چاپ مطلب چاپ مطلب

معاون ‌استاندار گیلان خبرداد موافقت محیط‌زیست با اجرای بندر گردشگری کیاشهر

همای گیلان: حجت شعبان‌پور عصر امروز در جریان بازدید از اسکله بندر کیاشهر  با بیان اینکه مصوبه بندر تجاری گردشگری حمل بار و مسافر بندرکیاشهر در سال ۱۳۸۷ تصویب شد، اظهار کرد: در حال حاضر با بندر گردشگری و حمل مسافر موافقت شده که ما سعی در تسریع کار ساخت آن را داریم.139302241908192102761913

وی افزود: تا به امروز سازمان محیط زیست به دلیل اینکه این بندر مطالعات زیست‌محیطی نداشته، ساخت بندر را متوقف کرده است.

تنظیم مطالعات زیست محیطی بندرکیاشهر توسط سازمان بنادر و کشتیرانی گیلان

معاون امور عمرانی استانداری گیلان با اشاره به مرتفع شدن این مشکل و تنظیم مطالعات زیست محیطی توسط سازمان بنادر و کشتیرانی، گفت: در بازدیدی که امروز همراه با مدیرکل محیط زیست و مدیرعامل سازمان بنادر و کشتیرانی و نشستی که متعاقب آن در فرمانداری آستانه‌اشرفیه صورت گرفت قرار شد که لایروبی در ۲۶ هکتار حریم بندرکیاشهر انجام شود.

تجاری شدن بندرکیاشهر منوط به تصمیم هیئت سه نفره است

شعبان‌پور با بیان اینکه این بندر درحال حاضر با عنوان بندر گردشگری و حمل مسافر شناخته می‌شود، افزود: تجاری شدن بندرکیاشهر منوط به تصمیم هیئت سه نفره است تا مصوبه سال ۱۳۸۷ انجام گیرد.

وی با اشاره به تأخیر چندساله پروژه گفت: مصمم هستیم تا با جمع‌بندی نقطه نظرات و تعهدات بین شیلات، سازمان بنادر و کشتیرانی و محیط زیست، موانع اجرایی لایروبی از بین رفته و به زودی مراحل ساخت آن را شروع کنیم.

موافقت محیط‌زیست با تغییر کاربری مجاز در بندرکیاشهر

مدیرکل حفاظت محیط‌زیست گیلان در حاشیه این بازدید با بیان اینکه اسکله بندرکیاشهر، قدمتی بیش از ۵۰سال با کاربری صید و صیادی دارد، اظهار کرد: سازمان بنادر و کشتیرانی درخواستی مبنی بر تجاری شدن اسکله بندرکیاشهر داشت که با این طرح مخالفت شد.

محمدرضا برجی در ارتباط با توقف لایروبی اسکله بندرکیاشهر در گذشته، گفت: یکی از عواملی که سبب توقف کار شد عدم هماهنگی سازمان‌های مربوطه بود و در آن زمان مجوز انجام چنین کاری صادر نشده بود.

وی با تأکید بر اینکه باید برای تغییر کاربری، مجوزهای لازم اخذ شود، خاطرنشان کرد: با توجه به قدمت اسکله و وجود پارک ملی بوجاق بر اساس گزارشات و مطالعات زیست محیطی با تغییر کاربری مجاز موافقت می‌کنیم.

About

Check Also

#اختصاصی_همای_خبر اقدام نامتعارف پرسنل شهرداری،دزدی در روز روشن/ حقوق میگیرم که خیانت کنم!

#اختصاصی_همای_خبر   اقدام نامتعارف پرسنل شهرداری،دزدی در روز روشن/ حقوق میگیرم که خیانت کنم!   …