چاپ مطلب چاپ مطلب

کدام مجموعه‌ها برای عید ۹۴ آماده می‌شوند؟

همای گیلان:با نزدیک شدن به ایام تعطیلات نوروزی شبکه‌های مختلف سیما پخش سریال‌های مناسبتی را آغاز می‌کنند. در سه سال گذشته سریال «پایتخت» با شبکه های تلویزیونفضای شاد و ساختار قابل قبولش مخاطبان زیادی را جذب کرد و براساس نظرسنجی‌های مختلف پربیننده‌ترین سریال نوروزی بود. امسال جای خالی این سریال به چشم   می‌خورد.

تماشاگران در حالی امسال از دیدن سریال محبوب خود محروم هستند که وضعیت «کلاه‌قرمزی» هم هنوز روشن نیست. البته در چند سال اخیر این مساله تکرار شده که تا روزهای پایانی اسفند قطعیتی در مورد پخش «کلاه قرمزی» به دست نیاید و بالاخره روزهای آخر سال ایرج طهماسب و حمید جبلی به مخاطبان عیدی دهند و روشن شود که نوروز «کلاه‌قرمزی» روی آنتن می‌رود.

نوروز امسال به علت تقارن با ایام فاطمیه برخلاف سال‌های گذشته از سریال‌های کمدی خالی است  و جایگزین طنزهای نوروزی، سریال‌هایی در فضاهای پلیسی و مهیج و یا خانوادگی است.

نکته دیگر در مورد برنامه شبکه‌های مختلف برای نوروز امسال این است که شبکه تهران هنوز سریالی را برای پخش در نوروز معرفی نکرده است این در حالی که این شبکه هر سال سریالی در نوروز روی آنتن داشت.

تا به حال پخش سریال پلیسی «قورباغه و قناری » به کارگردانی مهدی فخیم‌زاده از شبکه یک، «پله پله» به کارگردانی برزو نیک‌نژاد از شبکه دو و «سربه راه» به کارگردانی سعید سهیلی از شبکه سه قطعی شده است.

فخیم‌زاده در شبکه یک

شبکه یک، امسال با سریالی پلیسی از مهدی فخیم‌زاده به استقبال نوروز می‌رود. فخیم‌زاده تا به حال سریالی مناسبتی برای سیما نساخته بود. « قورباغه و قناری» به کارگردانی مهدی فخیم‌زاده و بازی خودش، حبیب دهقان‌نسب و شقایق فراهانی از شبکه یک سیما پخش خواهد شد.

فیلمنامه این سریال نوشته حسین تراب‌نژاد و تهیه‌کننده آن حبیب‌الله کاسه‌ساز است. فضای این سریال پلیسی و مهیج و در مورد یک عملیات فوق سری در نیروی انتظامی است. فخیم‌زاده پیش از این با سریال «خواب و بیدار» توانایی خود در ساخت سریال‌های پلیسی نشان داده بود.

«پله پله» در شبکه دو

شبکه دو سیما سریال «پله پله» به کارگردانی برزو نیک‌نژاد را برای تعطیلات نوروز پخش خواهد کرد. نیک‌نژاد پیش از این در مقام نویسنده سریال‌های نوروری «روزای بد به در» به کارگردانی سعیدآقاخانی در سال۹۳ و سریال «دودکش» که در ماه مبارک رمضان سال گذشته پخش شد، حضور داشته است، او این بار «پله پله» را کارگردانی می‌کند.

فیلمنامه این سریال را سعید فرهادی و امیرعباس پیام همزمان با تصویربرداری این سریال می‌نویسند و تهیه‌کنندگی آن را نعمت چگینی برعهده دارد. آتیلا پسیانی، مریم سعادت و امیرحسین رستمی از جمله بازیگران این سریال هستند. این سریال، مضمونی اجتماعی دارد که در فضایی پرکشش و حادثه پیش می‌رود. شبکه دو پخش این سریال را قطعی کرده است، اما هنوز خبر قطعی از پخش برنامه پرطرفدار «کلاه قرمزی» منتشر نشده است.

«سر به راه» در شبکه سه

شبکه سه سیما نیز امسال «سربه راه» به کارگردانی سعید سلطانی را در نوروز پخش خواهد کرد.

سهیلی علاوه بر کارگردانی سریال‌های پرمخاطبی مانند «پس از باران» و «ستایش»، سابقه کارگردانی سریال‌های مناسبتی «رسم عاشقی »و «مامور بدرقه» که در ماه مبارک رمضان پخش شدند در کارنامه خود دارد. ایرج مهام  تهیه‌کننده این سریال است و فیلمنامه آن نوشته مهدی محمدنژادیان است.

سیاوش خیرابی، ارژنگ امیرفضلی و شقایق دهقان بازیگران این کار هستند. قصه «سربه راه» نیز با مضمونی اجتماعی و فضایی سرگرم کننده پیش می‌رود.

پس از اعلام برنامه‌های این سه شبکه همچنان باید منتظر برنامه شبکه تهران و همچنین وضعیت پخش «کلاه‌قرمزی» در نوروز ۹۴ بود/خبر آنلاین

About سردبیر ارشد

Check Also

جامعه ملل چه سازمانی بود و چه سرنوشتی داشت؟!

جامعه ملل چه سازمانی بود و چه سرنوشتی داشت؟! یادداشت از امیـرحسین تقی زاده/ دانشجوی …