چاپ مطلب چاپ مطلب

معاون استاندار گیلان خبر داد ایجاد ۲۸ هزار شغل در گیلان

خبرگزاری فارس: ایجاد 28 هزار شغل در گیلانهمای گیلان: محمدحسین اصغریان عصر امروز در جلسه کارگروه اشتغال و صنعت گیلان با انتقاد از سیاست مدیر گذشته بانک صادرات استان اظهار کرد: سیاست مدیر قبلی بانک صادرات گیلان پرداخت نکردن تسهیلات بود و مدیر جدید پذیرش طرح‌ها را آغاز کرده اما هیچکدام به مرحله انعقاد قرارداد نرسیده است.

وی ادامdownload (2)ه داد: اعلام این موضوع که افراد معرفی شده به بانک دارای چک برگشتی هستند و معوقات بانکی دارند، منطقی نیست و چگونه می‌شود بانک رفاه با ۷۹ درصد و بانک سپه با بیش از ۵۰ درصد افراد معرفی شده، به انعقاد قرارداد برسد اما تمام افراد معرفی شده به بانک صادرات دارای مشکل هستند.

اصغریان با بیان اینکه موضوع مطرح شده از طرف بانک صادرات گیلان پذیرفتنی نیست، تصریح کرد: بانک صادرات سیاست پرداخت نکردن تسهیلات را دنبال می‌کند و امیدواریم مدیر جدید این موضوع را جبران کند.

معاون امور برنامه‌ریزی استاندار گیلان در ادامه از ایجاد ۲۸ هزار و ۸۴۵ نفر شغل از ابتدای امسال تاکنون در این استان خبر داد و بیان کرد: دستگاه‌های مختلف برای ایجاد اشتغال تلاش کردند اما اشتغال ایجاد شده در سامانه رصد وارد نشده است.

وی وارد کردن اطلاعات افراد شاغل جدید در سامانه رصد را گسترده عنوان کرد و گفت: دستگاه‌های اجرایی در مورد مذکور تنبلی می‌کنند و مطمئن هستم اشتغال ایجاد شده توسط دستگاه‌ها دو برابر آمار اعلام شده است.

*۴۸ طرح گردشگری گیلان در انتظار تسهیلات

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری گیلان نیز در جلسه مذکور به وجود مشکلاتی در سامانه رصد اشتغال اشاره کرد و گفت: اطلاعات مورد انتظار تا هفته آینده تکمیل شده و در سامانه رصد به‌ثبت می‌رسد.

رضا علیزاده خواستار ثبت طرح‌های دارای مجوز اشتغال در سامانه رصد شد و افزود: سال گذشته و امسال تسهیلات مشاغل خانگی گیلان پرداخت نشده و اشتغال مورد نظر در این بخش تحقق پیدا نکرده است.

وی با بیان اینکه مسیر سال‌های گذشته در حال دنبال شدن است، خاطرنشان کرد: سال گذشته ۴۸ طرح با سرمایه‌گذاری ۲۲۰ میلیارد ریال به بانک‌های عامل معرفی شدند و هنوز در انتظار هستند.

علیزاده به معرفی ۱۳ میلیارد ریال طرح جدید در سال جاری اشاره کرد و یادآور شد: مراجعه به سرمایه‌گذاران برای دریافت معوقات بانکی و دیرکرد توسط بانک‌ها آنی است.

*نوسازی ناوگان گیلان با مشکل مواجه است

مدیرکل حمل و نقل و پایانه‌های گیلان نیز در کارگروه اشتغال و صنعت استان اظهار کرد: اداره کل حمل و نقل و پایانه‌های گیلان در بخش حمل و نقل به‌ویژه رانندگان با صدور کارت هوشمند توانسته تعریف شغل را در سامانه رصد به ثبت برساند.

ناصر آل‌محمد بر وجود ناوگان حمل و نقل به همراه کارت هوشمند رانندگان در ایجاد اشتغال پایدار تاکید کرد و افزود: راننده و ناوگان حمل و نقل به همدیگر وابسته هستند.

وی با بیان اینکه گیلان در بخش ناوگان حمل و نقل با مشکلات بسیاری مواجه است، تصریح کرد: در بخش باربری و مینی‌بوس به شدت با مشکل مواجه هستیم.

آل‌محمد حفظ اشتغال موجود را نیازمند ورود ناوگان جدید به جای ناوگان از رده خارج شده دانست و بیان کرد: با از رده خارج شدن یک ناوگان حمل و نقل سه شغل از دست می‌رود.

مدیرکل حمل و نقل و پایانه‌های گیلان با بیان اینکه ناوگان حمل و نقل و مسافری گیلان نیاز به نوسازی دارد، گفت: اگر ناوگان از رده خارج شوند به تدریج شغل‌ها از دست می‌رود و پرداخت تسهیلات در ورود ناوگان جدید تاثیرگذار است.

*پرداخت ۴۴ میلیارد تومان تسهیلات به واحدهای تولیدی گیلان

مدیرکل هماهنگی امور اقتصادی استانداری گیلان نیز در جلسه مذکور از پرداخت ۴۴ میلیارد تومان تسهیلات به واحدهای تولیدی استان خبر داد و بیان کرد: از ابتدای امسال ۴۱۵ میلیارد تومان اعتبار به گیلان ابلاغ شده است.

آرش فرزام صفت به سهم ۵۵ درصدی بانک کشاورزی در استفاده از تسهیلات صندوق توسعه ملی اشاره کرد و یادآور شد: ۷۷ درصد از طرح‌های گیلان به تهران اعلام شده است.

وی با اشاره به ارسال ۱۸ طرح به چهار بانک عامل، تصریح کرد: امسال ۱۴ میلیارد تومان تسهیلات مشاغل خانگی به گیلان ابلاغ شده است./فارس

 

About

Check Also

پلمب رستوران متخلف در لاهیجان به دلیل عرضه گوشت غیـر بهداشتی! 

پلمب رستوران متخلف در لاهیجان به دلیل عرضه گوشت غیـر بهداشتی!  یک واحد رستوران در …