چاپ مطلب چاپ مطلب

پرداخت ۳۰ میلیارد تومان برای حادثه مکه و منا

همای گیلان:رئیس هیئت مدیره و مدیر عامل بیمه ایران گفت : برای جبران خسارت بیمه ای حوادث اخیر مکه و منا به ذینفعان این حوادث در مجموع بیش از ۳۰ میلیارد تومان خسارت پرداخت خواهیم کرد

n00455961-b

سید عباس حسینی در گردهمایی مدیران استانی،ستادی و شعب سراسر کشور شرکت متبوعش با عرض تسلیت مجدد به خانواده های بازماندگان و همدردی با مصدومان این حوادث ، از آغاز پرداخت علی الحساب غرامت فوت جان باختگان خبر داد.

وی افزود : با هماهنگی سازمان حج و زیارت و به منظور جبران بخشی از هزینه های کفن و دفن جان باختگان این حوادث ، پرداخت علی الحساب ۲۵۰ میلیون ریالی را در شعب سراسر کشور خود آغاز کردیم.

وی افزود : بیمه ایران در چارچوب ایفای مسئولیت های اجتماعی خود بلافاصله و بدون تشریفات بیمه ای دراین خصوص اقدام کرده است.

رئیس هیئت مدیره بیمه ایران ادامه داد : طبق قرارداد بیمه ایران با سازمان حج وزیارت ، غرامت فوت جان باختگان حوادث مکه درمجموع ۵۵ میلیون تومان است که به محض تکمیل پرونده فوت شدگان در وجه بازماندگان پرداخت خواهد شد.

حسینی اضافه کرد : همچنین هزینه های درمانی تا سقف ۱۵ میلیون تومان است که طبق قرارداد منعقده از طریق این مجموعه قابل جبران است و این هزینه ها به مراکزدرمانی پرداخت خواهد شد. وی درادامه ضمن خوش آمد گویی به مدیران حاضر دراین گردهمایی اظهار داشت : دغدغه های بسیاری برای پیگیری داریم که یکی از مهم ترین آن ها بحث پرداخت خسارت زیان دیدگان بیمه توسعه است.

مدیرعامل بیمه ایران با بیان اینکه درصدد هستیم هرچه سریع تربه پرونده باز بیمه توسعه دربیمه ایران خاتمه دهیم ، تصریح کرد : برای جبران خسارت زیان دیدگان بیمه توسعه تدابیر جدیدی داریم تا هرچه سریع تر زیان دیدگان و ذینفعان به حقوق خود دست یابند.

رئیس هیئت مدیره بیمه ایران با بیان اینکه سیستم برای کار و فعالیت دردوره جدید نیاز به آرامش دارد ، تاکید کرد: می خواهیم با بازگرداندن آرامش به خانواده بیمه ایران این مجموعه را پویا تر از گذشته کنیم و برای تحقق این هدف از تمامی ظرفیت های خود برای حل مشکلات استفاده خواهیم کرد.

حسینی با اشاره به قدمت و مسوولیت های بیمه ایران درتوسعه صنعت بیمه در کشور، ادامه داد: ظرفیت های بیمه ایران درزمینه های گوناگون به ویژه حوزه منابع انسانی برجسته است و جذب مدیران و همکاران این مجموعه درسایر شرکت های بیمه ای خصوصی حاکی از توانمندی نیروهای انسانی این شرکت است.

رئیس هیئت مدیره بیمه ایران ادامه داد: برای راهبری صنعت بیمه درهزاره سوم باید از ابزار نوین با این هزاره استفاده کنیم.

وی در بخش دیگری از سخنان خود به مصوبات صنعت بیمه اشاره و تصریح کرد: شرکتی که راهبر صنعت بیمه کشور است می تواند در اجرا ، تامین منابع و تهیه مصوبات صنعت بیمه نیز نقش اساسی داشته باشد.

حسینی همچنین به استفاده از ظرفیت های موجود درکمیسیون ها و کمیته های دولت و مجلس شورای اسلامی در اجرای استراتژی های صنعت بیمه تاکید کرد. حسینی ادامه داد: برای حل مشکلات و ارتقای جایگاه بیمه، سطح تعاملات و ارتباطات سازنده خود را با نهادهای قانون گذاری و نظارتی افزایش خواهیم داد.

وی درباره راهبرد داخلی بیمه ایران تصریح کرد: ما با سایر شرکت ها نه تنها رقابتی نداریم بلکه از آنان حمایت نیز خواهیم کرد زیرا استراتژی ما افزایش سبد بیمه ای کشور است. رئیس هیئت مدیره بیمه ایران گفت: به دنبال توسعه بازارهای داخلی و خارجی هستیم و با ایجاد هلدینگ آنان را دراین مهم با خود همراه خواهیم کرد.

حسینی اظهار داشت : فضای رقابتی در صنعت بیمه ایران باید تغییر کند ، جایگاه صنعت بیمه درکشور مناسب نیست و باید به دنبال جایگاه واقعی خود باشیم. حسینی درادامه با اشاره به توانمندی و مزیت های ذاتی بیمه ایران جای این شرکت را درمیان صنایع بزرگ کشور خالی خواند و افزود: ما به دنبال ورود به جمع بزرگان اقتصاد کلان کشور و خواستار تاثیر گذاری بیشتردر این بخش هستیم بر همین اساس تفکر خود را از رقابت با شرکت های بیمه ای داخلی خارج کرده ایم. وی سبد دارایی و پرتفوی صنعت بیمه را در مقابل سایر صنایع درکشور اندک خواند و گفت : درآمدی که کسب شده است اصلا مناسب این صنعت نیست. حسینی با اشاره به اینکه دولت از این مجموعه انتظار سود و بهره وری بیشتر دارد، تاکید کرد: انتظاری که دولتمردان از ما دارند درست است و علاوه بر ایفای تعهدات و افزایش میزان رضایتمندی بیمه گذاران باید بدنبال بهره وری بیشتر نیز باشیم.

وی خواستار توسعه فعالیت های بیمه ای این شرکت در حوزه بین الملل و منطقه شد و افزود: در دوره پساتحریم قرار داریم و به طور حتم نیازمند استفاده از ظرفیت های خارجی در حوزه بیمه هستیم.

حسینی تاکید کرد: باید یاد بگیریم چگونه از ظرفیت های جهانی و بین المللی استفاده کنیم. رئیس هیئت مدیره بیمه ایران درادامه سخنانش به مطالبات بیمه ایران ازسایر دستگاه ها اشاره کرد و افزود: بیش از ۲۲۰۰ میلیارد تومان حق بیمه از بیمه گذاران و دستگاه های اجرایی طلب داریم که اگر این مبلغ به ما پرداخت شود ارائه خدمات ما نیز مناسب تر خواهد شد. حسینی درخصوص دیدارش با نمایندگان شبکه فروش بیمه ایران نیز گفت: بخش قابل توجهی از پرتفوی بیمه ایران متعلق به شبکه نمایندگی و فروش شرکت است و ما نمی توانیم آنان را نادیده بگیریم و این مجموعه یکی از مزیت های اصلی ماست وبر حفظ اقتصاد این شبکه و رسیدگی به آنان تاکید داریم. وی درادامه به روابط بیمه ایران و بیمه مرکزی نیز اشاره کرد و گفت: بیمه ایران و بیمه مرکزی هر دو متعلق به دولت هستند و ارتقای سطح تعاملات و همکاری با بیمه مرکزی جز اصول کاری ماست. وی خواستار بهبود ارزیابی شعب و نمایندگی ها و افزایش نظارت در برخی از سطوح شرکت بیمه ایران شد و افزود: بیش از ۹۰ درصد مشکلات فعلی شرکت به نداشتن ارزیابی صحیح از شعب و نمایندگی ها و نظارت کافی باز می گردد و اگر نظام ارزیابی و نظارت دربخش های مختلف درست عمل کند بسیاری از مشکلات برطرف خواهد شد.

About سردبیر ارشد

Check Also

🎬 پوستر کمدی اکشن «تمساح خونی» رونمایی شد /نخستین ساخته جواد عزتی در راه اکران نوروزی

🎬 پوستر کمدی اکشن «تمساح خونی» رونمایی شد /نخستین ساخته جواد عزتی در راه اکران …