چاپ مطلب چاپ مطلب

چرایی نبود فرهنگ استعفاء مدیران در استان گیلان؛ دلخوش: فردی که در پستی می‌نشیند جایش را به پدرش هم نمی‌دهد! ؛ در انتصابات زد و بندهایی وجود دارد و به شایسته سالاری کمتر توجه می شود! ؛ لابی‌های پشت سر باعث می‌شود که استعفا انجام نشود!

 

در ایران اگر مسئولی به هر دلیلی استعفا دهد نه تنها این خبر در رأس قرار می گیرد بلکه پس از آن تحلیل ها و اظهارنظرهای مختلفی را شاهدیم.

گویی استعفا به تصمیم یا عملکردی عجیب و خارق العاده از سوی مسئولین تبدیل شده این در حالی است که استعفا نه تنها نشانه عدم مسئولیت پذیری نیست بلکه در درجه اول نشانه شجاعت فرد مسئول است چون وقتی فردی در مسئولیت خود موفق نبوده نباید به دلیل مصالح حزبی و جناحی و همچنین خودخواهی خود بر ایستادن بر مسئولیت خود پافشاری کند.

آمارها نشان می دهد که استعفا در گیلان حتی در شرایطی که فرد مسئول در سمت خود نمی توان کاری از پیش ببرد بسیار به ندرت اتفاق افتاده است!

 

دلخوش: فردی که در پستی می‌نشیند جایش را به پدرش هم نمی‌دهد! ؛ در انتصابات زد و بندهایی وجود دارد و به شایسته سالاری کمتر توجه می شود! ؛ لابی‌های پشت سر باعث می‌شود که استعفا انجام نشود!

 

نماینده مردم صومعه سرا در مجلس پاسخ می دهند که چرا فرهنگ استعفا در گیلان ما ضعیف است؟

 

فردی که در پستی می‌نشیند جایش را به پدرش هم نمی‌دهد

 

سید کاظم دلخوش اشاره به عدم توجه به شایسته سالاری داشت و اظهار کرد: به خاطر اینکه در انتصابات زد و بندهایی وجود دارد و به شایسته سالاری کمتر توجه می شود. آدم هایی دنبال پست هستند دور و بر مسئولین زیاد می‌چرخند و به نظر من به آن صورتی که باید موشکافی شود و تخصصی بودن و تعهد افراد را مورد توجه قرار بدهند، نمی‌دهند. به همین دلیل فرد وقتی در پستی می‌نشیند جایش را به پدرش هم نمی‌دهد. اینکه فردی اشتباهی می‌کند اما باز هم در پست خود باقی می‌ماند بیشتر به دلیل لابی هایی است که انجام می‌شود. لابی‌های پشت سر باعث می‌شود که این استعفا انجام نشود.

نماینده مردم صومعه سرا و عضو کمیسیون اقتصادی مجلس تصریح کرد: الان مشکل مهم کشور این است که کسانی که در مصادر امور اقتصادی حضور دارند برای اقتصاد مردم به درستی برنامه ریزی کنند. اگر همه مسایل کشور حل شود مساله استعفا هم حل می شود و همه با هم باید در مورد رأی دادن توجه کنند که به افراد ضعیف رأی ندهند و از سوی دیگر مجلس باید به وزراء توجه کند اما وقتی مجلس به سوی ناکارآمدی می رود و ضعیف می‌شود و در انتخاب وزراء بیشتر لابی‌ها جواب می‌دهد ما شاهد این مسایل خواهیم بود.

 

منبع: تابناک

About عطیه نصرتی

Check Also

چچن؛تهدیدی خاموش در روسیه

چچن؛تهدیدی خاموش در روسیه جمهوری چچنستان یا چچنیا یکی از جمهوری های خودمختار روسیه است …