چاپ مطلب چاپ مطلب

نرخ ثبت فوت در گیلان چقدراست؟!گیلان کمترین ولادت

همای گیلان:علی‌اکبر محزون در گفت‌وگو با خبرنگار «شهری» خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، در مورد استان‌هایی که بیشترین و کمترین نرخ تولد را در کشور داشته‌اند، اظهار کرد: استان‌های سیستان و بلوچستان و هرمزگان به ترتیب ۳۵٫۹، ۲۵٫۴ و ۲۳٫۶ در هزار بیشترین و استان‌های گیلان و مازندران و تهران به ترتیب با ۱۳، ۱۴٫۴ و ۱۴٫۹ در هزار کمترین نرخ ثبت ولادت را به خود اختصاص داده‌اند.90-75

 به گفته وی نسبت جنسی حاصل از ثبت ولادت در سال ۹۲ برابر ۱۰۵٫۶ است که همین شاخص در مدت مشابه سال قبل ۱۰۵٫۳ بوده است و این بدان معناست که در مقابل هر ۱۰۰ واقعه ولادت ثبت شده دختر حدود ۱۰۵٫۶ واقعه ولادت پسر به ثبت رسیده است.

 مدیرکل دفتر اطلاعات آمار جمعیتی سازمان ثبت احوال افزود: به طور متوسط در مقابل هر ولادت روستایی نیز ۳٫۳ ولادت شهری به ثبت رسیده است.

 محزون در ادامه با اشاره به آخرین آمار فوت در کشور خاطرنشان کرد: در سال ۹۲ تعداد ۳۷۲ هزار و ۸۹۷ واقعه فوت به ثبت رسیده است که براین اساس نرخ خام حاصل از ثبت فوت در کشور ۴٫۸ در هزار است.

 وی در مورد استان‌هایی که بیشترین و کمترین نرخ فوت را در کشور داشته‌اند، اظهار کرد: استان‌های خراسان جنوبی، خراسان شمالی و گیلان به ترتیب با ۶٫۷، ۶٫۴ و ۶٫۲ در هزار بیشترین و استان‌های البرز، کرمان و بوشهر به ترتیب با ۳٫۵، ۳٫۸ و ۳٫۹ در هزار کمترین نرخ ثبت فوت را به خود اختصاص داده‌اند.

 به گفته مدیرکل دفتر اطلاعات آمار جمعیتی سازمان ثبت احوال در سال ۹۲ در مقابل هر صد فوت ثبت شده زنان، تعداد ۱۲۸٫۹ مورد فوت مردان به ثبت رسیده که همین نسبت در مدت مشابه سال قبل ۱۲۷٫۶ بوده است.

About

Check Also

دیدار سرپرست بخشداری ضیابر با رییس و اعضای شورای نگهبان شهرستان صومعه سرا

دیدار سرپرست بخشداری ضیابر با رییس و اعضای شورای نگهبان شهرستان صومعه سرا   به …