چاپ مطلب چاپ مطلب

نمایشگاه نقاشی خط با عنوان « واژه ها می خوانند » در لاهیجان برپا شد

همای گیلان:نمایشگاه نقاشیخط انفرادی محسن صیدگر از هنرمندان لاهیجانی با عنوان « واژه ها می خوانند» در گالری استاد حسین محجوبی اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی لاهیجان برپاست.

3
در این نمایشگاه ۳۰ اثر از آثار نقاشی خط “محسن صیدگر” از تاریخ ۲۲ لغایت ۲۸ ابان در معرض دید علاقمندان قرار گرفته است.
صیدگر متولد ۱۳۶۰ از شهرستان لنگرود است وی خوشنویسی را از سن ۸ سالگی شروع کرده است و همزمان در زمینه نقاشی هم فعالیت داشته ، مقطع کاردانی را در رشته طراحی فرش و مقطع کارشناسی را در رشته گرافیک ادامه تحصیل داده است.
به گفته وی با ارتباط بین دو هنر خوشنویسی و نقاشی گرایش به خوشنویسی مدرن « نقاشیخط» در او ایجاد شد . صیدگر در در کارهایش علاقمند به استفاده از فرمهای حروف در ترکیبات جدید را داشته و استفاده از تکنیک های جدید برای ایجاد ارتباط بیشتر مخاطب با خوشنویسی مدرن ، با توجه به فضای رنگی و ترکیب اثار از اشعار کلاسیک و مدرن و حتی نامهای خداوند استفاده شده و برخی از آثار هم تنها از ترکیب تعدادی حروف و چیدمانهای متفاوت در صفحه بوجود آمده است .
صیدگر در این آثار با بهره گیری از مرکب،رنگ اکرلیک، قیر و اکولین صحنه ای از رقص کلمات و رنگ ها آثار زیبایی پدید آورده است.

p8r71bf45vv5

About

Check Also

دیدار همزمان نمایندگان رشت و صومعه سرا با سیاهکار زاده: ترسیم فرصت های هم افزایی نمایندگان مجلس گیلان با سازمان منطقه آزاد انزلی

دیدار همزمان نمایندگان رشت و صومعه سرا با سیاهکار زاده: ترسیم فرصت های هم افزایی …