چاپ مطلب چاپ مطلب

هدیه آیت الله امینیان به رتبه نخست کنکور تجربی+تصاویر

همای گیلان:آیت الله محمدعلی امینیان ظهر دیروز با سید شایان پورمیربابایی رتبه نخست کنکور سراسری ۹۳ در رشته تجربی دیدار و گفت‌وگو کرد.

عضو مجلس خبرگان رهبری در این دیدار با اشاره به دوران تحصیل خود در حوزه علمیه و همچنین دوران تدریس خود در مدارس علمیه آیت‌الله حقانی و آیت‌الله قدوسی اظهار کرد: من یکی از شاگردان آیت‌الله مطهری بودم و از مکتب ایشان چیزهای بسیاری را فرا گرفتم و حضور در مکتب بزرگان انسان، زمینه‌ساز رشد فکری و علمی است.

آیت الله امینیان عضو مجلس خبرگان رهبری در این دیدار دو جلد از تألیفات خود را به رسم هدیه به نفر نخست کنکور سراسری در رشته تجربی اهدا کرد.

رمز موفقیت جوانان ایرانی تقید به موازین اسلامی است

نماینده مردم گیلان در مجلس خبرگان رهبری با تأکید براینکه اعتقادات قلبی و مذهبی زمینه‌ساز موفقیت‌های بسیار بزرگ است، گفت: شما با زحمات خود دین ذاتی خود و حق پدر و مادر را ادا کردید.

امینیان با بیان اینکه تقید جوانان ایرانی سبب رمز موفقیت آنها در عرصه‌های علمی و بین‌المللی است، خاطرنشان کرد: خداوند منان به شما توفیقات شایانی عطا کرده و امیدوارم که شما با صفای نفس و همت خود، جایگاه‌های علمی بالاتری راکسب کنید.

وی با بیان اینکه شما با تلاشتان همه همشهریان خود را خوشحال کرده‌اید، افزود: تقید شما به موازین اسلامی سبب خوشحالی و خرسندی ما شده است و به اندازه‌ای که قابل باشم برای موفقیتتان دعا خواهم کرد.

نفرنخست کنکور سراسری در رشته تجربی تجربی نیز در این دیدار با بیان اینکه من شایسته این همه تحسین نیستم، اظهار کرد: اوایل کنکور کمی استرس داشتم ولی وقتی آیه‌هایی از قرآنی را که در جیبم بود خواندم، آرام شدم.

سید شایان پورمیربابایی با تقدیر از همه مسئولان و مردم آستانه‌اشرفیه، گفت: من مدیون زحمات پدر و مادر و لطف خدا هستم.

وی با ارائه گزارشی از نحوه پاسخ‌دهی به سؤالات و درصد دروس افزود: امیدوارم که با  دعای خیر همه مردم بتوانم در آینده خادم خوبی برای ملت ایران به خصوص مردم آستانه‌اشرفیه باشم.

در ادامه پدر شایان پورمیربابایی با تقدیر از نصایح آیت‌الله امینیان وی را پدر معنوی شهرستان عنوان کرد و گفت: شایان به کسی جز خداوند منان و ائمه اطهار(ع) دل نبست و برای تحقق آرزویش بسیار زحمت کشید.

وی افزود: دوست دارم که شایان در وهله اول یک انسان خوب و پس از آن یک پزشک خوب برای خدمت به همشهریانش باشد.

در ادامه این دیدار  رئیس اداره آموزش و پرورش آستانه‌اشرفیه با تقدیر از آیت‌الله امینیان به منظور پذیرش این دیدار گفت: آیت‌الله امینیان جایگاه بسیار بالایی برای چنین جلسات علمی قائلند.

سید شمس‌الدین نورحسینی با اشاره به اینکه حضور شایان پورمیربابایی برای بهره‌مندی از افاضات شما پیش از آغاز دوران دانشجویی است، افزود: آنچه موفقیت شایان را بسیار برجسته کرده وجه مذهبی وی است.

وی با بیان اینکه والدین شایان هردو جزو فرهنگیان و انسان‌های مذهبی هستند، خاطرنشان کرد: با توجه به رویکرد خانواده و زمینه مذهبی شایان تعصب، وی به شهرستان و کشور خود واضح و مبرهن است./تسنیم

About

Check Also

تجلیل از کارکنان واحد صنفی شهرداری لنگرود به مـناسـبت روز اصـنــاف تــوسـط شـهــردار و اعـضــای شورای اسلامی شهر لنگرود

تجلیل از کارکنان واحد صنفی شهرداری لنگرود به مـناسـبت روز اصـنــاف تــوسـط شـهــردار و اعـضــای …