چاپ مطلب چاپ مطلب

آخرین اخبار از روند مذاکرات فدراسیون فوتبال و کی روش؛ رد پای یک زن در انتخاب سرمربی تیم ملی

همای گیلان:گیلان آنلاین: کی روش به فدراسیون اعلام کرده که اولا با انتخاب و حضور کمیته فنی مخالف است و دوم اینکه سرپرست تیم ملی را شخص کی روش باید انتخاب کند.


گیلان آنلاین: کی روش به فدراسیون اعلام کرده که اولا با انتخاب و حضور کمیته فنی مخالف است و دوم اینکه سرپرست تیم ملی را شخص کی روش باید انتخاب کند. حالا باید دید این بار با شرط و شروط گذاشتن مجدد کی روش برای فدراسیون فوتبال، آیا کفاشیان راضی می شود تا با این مربی پرتغالی قرارداد امضا کند.

تیم ملی فوتبال کشورمان در رقابت های جام جهانی نتیجه ای جز همان شکست و ناکامی های گذشته را کسب نکرد و سرانجام پس از کسب یک امتیاز و سرخوشی از بازی قابل قبول مقابل تیم فوتبال آرژانتین به کشور بازگشت.

در این بین اما با بازگشت تیم ملی از جام جهانی برزیل و پایان یافتن زمان قرارداد کارلوس کی روش، فدراسیون فوتبال در پی انتخاب سرمربی فصل آینده تیم ملی افتاد و با توجه به حمایت های رسانه ای ایجاد شده از کی روش، فدراسیون نشینان نیز مجبور شدند تا علیرغم میل باطنی، مذاکرات با سرمربی پرتغالی را آغاز کنند.

در این خصوص اما فدراسیون فوتبال شروطی را برای سرمربی پرتغالی تعیین کرد. بسته پیشنهادی فدراسیون فوتبال شامل ۷ بند بود. اول – مبلغ پیشنهادی فدراسیون به کارلوس کی‌روش سالانه یک میلیون و پانصدهزار یورو (معادل حدودی ۶ میلیارد و ۳۰۰ میلیون تومان) است. دوم – پیشنهاد فدراسیون به کی‌روش قرارداد چهارساله مشروط است. سوم- کی‌روش تنها می‌تواند ۲ دستیار خارجی را با خود به ایران بیاورد. همچنین کی‌روش باید یک دستیار ایرانی را در کادر فنی بپذیرد. چهارم- پاداش فقط در صورت قهرمانی ایران در جام ملت‌های آسیا، صعود به جام جهانی روسیه و صعود از مرحله گروهی در جام جهانی روسیه پرداخت می‌شود. پنجم- کی‌روش و اعضای کادر فنی تیم ملی باید تعامل کامل و سازنده‌ای با کمیته فنی فدراسیون داشته باشد. ششم- تقسیم وظایف مسوولین تیم ملی برعهده فدراسیون و کادر فنی برعهده کی‌روش است. در این بند به صراحت آمده که سرمربی تیم ملی حق دخالت در انتخاب سرپرست تیم و مسایل مربوط به این حوزه را ندارد. هفتم- فدراسیون متعهد می‌شود تا تمامی امکانات لازم از قبیل زمین تمرینی مناسب، اجرای برنامه‌های اردویی در داخل و خارج از کشور، ‌ تامین البسه مناسب و… برای آماده‌سازی تیم ملی در راه جام ملت‌های آسیا در سال ۲۰۱۵ و جام جهانی ۲۰۱۸ را فراهم سازد.

حالا اما گویا سرمربی پرتغالی پاسخ فدراسیون فوتبال را از طریق ایمیل داده است. در این بین اگرچه فدراسیون فوتبال اصرار دارد که با کارلوس کروش به توافق کامل دست یافته و این مربی پنج‌شنبه به ایران خواهد آمد تا قرارداد خود را با فدراسیون فوتبال تمدید کند اما برخلاف ادعای فدراسیون ظاهرا کروش با طرف ایرانی به توافق کامل نرسیده و درباره چند بند از بسته پیشنهادی فدراسیون اختلاف نظر دارد.

در این باره شنیده می شود کروش در ایمیل ارسالی برای فدراسیون اعلام کرده که ۲ بند از موارد مطرح شده برایش ابهام‌ دارد و درخواست کرده کفاشیان توضیح شفافی درباره آنها بیان کند. ظاهرا کروش مشکلی با مبلغ پیشنهادی ۴/۱ میلیون یورو در سال و مدت قرارداد ۴ ساله مشروط ندارد. همچنین در بحث دستیاران نیز کروش پیشنهاد حضور ۲ مربی خارجی و یک مربی ایرانی را تایید کرده و با آن مخالفتی ندارد. در این خصوص گفته می شود کی روش به فدراسیون اعلام کرده که اولا با انتخاب و حضور کمیته فنی مخالف است و دوم اینکه سرپرست تیم ملی را شخص کی روش باید انتخاب کند. حالا باید دید این بار با شرط و شروط گذاشتن مجدد کی روش برای فدراسیون فوتبال، آیا کفاشیان راضی می شود تا با این مربی پرتغالی قرارداد امضا کند.

رد پای یک زن در انتخاب سرمربی تیم ملی

بعد از بن‌بست در مذاکرات اولیه فدراسیون فوتبال و کارلوس کروش، بلافاصله صحبت از گزینه‌های جایگزین به میان آمد. آلترناتیوهایی بزرگ که گویا جملگی برای حضور در ایران ابراز علاقه کرده بودند و مشهورترین چهره میان این مربیان نیز کسی نبود جز کارلوس آلبرتو پریرا، مربی پرافتخار در فوتبال جهان که از چند حیث، صاحب رکوردهای جاودانه است. پریرا با حضور در جام جهانی ۲۰۱۴ با عنوان مدیر فنی تیم ملی برزیل، ششمین تجربه خود در جام‌های جهانی را جشن گرفت. پریرا در سال ۱۹۸۲ همراه با کویت، ۱۹۹۰ همراه با امارات، ۱۹۹۴، ۲۰۰۶ و ۲۰۱۴ همراه با برزیل و ۲۰۱۰ به همراه آفریقای جنوبی، سابقه حضور در جام جهانی را در کارنامه دارد. پریرا بعد از هلمت شون که با ۲۵ بازی که به عنوان سرمربی، رکورددار تعداد حضور در جام جهانی است، با ۲۳ بازی در رده دوم قرار گرفته است. این کارنامه پربار پریرا است که به اعتقاد مسوولان فدراسیون فوتبال، برای جانشینی کروش و حضور روی نیمکت تیم ملی فوتبال ایران ابراز تمایل کرده است.

در این خصوص اما به نظر می‌رسد این ابراز علاقه، پشت پرده‌ای خانوادگی داشته باشد. کارلوس آلبرتو پریرا، ۴۳ سال پیش، در سن ۳۸ سالگی با دختری ایرانی به نام لیلا ازدواج کرده که حاصل این ازدواج، دو دختر به نام‌های ونسا و دنی است. همسر ایرانی پریرا یکی از دلایل اصلی حضور او در کشورهای حوزه خلیج‌فارس، در سال‌های دور بوده است و اگر فدراسیون فوتبال با کی روش به توافق نرسد، به احتمال فراوان پای یک زن در انتخاب سرمربی تیم ملی دخیل خواهد بود.

About

Check Also

#اژه‌ای: اگر در انتخابات غفلت کنیم به کشور لطمه می‌خورد

#اژه‌ای: اگر در انتخابات غفلت کنیم به کشور لطمه می‌خورد 🔹ان‌شاالله با حضور پرشور و …