چاپ مطلب چاپ مطلب

واجارگاه در مسیر رشد وتوسعه با گامهای شهردارساعی

اختصاصی همای گیلان:همانطور که می دانید بیش از یک و نیم ماه از سکانداری محمدپورحسین شهردار واجارگاه نمی گذرد اما چنانچه که از کارنامه ی عملکرد وی انتظار می رفت توانست در همین مدت کوتاه خدمات چشمگیری را در شهر واجارگاه به منصه ی ظهور برساند که می توان به طور قاطع عنوان داشت که شاید این امور طبق معمول زمانی چند برابر را می طلبید از جمله آسفالت ۶۶۰۰ مترمربع ،در حالیکه کل اعتبارات این شهرداری ۸۰۰ میلیون تومان بوده است و یا نقاشی و رنگ آمیزی دیوارهای سطح شهر که چهره شهر را دگرگون ساخته است وده هاخدمت دیگر . خبرنگار ما طی بازدیدی از تمام پروژه های سطح شهر ، درخصوص کم و کیف انجام این پروژه ها گفتگویی با این شهردار ساعی انجام داده است آنچه از نظر شما می گذرد حاصل این گفت و شنود است.

untitled10-150x132

آسفالت۶۶۰۰ مترمربع:

SAM_0968 SAM_0964 SAM_0954

پورحسین که خود در مراسم معارفه اش عنوان کرده بود هیچ لذتی را بالاتر از رضایتمندی مردم نمی داند در مورد اقداماتش در عرض این ۴۵ روز اظهار داشت :زیرسازی و آسفالت (دو باند خیابان بطرف دریا (ساحل ارغوان واجارگاه) ، دو طرف پل خیابان انقلاب (به طرف علی آباد) ، دو طرف پل خیابان ولی عصر (بطرف شهید سرا) ، مریم دشت )جمعاً به مساحت ۶۶۰۰ متر مربع و لکه گیری خیابان اصلی شهر و بطرف سلیم سرا به مساحت ۲۰۰۰ متر مربع از جمله اقدامات این شهرداری بوده است.

جدول گذاری ورنگ آمیزی نور پردازی:

SAM_0947  SAM_0946

وی اضافه کرد : جدول گذاری ضلع غربی خیابان بطرف بندبن به طول ۵۰۰ متر به پایان رسیده و جدول گذاری و لوله گذاری ورودی بطرف کنگا چرک جهت رفع مشکل آب گرفتگی نیز در حال انجام است.

شهردار واجارگاه خاطر نشان کرد : رنگ آمیزی جدول بلوار کشاورز و تیرهای برق داخل بلوار ، نقاشی دیوارهای سطح شهر و مدارس جهت زیباسازی ، رنگ آمیزی و نصب تابلوی راهنمایی و رانندگی واجارگاه ، تزئین و نورپردازی بلوار بطرف دریا ، رنگ آمیزی داخل آب نمای میدان بسیج (که گل کاری فضای سبز آن در حال انجام می باشد) ، نورپردازی درختان روبروی شهرداری بصورت اشکی از دیگر خدمات شهرداری واجارگاه می باشد که البته بلوار کشاورز از ورودی شهر تا مرکز شهر نیز در حال انجام است.

تیرهای پرچم ،تزئینات شهر ،ست های ورزشی وفرش موزائیک:

 

SAM_0952

SAM_0950

SAM_0972 SAM_0976 SAM_0957 SAM_0990SAM_0989

پورحسین سپس به نصب ۳۰ عدد تیرهای پرچم به همراه نصب چراغ و پرچم های ایران و رنگی در میدان وردی شهر ، میدان بسیج و میدان شهید بهشتی ، نصب بنر و تزئینات شهر به مناسبت های مختلف ، نصب برج نوری شش چراغه در انتهای خیابان بطرف دریا جهت روشنایی محوطه مجتمع تفریحی ارغوان واجارگاه و نیز نصب ست های ورزشی در پیاده روی خیابان اصلی شهر اشاره نمود و افزود : همکاران ما در شهرداری واجارگاه تمام همت خود را مصروف داشتند تا در زمینه فرش موزائیک بازار بندبن به مساحت ۵۰۰ متر مربع ، شن ریزی و تسطیح رگلاژ معابر خاکی سطح شهر از جمله سلیم سرا به طرف گاو ماست ، مریم دشت بطرف بندبن ، کارخانه بهار برگ بطرف آقایان مدیری،مریم دشت بطرف سلاکجان ، بطرف وادی جدید لزرجان و منطقه علی آباد و … و نیز هرس درختان سطح شهر (بلوار کشاورز و حاشیه ی خیابان سطح شهر و ادامه عملیات احداث ساختمان خوابگاه دانشجویان (سربندی و احداث راه پله ودر حال دیوارچینی است) اقدامات شایان توجهی انجام دهند. ضمن اینکه نسبت به نامگذاری و ساخت تابلوهای کوچه و خیابان های سطح شهر ، بازسازی و نورپردازی میدان بهار در منطقه کنگاچرک نیز اقدام شده است و نمای دیوار ساختمان اداری شهرداری نیز در حال بازسازی است .

SAM_0960

تعویض تصاویر شهداء:

وی اذعان داشت : تعویض تصاویر ۳۷ شهید والا مقام واجارگاه جنب مسجد جامع واجارگاه و دیدار از کاروان پیاده مراسم ارتحال حضرت امام (ره) در منطقه کمال شهر کرج و تقدیر و اهداء هدیه به کارکنان خدوم شهرداری به مناسبت ولادت امام علی (ع) و روز پدر اهدای هدیه به کارمند جانباز (روز جانباز) به کارگران شهرداری به مناسبت روز جهانی کارگر و تقدیر و تشکر از اعضای شواری محترم اسلامی و اهدای لوح تقدیر به مناسبت روز شوراها از جمله وظایفی معنوی اینجانب بوده که از نظر پنهان نمانده است.

تخریب مغازه های فرسوده مرکز شهر:

شهردار واجارگاه یادآور شد : این شهرداری همچنین نسبت به تخریب مغازه های فرسوده مرکز شهر با همکاری صمیمانه مالکین و زیباسازی آن و تخریب ساختمان تجاری و مسکونی در دو طبقه به مالکیت آقایان پناهی واقع در منطقه لزرجان اقدام نموده است .

اصلاح و هرس درختان پارک جنگلی:

 پورحسین اضافه کرد : پارک جنگلی مریم دشت نیز با اصلاح و هرس درختان تخریب شده ناشی از برف سنگین امسال استارت زده شده و طرح این پارک نیز توسط مهندسین مشاور در حال تهیه می باشد.

دو کیلومتر آسفالت رایگان با مساعدت نماینده:

وی خاطر نشان کرد : البته تهیه دو کیلومتر آسفالت رایگان با مساعدت نماینده محترم شهرستان آقای رهبری املشی از طریق وزارت محترم راه و شهرسازی جهت آسفالت معابر خاکی واتصال راه روستایی به شهر واجارگاه قابل تقدیر است که در همین فرصت از سوی مردم شهید پرور این شهر این خدمت شایان توجه راسپاسگزاری می نمایم.

شهردار واجارگاه در پایان گفت : اینجانب با همکاری کارکنان سختکوش و بی ادعای خود و با تلاش شبانه روزی تمام توان خود را جهت ارتقاء و رشد بیش از پیش همه مناطق شهری واجارگاه بکار گرفته ام و با حمایت مسئولین استانی و شهرستانی بویژه نماینده پرتلاش شهرستان جناب آقای محمدمهدی رهبری املشی و مهندسی جانبازی فرماندار محبوب شهرستان و مسئولین محترم بخش و حمایت تک تک اعضای محترم شورای اسلامی شهر و پشتیبانی مردم شریف و قدرشناس واجارگاه با پرداخت عوارض قانونی خود در اسرع وقت ـ انشاء ا… شاهد شکوفایی و پیشرفت شهر واجارگاه خواهیم بود و در این راه اینجانب بعنوان یک خدمتگزار آسایش خود و خانواده ام را فدای آبادانی و توسعه شهر و آرامش مردم ولایتمدار خواهم نمود.

About

Check Also

امام جمعه لاهیجان در خطبه های نماز جمعه امروز : ‘عبادت و صبر بر مشقت و بلا ‌’ دو راه اتصال به مقام قرب الهی است/ آقای پزشکیان رئیس‌جمهور همه مردم ایران است

امام جمعه لاهیجان در خطبه های نماز جمعه امروز : ‘عبادت و صبر بر مشقت …