چاپ مطلب چاپ مطلب

معاون وزیر ورزش در بازدید از مجموعه تختی و مراسم تجلیل از قهرمانان ۹۳ لاهیجان: تلاش می کنیم تا مجموعه ورزشی تختی لاهیجان را در سال ۹۴ به اتمام برسانیم + تصاویر

همای گیلان:معاون توسعه منابع انسانی و پشتیبانی وزیر ورزش و جوانان گفت: پیش‌بینی می‌شود بین ۳۰۰ تا ۳۶۰ پروژه در کشور تا پایان سال مالی جاری به اتمام برسد.

سید مناف هاشمی عصر امروز در جریان بازدید از پروژه سالن ورزشی ۲ هزار و ۵۰۰ تختی این شهرستان اظهار کرد: حدود ۴ هزار پروژه نیمه‌کاره ورزشی در کشور وجود دارد که تا پایان سال مالی جاری پیش‌بینی می‌شود بین ۳۰۰ تا ۳۶۰ پروژه را به اتمام برسانیم که بخش زیادی از آن جزء پروژه‌های ملی است.

وی با بیان اینکه چشم‌انداز به نسبت روشنی را در لایحه بودجه سال ۹۴ در حوزه ورزش می‌بینیم، افزود: نمایندگان مجلس توجه خوبی به این امر داشتند.

معاون توسعه منابع انسانی و پشتیبانی وزیر ورزش و جوانان اتمام پروژه‌‌های نیمه‌تمام ورزشی را نیازمند ۸ هزار میلیارد تومان اعتبار دانست و گفت: دستگاه‌های اجرایی موظف هستند یک درصد اعتبار را به ورزش کشور اختصاص دهند و درآمدهای اختصاصی ورزش نیز به خود ورزش بر می‌گردد.

وی واگذاری اماکن ورزشی را از برنامه‌های سال ۹۴ عنوان کرد و درباره واگذاری دو تیم پرسپولیس و استقلال، افزود: سازمان خصوصی‌سازی کشور دو بار این دو تیم را به مزایده گذاشته است که به فروش نرفت و مسئولیت این واگذاری با ما نیست.

هاشمی با تصریح بر اینکه هیئت واگذاری باید در این زمینه تصمیم بگیرد، یادآور شد: تصمیم کمیسیون برای واگذاری دو تیم مذکور که نماینده وزارت ورزش در آن حضور دارد پس از بی‌نتیجه بودن مزایده به اطلاع مردم رسانده می‌شود.

وی از رشد ۷۰ درصدی اعتبارات عمرانی در بودجه سال ۹۴ خبر داد و خاطرنشان کرد: باید بتوانیم در سال ۹۴ دو برابر سال جاری پروژه‌های ورزشی و نیمه‌تمام را افتتاح کنیم؛ ظرفیت‌های خوبی در قانون بودجه به وجود آمده است.

این مسئول سرانه فضای ورزشی کشور را حدود ۷۰ سانتی‌مترمربع ذکر کرد و یادآور شد: باید بتوانیم به صورت علمی‌تر سرانه فضای ورزش کشور را در سال جدید افزایش دهیم.

، هاشمی امروز در سالن آمفی تئاتر دانشگاه آزاد لاهیجان از قهرمانان ملی، بین‌المللی و هیئت‌های ورزشی سال ۹۳ تجلیل کرد./فارس

کلید واژه

تلاش می کنیم تا مجموعه ورزشی تختی لاهیجان را در سال 94 به اتمام برسانیم + تصاویر

About سردبیر ارشد

Check Also

گلایه تند حردانی از استقلال:  نخواستم پرسپولیس بروم…

گلایه تند حردانی از استقلال:  نخواستم پرسپولیس بروم… مدافع جدید سپاهان درباره جدایی از استقلال …