چاپ مطلب چاپ مطلب

صدای مردم نجیب و محروم منطقه دیلمان👥👥 شهرک صنعتی به جای طرحهای گردشگری در دیلمان قطب گردشگری کشور!!!!/ حافظ قاسمی گولک

اختصاصی همای خبر/منطقه دیلمان دیلمان سر زمین کهن با دیرینه فرهنگی این روزها در حال تبدیل شدن به منطقه صنعتی بجای گردشگری میشود…

بعداز ایجاد معضل کارخانه سیمان در این منطقه بکر و گردشگر پذیر که متاسفانه باعث تخریب طبیعت و زیبائی این منطقه گردیده،امروزه صحبت از تاسیس شهرک صنعتی در دیلمان هست؟؟؟

واقعا آیا تن زخم خورده دیلمان دوباره تاب و توان زخمی عمیق تر و پر کار تر از کار خانه سیمان را دارد،،،؟
آیا مردم نجیب دیلمان بعد از تحمل نا خواسته اینهمه دود و گرد وخاک حاصل از رفت و آمد ماشینهای سنگین و خاکبرداری از کوهها دیلمان باز هم تحمل اینهمه درد و رنج را دارند؟؟
وقتی این روزها ظرفیت جاده دیلمان برای عبور ومرور ماشینهای سنگین کفایت نمیکند و ضرر این همه رفت و آمد را مردم میدهند.
با چه توجیهی ایجاد شهرک صنعتی برای این منطقه تعریف شده است.

اگر بحث اشتغال هست وقتی خداوند ظرفیت کشاورزی و گردشگری را در این منطقه ایجاد کرده چرا ما باید با دست خودمان تغیر شیوه داده و صنعت را جایگزین کنیم….
تا کنون صنعتگر و سیاستمدار به دیلمان دعوت شده اند ولی دریغ از فرا خوان یک مسئول در حوزه گردشگری،؟؟؟

نیاز به مانورهای ژورنالیسمی در این روزها و احتمالا بیش از این در روزهای آینده نتیجه ای جز آسیب جبران ناپذیر به این منطقه در آینده را نخواهد داشت….
در شرایطی که این روزها مردم منطقه از کمبود آب چه در عرصه کشاورزی و چه آب آشامیدنی در تگنا قرا گرفته اند،حتی فکر کردن به شهرک صنعتی فاجعه ای بیش نیست.
این روزها شاهد حرکات زیر پوستی کارخانه آجر پزی در منطقه دیلمانات و برداشت شن و ماسه در بکرترین منطقه گیلان حتی ایران هستیم که متاسفانه نمونه ای از صنعتی شدن این کهن دیرین و با اصالت است…
تحقیر و تحقیر پذیری بواسطه بی درایتی و بی مسولیتی و خود بزرگ بینی دیگر نباید گریبان مردم دیلمان را بگیرد…..
👊👊👊

با کانال همای خبر همراه باشیدhttp://@homaygilanir

About مدیر خبر1

Check Also

🌗«انحراف»؛از«اصول»🌓✍️دکتر علی رحیم پور،دکتری اقتصاد

اختصاصی همای خبر/سفره«نئولیبرالیسم»،در «اقتصاد ایران»؛گسترده و بساط«سوسیالیسم»؛کوچکتر شده است• 😳مدافعین«نئولیبرالیسم»؛ «قدر»؛دیده اند و هواداران سوسیالیسم،در«انزوا»؛ …