چاپ مطلب چاپ مطلب

پیش بینی مهندس از لایحه هدفمندی یک دهک حذف می شود و یارانه سه دهک افزایش می یابد

بلاخره بعد چندین روز بحث و جدل بین نمایندگان مجلس و دولت قرار است فردا لایحه هدفمندی یارانه ها به مجلس رود محمدباقر نوبخت بعد از ظهر امروز با اعلام این خبر گفت: بصره هدفمندی فردا از سوی دولت به کمیسیون تلفیق لایحه بودجه ۹۳ تقدیم می‌شود.

jafar91 همچنین اسماعیل جلیلی نماینده مردم مسجد سلیمان، لالی، اندیکا و هفتکل در مجلس گفت: دولت در تبصره هدفمندی نحوه اجرای فاز دوم این قانون را در قالب پیشنهاد به کمیسیون تلفیق ارائه می کند.

ولی غلامعلی جعفر زاده ایمن آبادی در باره جزئیات این لایحه گفت: پیش بینی من این است که دولت حداقل یارانه یک تا دو دهک بالا را حذف می کند و اگر این کار را انجام دهد فرصت برایش به وجود می آید که یارانه دو تا سه دهک پایین را اضافه کند و ۴۵۵۰۰تومان احتمال دارد تا ۵۵ یا ۶۰هزار تومان افزایش یابد.

وی افزود: بنابر این اگر محاسبات من درست از آب درآید تا دهک تغییری نمی کند. با توجه به شعارهای دکتر روحانی و توجهی که اخیرا در صحبت هایش به حوزه سلامت داشته سال ۹۳ در هدفمندکردن یارانه ها سال خوبی برای سبد سلامت و بهداشت مردم خواهد بود ضمن اینکه پیش بینی من این است که در سال ۹۳، تولید به نحو شایسته ای از یارانه برخوردار خواهد شد و یارانه به بخش تولید تعلق خواهد گرفت. اما فکر نمی کنم با توجه به محدودیت مالی منبعی برای توسعه صندوق توسعه ملی و حوزه عمرانی باقی بماند.

وی افزود: کماکان یارانه نقدی پرداخت خواهد شد اما در حامل های انرژی احتمالا افزایش خواهیم داشت شیب افزایش قیمت حامل های انرژی تند خواهد بود./تابناک

About

Check Also

قیمت رسمی گوشت و مرغ اعلام شد

قیمت رسمی گوشت و مرغ اعلام شد 🔹سامانه تامین دام و طیور قیمت انواع گوشت …