چاپ مطلب چاپ مطلب

معاون اول رییس جمهور بزرگ ترین فسادهای قرن در دولت گذشته اتفاق افتاد/به اسم پنیر آب نمک وارد کردند

همای گیلان:معاون اول رییس جمهوری با بیان این که مردم انتظار دارند با برنامه ریزی مشکلات حل شود، گفت: اگر قرار بود با شعار مشکلات حل شود در دوره گذشته بیشترین شعار در تاریخ کشور برای مبارزه با فساد داده شد اما بیشترین فسادها و بزرگ ترین فسادهای قرن اتفاق افتاد.

معاون اول رییس جمهوری با بیان این که مردم انتظار دارند با برنامه ریزی مشکلات حل شود، گفت: اگر قرار بود با شعار مشکلات حل شود در دوره گذشته بیشترین شعار در تاریخ کشور برای مبارزه با فساد داده شد اما بیشترین فسادها و بزرگ ترین فسادهای قرن اتفاق افتاد.

jahangir_0669«اسحاق جهانگیری» روز دوشنبه در آیین افتتاح سد ایوشان خرم آباد با تاکید بر این که سیاست اقتصاد مقاومتی راهکار عبور از مشکلات است، خاطرنشان کرد: طرفدار این نیستیم که مردم یک وعده غذا بخورند و این حرف سخن خوبی نیست.

وی ادامه داد: حتی امام راحل در زمان جنگ چنین حرفی به زبان نیاورد.

**هیچ جریان سیاسی نمی تواند انقلاب را به نفع خود مصادره کند

معاون اول رییس جمهوری با بیان این که ۲۲ بهمن یوم الله واقعی و متعلق به همه ملت ایران است، گفت: انقلاب اسلامی متعلق به هیچ فرد و جناحی نیست و هیچ جریان سیاسی نمی تواند آن را به نفع خود مصادره کند.

جهانگیری افزود: ۳۶ سال از انقلاب اسلامی ایران می گذرد اما فراز و فرودها، غم و شادی ها و بیم و امیدهای مختلف نتوانسته است، حقیقت انقلاب اسلامی را دگرگون کند و ملت ایران همچنان بر این شعار اساسی خود استقلال، آزادی، جمهوری اسلامی ایستاده است.

وی اظهارامیدواری کرد: در روز ۲۲ بهمن که روز هم پیمانی و عزم ملی است بر اعتماد مردم به عنوان بزرگ ترین سرمایه نظام جمهوری اسلامی ایران افزوده و در سطح بین المللی عزت و منزلت ایران به نمایش گذاشته شود.

معاون اول رییس جمهوری با بیان این که مسایل و مشکلات مختلفی را در پیش رو داریم، ادامه داد: در بخش بین الملل مسایلی وجود دارد که باید از آنها عبور کنیم تا بتوانیم به اهداف ترسیم شده از سوی رهبر معظم انقلاب دست یابیم و چالش هایی که دشمنان برای ایران ایجاد می کنند، پشت سر بگذاریم.

جهانگیری تصریح کرد: اسراییلی ها و برخی کشورهای منطقه تلاش دارند ایران را در انزوا نگه دارند که هنر ما در این است با تدبیر بتوانیم این کشور بزرگ را از مشکلات عبور دهیم.

**به اسم پنیر آب نمک وارد کردند

وی همچنین گفت: کارهای بزرگی که در کشور انجام شده است را نباید کوچک تلقی کنیم، در مقطعی به اسم پنیر آب نمک وارد کشور می کردند و در پیت های حلبی که مقداری پنیر در آن بود برای نگهداری آن آب و نمک هم وارد کشور می شد اما امروز در دنیا کارخانه ساز شده ایم.

جهانگیری با بیان این که در این سال ها شعار زیاد داده شده است و ما هم بخشی از زندگی خود را با شعار گذرانده ایم، تصریح کرد: مسایل پیچیده نیاز به تدبیر و برنامه ریزی دارد هیچ وقت برای عبور از این مسایل نباید کسانی دولت را وادار کند که با یک سری شعار مردم را سرگرم کنند.

وی به ثبات اقتصادی که هم اکنون در کشور حاکم شده است، اشاره کرد و افزود: در سال های گذشته شاهد نوسانات و تغییر لحظه ای قیمت ها بودیم اما امروز آرامش خوبی در فضای اقتصاد کشور حاکم گردیده، رشد منفی اقتصاد متوقف شده و از ابتدای سال جاری روند مثبت در رشد اقتصاد پیدا شده است.

وی ادامه داد: البته در این شرایط دشمنان دست به توطئه دیگری علیه ما زدند که کاهش بهای نفت بود و ازسوی دیگر با فشارهای ناشی از تحریم، میزان صادرات نفت کاهش یافت. کاهش بهای نفت سه تاثیر عمده بر کشور می گذارد که یک اثر آن بر بودجه دولت است و ضرورت دارد که مدیران حداکثر صرفه جویی را در منابع مالی و هزینه ها انجام دهند و در عین حال بیشترین کارایی و استفاده را از منابع بدست آورند.

معاون اول رییس جمهوری یادآور شد: کاهش بهای نفت همچنین بر طراز پرداخت خارجی کشور اثر دارد و به دلیل کمبود ارز واردات کشور کاهش خواهد یافت که باید برای حل این مساله در جهت افزایش صادرات غیرنفتی تلاش کنیم و در همین راستا دولت از همه بخش های خصوصی دعوت می کند به عرصه صادرات ورود پیدا کنند.

جهانگیری تصریح کرد: با وجود همه این مشکلات دولت تلاش می کند تا به فضل الهی با حداقل زحمت برای مردم، از این مشکلات عبور کنیم و مانع از رشد تورم و حاکم شدن رکود بر اقتصاد کشور شویم./ایرنا

About سردبیر ارشد

Check Also

همزمان با روز زمین پاک توزیع کیسه های پارچه ای در بین شهروندان توسط شهرداری لاهیجان

همزمان با روز زمین پاک توزیع کیسه های پارچه ای در بین شهروندان توسط شهرداری …