چاپ مطلب چاپ مطلب

نهی از منکری که بازهم قربانی گرفت؛ حمله به دختران چادری در صومعه سرا توسط چند مرد مغازه دار!

همای گیلان: امروز یعنی پنجم بهمن ماه چند تن از صاحبان بوتیک های لباس فروشی شهر صومعه سرا (بنا بر ادعای خودشان) مراتب اعتراض خود را به این مطلب به بدترین وجه و زننده ترین حالت نشان دادند.

 این افراد به اصطلاح معترض صبح امروز زمانی که دو تن از خبرنگاران خانم واران نیوز در حال عبور از پیاده رو و مقابل مغازه ایشان بودند، به این دو دختر محجبه حمله کردند و ایشان را مورد ضرب و شتم قرار دادند و چادر از سر ایشان کشیدند.

طی صحبتی که با یکی از این خانم ها داشتیم، ایشان اظهار داشت: ((….چند مرد دور ما حلقه زده بودند و به ضرب و شتم ما می پرداختند و چادر و حجاب از سر مان برکشیدند….))

موضوع بسیار تاسف آوری ست که در روز روشن در سطح شهر و در مقابل دیدگان مردم چندین مرد نامحرم دو دختر بی دفاع را مورد ضرب و شتم قرار می دهند. جای بسی تاثر است که در حکومت اسلامی که حاصل جانفشانی هزاران شهید است آن هم در راه حفظ ارزش های اسلام و انقلاب که بی شک حفظ حجاب و کرامت زن از یک سو و دفاع از ناموس و احیا امر به معروف و نهی از منکر از سوی دیگر چنین اتفاق حولناکی رخ می دهد.

این حق قانونی یک فرد حقیقی مثل صاحب یک مغازه لباس فروشی یا یک شخص حقوقی مثل صنف لباس فروشان است که به اخبار و مطالب یک سایت یا روزنامه و یا…. اعتراض کند. و در جایی که احساس کند به وی توهین شده است و یا مطالب خلاف واقع به وی نسبت داده اند از راه قانونی با منبع و منشا انتشار خبر مقابله کند.

اما موضوع زمانی منزجر کننده می شود که عده ای از طرق غیر قانونی و غیر شرعی در جامعه اسلامی به دنبال احقاق حق خود هستند. که البته این موضوع با اعتقادات و باور های هیچ انسان مسلمانی سازگار نیست.

اگر از این پس، مسلمانی از غم چنین حادثه‏ای بمیرد، جای ملامت نیست، بلکه به نظر من سزاوار است.

امام علی علیه‏السلام، ربوده شدن زیور از پای یک زن یهودی یا مسیحی را آن‏چنان دردآور می‏داند که مرگ انسان مسلمان را برای آن شایسته می‏شمارد

به درستی که اتفاق امروز نشان دهنده وخامت اوضاع فرهنگی در شهرستان صومعه سراست. اینکه عده ایی به خود این اجازه را میدهند تا با حمله به خبرنگاران خانم آنهم به بهانه ی نشر خبری با موضوع “مبارزه با ترویج بد حجابی” مورد آذار و اذیت قرار دهند.

گویی امر به معروف جرم است. گویی باید در برابر ترویج بد حجابی سکوت کرد و از کنار بی احترامی به ارزش ها به راحتی گذشت. گویی مخالفین با نشر ارزش های انقلاب و اسلام که امام راحل(ره) و شهدا انقلاب تا پای جان در حفظ و زنده نگهداری از آن ها کوشیدند ، امروز تا این حد حاشیه امن دارند که دیگر پا را از گلیم خود فراتر گذاشته و مروجین ارزش ها و فرایض انقلابی و دینی مورد آزار و اذیت قرار داده و جامعه را برای حضور ایشان نا امن می کنند.

طبق پیگیری های انجام شده تمام مسئولین شهرستان از اتفاق تاسف بار امروز شهر صومعه سرا با خبر شده اند و همه آنها با تاسف و ناراحتی توام با خشم و انزجار از این اهانت به ساحت دختران مسلمان شهرشان اعلام نمودند که تا پایان پیگیر این موضوع خواهند بود و با اهانت کنندگان برخورد قاطع و قانونی خواهند نمود. امید که همه مسولین مسلمان و انقلابی شهر در آستانه سالروز پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی در راستای حفظ ارزش های انقلاب کوشا بوده و با قاطعیت بدون ذره ای اقماض نسبت به افرادی که سعی در توجیه این عمل ناپسند و ضد ارزشی دارند به بدخواهان نشان ئهند که بسان سال ۱۳۵۷پای انقلاب و حفظ ارزش های آن ایستاده اند./واران نیوز

About سردبیر ارشد

Check Also

در کمیسیون توسعه پایدار شورای شهر رشت؛ رسیدگی به مسائل اجتماعی مربوط به احداث خیابان شهید سلیمانی و تعارضات مرتبط با تملکها و تغییر کاربری های حریم کانال ژ۵  انجام شد /

در کمیسیون توسعه پایدار شورای شهر رشت؛ رسیدگی به مسائل اجتماعی مربوط به احداث خیابان …