چاپ مطلب چاپ مطلب

در نخستین روز از هفته دولت صورت گرفت؛ افتتاح دو طرح تولیدی و گردشگری در لاهیجان با حضور استاندار گیلان با اعتبار ۸۸۰ میلیارد ریال

همزمان با نخستین روز از هفته دولت، با حضور استاندار گیلان دو طرح تولیدی و گردشگری با هزینه ۸۸ میلیارد تومان در لاهیجان افتتاح شد.

همای خبر به نقل از پایگاه اطلاع رسانی فرمانداری لاهیجان به نقل از استانداری گیلان؛ همزمان با نخستین روز از هفته دولت، با حضور دکتر اسدالله عباسی استاندار، دکتر براتی فرماندار لاهیجان و دکتر فرخی نماینده مجلس ظهر امروز (چهارشنبه) یک مجتمع گردشگری، صنعتی و کشاورزی در لاهیجان مورد بهره‌برداری قرار گرفت. این مجتمع گردشگری و دهکده غذایی در زمینی به مساحت یکهزار و ۷۳۴ متر مربع و با ۶۲ میلیارد تومان اعتبار و اشتغالزایی ۱۷۲ نفر به صورت مستقیم آغاز به کار کرده است. همچنین با حضور نماینده عالی دولت در گیلان یک واحد اقامتی با سرمایه گذاری بالغ بر ۲۶ میلیارد تومان به بهره برداری رسید. این هتل با زیربنای سه هزار و ۲۰۰ متر مربع ساخته شده و ضمن ایجاد ۵۰ شغل، ۳۲ تخت به سرانه اقامتی استان افزوده است. استاندار گیلان در مراسم افتتاح این پروژه‌ها با گرامیداشت یاد و خاطره شهیدان رجایی و باهنر و فرا رسیدن هفته دولت اظهار کرد: نقاط مختلف گیلان از جمله لاهیجان دارای ظرفیت‌های ممتازی در حوزه های مختلف گردشگری است که باید در جهت توسعه اقتصادی و بهره برداری مطلوب از این موهبت الهی برنامه ریزی موثر و عزمی جدی داشت. دکتر عباسی با برشمردن جاذبه های گردشگری و ظرفیت های شهرستان لاهیجان گفت: مدیران دولت سیزدهم با پیروی از آرمان های امام خمینی (ره)، منویات مقام معظم رهبری، برنامه های راهبردی دولت آیت الله رئیسی و تاسی از نگاه خدمتگزاری شهیدان دولت همچون رجایی و باهنر می توانند در راستای پیشرفت و عدالت ایران اسلامی و رضایتمندی مردم گام بردارند. وی با بیان اینکه سرعت بخشیدن به طرح های توسعه‌ای و اشتغال‌آفرین و همچنین رفع موانع پیش‌روی سرمایه‌گذاران در دستور کار مدیران اجرایی استان قرار دارد، گفت: طرح های مختلف اجرا شده در گیلان همچون آزادسازی سواحل در راستای خواسته های مردم و به نفع آحاد جامعه، اجرایی شده است. استاندار گیلان با تاکید بر تحقق زنجیره ارزش و حمایت از سرمایه‌گذاران در استان اضافه کرد: با توجه به موقعیت گردشگری گیلان، سالانه پذیرای میلیون ها نفر گردشگر و مسافر هستیم که برای ایجاد خدمات مناسب و همچنین رونق تولید و اشتغال، اقدامات اثربخش در دستور کار دولت قرار دارد. دکتر عباسی ادامه داد: دولت مردمی انقلابی سیزدهم بر تسهیل کارها و رسیدن به اهداف راهبردی تعیین شده برای رفاه اجتماعی اهتمام ویژه ای دارد. در هفته دولت امسال ١١۶٠ پروژه عمرانی، تولیدی، صنعتی و عام المنفعه در گیلان با اعتبار سه هزار و ٨٠٠ میلیارد تومان مورد بهره‌برداری قرار می‌گیرد. این پروژه ها شامل ٩٨٣ پروژه مربوط به دستگاه های اجرایی استان با اعتبارات دولتی بالغ بر ١٣۶٣ میلیارد تومان، ٨٨ پروژه عمرانی مربوط به شهرداری ها با اعتباری بالغ بر ٩٧ میلیارد تومان، ٨۵ واحد تولیدی و صنعتی بخش خصوصی با هزینه ١٢٠٢ میلیارد تومان، ٢٨٨ واحد مسکن مهر و ٢٩٠ واحد مسکن مددجویان کمیته امداد و بهزیستی با اعتبار ٣۴٣ میلیارد تومان و طرح‌های ویژه بهسازی مسکن روستایی با هزینه ٨٠٠ میلیارد تومان است.

با کانال همای خبر همراه باشیدhttp://@homaygilanir

About مدیر خبر1

Check Also

تخصیص اعتبارات دولتی برای اتمام پروژه ساماندهی دفنگاه زباله در سراوان اجرایی می‌شود

تخصیص اعتبارات دولتی برای اتمام پروژه ساماندهی دفنگاه زباله در سراوان اجرایی می‌شود همای خبر- …