدرس لینک های ما:

  روابط عمومی عصر ایذه
  http://www.AsreIZEH.com