چاپ مطلب چاپ مطلب

آمار ثبت‌نام فروش خودرو به ۱۱۰ هزار رسید/۳۱هزار پراید به فروش رفت

همای گیلان: ثبت نام ایران خودرو و سایپا تا عصر روز پنجم اجرای طرح وام ۲۵میلیون تومانی خودرو به بیش از ۱۱۰ هزار نفر و واریز وجه به حدود ۱۰۱ هزار نفر رسید.

 براساس اطلاعیه دو شرکت ایران خودرو و سایپا نمایندگی‌های فروش این دو شرکت در روز جمعه (۲۲ آبان ماه ) هم به ارائه فروش محصولات خود درقالب طرح وام ۲۵ میلیون تومانی فروش خودرو پرداختند.

مطابق آخرین آمار ایران خودرو تا ساعت ۱۳:۳۰ امروز حدود ۵۳ هزار ثبت نام اولیه را انجام داده که ازاین میان ۴۳ هزار متقاضی وجوه خود را واریز کرده‌اند.

13940822094456536501874

پژو۴۰۵، پژو ۲۰۶ و سمند تاکنون در لیست پر فروش‌ترین محصولات این شرکت قرار دارند.

شرکت سایپا نیز تا ساعت ۱۵ پنجمین روز اجرای طرح وام ۲۵ میلیون تومانی ۵۷هزار و ۸۴۴ خودرو را فروخته, این شرکت تاکنون ۳۱هزار و ۷۱۹ دستگاه پراید, ۱۱هزار و ۵۵۴ دستگاه تیبا, ۸هزار و ۱۹۳ دستگاه تندر و ۵هزار و ۲۸۴ دستگاه وانت نیسان را به فروش رسانده است.

فروش محصولات این شرکت‌ها در حالی امروز(جمعه ۲۲ آبان ما) برای پنجمین روز ادامه دارد که برخی منابع مسئول اعلام کرده بودند در طرح وام ۲۵ میلیون تومانی فقط فروش ۱۰۰ هزار دستگاه از سوی بانک مرکزی مورد موافقت قرار گرفت است. اما امروز فروش شرکت‌های خودروساز از مرز ۱۰۰ هزار دستگاه گذشته و هنوز هیچ مرجعی دستوری مبنی توقف فروش را صادر نکرده است.

خودروسازان نیز از این شرایط استفاده کرده و برای جبران رکود چند ماه گذشته بازار؛ تمام تلاش خود را برای افزایش فروش محصولات خود انجام می دهند حتی در برخی محصولات که ظرفیت یک ماهه تولید آنها تمام شده، پیش فروش ها را با تحویل ۶۰ روز آغاز کرده‌اند./ تسنیم

About سردبیر

Check Also

نظرعلی علیزاده:ریشه های انحرافی در انتخابات باید زدوده شود

ریشه های انحرافی در انتخابات باید زدوده شود سردار نظر علی علیزاده نامزد دوازدهمین دوره …