چاپ مطلب چاپ مطلب

آیا کارلوس از ایران خداحافظی کرده است؟/دلیل تهدید به جدایی کی‌روش چیست؟

کارلوس کی روش سرمربی تیم ملی ایران با انتشار بیانیه ای مبهم گمانه زنی ها درباره جدایی خود از تیم ملی فوتبال ایران را افزایش داده است.

همای گیلان، به گزارش “ورزش سه”، سرمربی تیم ملی فوتبال ایران بعد از حضور ۷ ساله خود روی نیمکت تیم ملی در شرایطی امروز از خانواده فوتبال ایران تشکر کرده که ظاهراً موضوع انتقال پول برای دریافت دستمزد تبدیل به مانع اصلی حضور وی در ایران شده است.

کی‌روش که از قراردادهای قبلی ۳۰۰ هزار یورو از فدراسیون فوتبال طلب کار است، با گذشت چند ماه موفق به دریافت این مبلغ از اهالی فدراسیون نشده چرا که با شدیدتر شدن تحریم های بانکی نقل و انتقالات مالی با مبدا ایران به بانک های اروپایی تا حد زیادی ممنوع شده است.

فدراسیون فوتبال برای حل این مشکل حتی جلسه ای با عراقچی معاون وزارت امور خارجه برگزار کرده اما در نهایت روش پیشنهادی امور خارجه برای انتقال پول مورد موافقت کارلوس کی‌روش قرار نگرفته است.

ظاهراً فدراسیون فوتبال بعد از مشورت با مدیران بالادست به این نتیجه رسیده بود که پول کی‌روش را در استانبول به دست او برساند اما سرمربی تیم ملی ایران از دریافت پول با این روش خودداری کرده و باتوجه به مسائل حقوقی و مسئولیتی که در اختیار داشتن پول نقد برایش به وجود می‌آورد، از مسئولین فدراسیون خواسته که به دنبال راه دیگری باشند.

اگر این مسئله حل نشود کارلوس کی‌روش عطای کار در ایران را به لقایش خواهد بخشید چرا که با آغاز تحریم های آمریکا علیه ایران روزنه های موجود برای نقل و انتقالات مالی بسته تر نیز خواهد شد و باتوجه به این که کی‌روش و دستیارانش در زمان ۶ ماهه تا جام ملت های آسیا درخواستی حدود ۲/۵ میلیون یورو پول برای دستمزد دارند، بعید به نظر می‌رسد دریافت این پول برایشان کار ساده ای باشد.

از این رو گمان می‌رود متن منتشر شده کی‌روش در اینستاگرام به نوعی نهیب به فدراسیون فوتبال برای رفع و رجوع سریع این مشکل بوده است، مشکلی که اگر حل نشود کی‌روش نیز قید کار با تیم ملی ایران را خواهد زد.

در این زمینه باید منتظر توضیحات دقیق فدراسیون فوتبال و شخص مهدی تاج باشیم که البته او نیز با وجود تلاش های بسیار هنوز موفق به بازکردن این گره کور نشده است.

با کانال همای خبر همراه باشید

About عطیه نصرتی

Check Also

با تاکید و دستور استاندار گیلان انجام پذیرفت  جلسه بررسی مسائل و مشکلات دانشکده فنی و مهندسی شرق گیلان برگزار گردید

با تاکید و دستور استاندار گیلان انجام پذیرفت  جلسه بررسی مسائل و مشکلات دانشکده فنی …