چاپ مطلب چاپ مطلب

نوبخت:محدودیتی برای جذب نیرو درآموزش وپرورش وجود ندارد

همای گیلان:محمد باقر ‘نوبخت در حاشیه گردهمایی شوراهای آموزش و پرورش در جمع خبرنگاران با بیان اینکه منع قانونی برای جذب نیرو درهیچ دستگاهی نداریم اظهار داشت: براساس بند (ج ) ماده ۲۴ قانون مدیریت خدمات کشوری اجازه استخدام داده شده است اما مراحلی دارد.

81470371-6213724

وی ادامه داد: وزیر آموزش و پرورش این مساله را مطرح کرده است که در شرایط برابر اولویت استخدام با فرزندان فرهنگیان باشد که دولت با این مورد موافقت کرده است .

وی ادامه داد: آموزش و پرورش درصورت تامین منابع مالی هر زمانی که اراده کند می تواند نسبت به استخدام و جذب نیرو به صورت دایمی، موقت و حق التدریس در چارچوب قانون مدیریت خدمات کشوری اقدام کند.

رییس سازمان مدیریت وبرنامه ریزی تصریح کرد: با توجه به اینکه تعداد دانش آموزان از ۱۹ میلیون نفر به ۱۳ میلیون نفر کاهش یافته اما تعداد فرهنگیان همچنان یک میلیون نفر است وباید قبول کنیم که وزارت آموزش وپرورش باید صرفا به میزان نیاز خود نیرو جذب کند.

نوبخت یاد آور شد: اکنون آموزش و پرورش با ۵۰ هزار نیروی مازاد مواجه است اما پراکندگی وعدم توزیع مناسب نیرو باعث شده در برخی از مناطق کمبود و در مناطقی دیگر از کشور افزایش نیرو داشته باشیم .

سخنگوی دولت افزود: سعی ما این است که اشتغال را برای جوانان فراهم کنیم از این رو در بودجه ۱۳۹۴ بیش از ۱۰۰۰ میلیارد تومان برای اشتغال جوانان وفارغ التحصیلان در نظر گرفته شده است.

نوبخت اضافه کرد: بدنه بزرگ دولت بخش قابل توجهی از بودجه خود راصرف حقوق ودستمزد کارکنان می کند لذا لازم است این بدنه چابک ترشود.

وی خاطر نشان کرد: آموزش وپرورش برای نیروهایی که قرار است ازطریق دانشگاه فرهنگیان جذب شوند چه افرادی که تحصیلات عالی دارند و چه افرادی که بعدا وارد این دانشگاه می شوند دوره های آموزش برگزار خواهد کرد و کسانی که در دانشگاه فرهنگیان پذیرفته می شوند همچنان تعهد خدمت خواهند داشت.

About سردبیر ارشد

Check Also

همزمان با روز زمین پاک توزیع کیسه های پارچه ای در بین شهروندان توسط شهرداری لاهیجان

همزمان با روز زمین پاک توزیع کیسه های پارچه ای در بین شهروندان توسط شهرداری …