چاپ مطلب چاپ مطلب

مهندس جانبازی در افتتاحیه طرح های عمرانی شهر کلاچای :نگاه شهردار کلاچای نگاهی مثبت و رو به جلوست

02به گزارش خبرنگار همای گیلان با حضور فرماندار شهرستان رودسر، بخشدار کلاچای، امام جمعه، شهردار و اعضای شورای اسلامی شهر کلاچای ، ۱۳ طرح عمرانی افتتاح شد.
این مراسم با حضور هیئت روسای شهرستانی در گلزار شهدای کلاچای و گلباران مزار شهیدان آغاز شد و سپس در محل افتتاحیه خیابان ساحل و مجتمع تفریحی نگین ادامه یافت.
حسین لاهوتی، ضمن گرامیداشت یاد و خاطره شهیدان رجائی و باهنر و تبریک هفته دولت بر تمامی خدمتگزاران صدیق نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران، عملکرد شهرداری را مرهون همکاری و همدلی مجموعه شهرداری، شورای اسلامی شهر و مردم گرامی شهر کلاچای دانست و افزود: شهرداری کلاچای با صرف هزینه ۱۷ میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریال از منابع استانی و داخلی و درآمدهای عمومی شهرداری تعداد ۱۳ پروژه عام المنفعه را به انجام رسانده است که به مناسبت هفته دولت به مردم خوب کلاچای تقدیم می کند .
وی در ادامه به معرفی پروژه های قابل افتتاح شهر کلاچای که در ۶ ماهه اخیر به انجام رسیده است پرداخت و گفت : آسفالت خیابان ساحل با مساحت ۶۰۰۰ مترمربع و هزینه ۳ میلیارد ریال به انجام رسید. پروژه بعدی بازسازی مجتمع تفریحی نگین شمال بوده که با توجه به موقعیت گردشگری و جذب توریست و استفاده که برای شهر کلاچای داشت به انجام رسیده است.
لاهوتی عمده اقدامات انجام گرفته در بازسازی مجتمع نگین را بازگشایی و آسفالت یک باند خیابان ده متری در ورودی این مجتمع با مساحت ۲۰۰۰ متر مربع ، روشنایی کامل ، فرش موزائیک سکوی موجود در داخل مجتمع، افزودن صندلی های پارکی ، تعویض و گسترش لوازم بازی ، محوطه سازی داخلی ، رنگ آمیزی کلیه بنا های موجود در داخل مجتمع و بازسازی سرویسهای بهداشتی اعلام کرد که به انضمام هزینه های طرح سالمسازی دریا به میزان ۴میلیارد و ۲۰۰ میلیون ریال اعتبار از درآمدهای عمومی شهرداری صرف شده است.
زیرسازی و آسفالت خیابان استقلال به مساحت ۵۰۰۰ مترمربع و هزینه ۱ میلیارد ریال، خیابان آزادگان و کوچه های بهار۲ و۳ جمعا به مساحت ۵۰۰۰ مترمربع و هزینه ۱ میلیارد ریال ، خیابان شهید تاجبر وشهید باهنر و کوچه های فرعی منتهی به آن جمعا به مساحت ۲۵۰۰ مترمربع و هزینه ۱ میلیارد ریال از جمله اقدامات شهرداری در حوزه آسفالت معابر بوده که شهردار کلاچای به آن اشاره نموده و محل اعتبار را درآمدهای عمومی شهرداری عنوان کرد .
وی همچنین به روکش آسفالت ضلع غربی خیابان امام خمینی(ره) به مساحت ۱۸۰۰ متر مربع و هزینه ۸۰۰میلیون ریال از محل اعتبار استانی و بحران برف اشاره کرد.
در حوزه تملک و بازگشایی، شهردار کلاچای به خیابان ۲۴ متری امام رضا(ع) به طول ۱.۵ کیلومتر اشاره کرد که تاکنون ۱۸۰متر از طول آن با صرف هزینه ۱۵۰۰ میلیون ریال بازگشایی شده است و همچنین ادامه بازگشایی خیابان ۲۴ متری معلم با طول بازگشایی شده ۵۰۰ متر و هزینه ۱۸۰۰ میلیون ریال و بازگشایی ۱۸ متری میثم و اتصال آن به خیابان وحدت با صرف هزینه ۱۵۰۰ میلیون ریال .
لاهوتی بازسازی پل عابر پیاده در ضلع شرقی خیابان امام خمینی با صرف هزینه ۵۰۰ میلیون ریال از محل درآمدهای عمومی شهرداری ، اصلاح میدان نواب و نصب آبنما با هزینه ۵۰۰ میلیون ریال ازمحل درآمدهای عمومی شهرداری ، اصلاح مسیر کمربند سبز استان که با رنگ آمیزی و اصلاح فضای سبز کمربندی و هزینه ای بالغ بر ۱میلیارد آغاز شده است و احداث وروشنایی بلوار معلم با طول ۱.۵ کیلومترو صرف هزینه ۱۵۰۰ میلیون ریال را از دیگر پروژه های قابل افتتاح در هفته دولت اعلام کرد.
حسین لاهوتی ضمن ابراز رضایت از همراهی مجموعه شورای شهر و شهروندان کلاچای گفت ، از طرف خودم و شورای اسلامی شهر دست تک تک شهروندان گرامی را بابت همکاری و حمایتی که از مجموعه شهرداری دارند می بوسم.
در ادامه مهندس جانبازی ، فرماندار شهرستان رودسر گفت : نگاه شهردار کلاچای نگاهی مثبت و رو به جلوست و ما شاهد فعالیتهای عمرانی زیادی در شهر کلاچای هستیم . تلاشها و زحمات ایشان و همکارانشان در بحران برف ۹۲ شایسته تقدیر بود و همچنین فعالیتهایی که ایشان در بخش عمرانی ، خدماتی و فرهنگی شهر کلاچای داشته اند. بنده به سهم خودم از این عزیز وهمچنین از شورای اسلامی شهر و مردم فهیم شهر کلاچای تشکر می کنم.

About

Check Also

دیدار سرپرست بخشداری ضیابر با رییس و اعضای شورای نگهبان شهرستان صومعه سرا

دیدار سرپرست بخشداری ضیابر با رییس و اعضای شورای نگهبان شهرستان صومعه سرا   به …