چاپ مطلب چاپ مطلب

آیت الله فلاحتی در جلسه شورای اداری استان گیلان: ما از آقای روحانی سیاست در برخورد با مشکلات انتظار داریم/ هرگاه نوبخت قدمی برای گیلان برمی‌دارد مورد هجمه سایر استان‌های دیگر قرار می‌گیرد

نماینده ولی‌فقیه با اشاره به اینکه روحانی از دوران جوانی انقلابی بوده گفت: آقای روحانی همچون ملت می‌دانند که کشورهایی همچون آمریکا قابل‌اعتماد نیستند و اروپاییان یدک‌کش سلطه‌جو بدرد ما نمی‌خورند​.

همای گیلان، آیت‌الله رسول فلاحتی صبح امروز در جلسه شورای اداری استان گیلان با اشاره به برخورداری استان گیلان از عالمان و فقهای برجسته در عالم جهان اسلام اظهار کرد: گیلان از ظرفیت‌های بسیار بالایی برخوردار است و با بهره‌برداری از کریدور شمال ـ جنوب، شمال را به جنوب و به شرق آسیا مرتبط می‌کند.

وی با اشاره به خاطراتی از رئیس‌جمهور و دستگیری وی از آیت‌الله سمنانی خاطرنشان کرد: آقای روحانی از طریق آیت‌الله سمنانی حضرت امام را شناختند و در مسجد ارگ وقتی پرسیده شد که با امام چه باید گفت آقای روحانی اعلام کردند که باید امام خمینی بگوییم و در سال ۱۳۵۷ در مسجد ارگ برای اولین بار واژه امام را آقای روحانی به امام انتصاب کردند.

نماینده ولی‌فقیه با اشاره به اینکه روحانی از دوران جوانی انقلابی بوده گفت: آقای روحانی همچون ملت می‌دانند که کشورهایی همچون آمریکا قابل‌اعتماد نیستند و اروپاییان یدک‌کش سلطه‌جو بدرد ما نمی‌خورند.

وی با اشاره به اظهارات روز گذشته روحانی مبنی بر اینکه آمریکا از ما برگشت به عقب را می‌خواهد گفت: دولت با تکیه‌بر توان داخلی هرگز به عقب برنمی خواهد گشت.
فلاحتی با اشاره به فرمایش مولای متقیان حضرت امیرالمؤمنین علیه‌السلام درباره اینکه کسانی که در میدان می‌ماند و فعالیت می‌کنند باقی خواهند ماند افزود: اداره جامعه نیازمند تلاش است و نیاز است انسان خود را وقف کند.

وی با بیان اینکه جامعه کنونی روح مطالبی در آموزش دارد و باید این را تحمل کرد افزود: ما از آقای روحانی سیاست در برخورد با مشکلات انتظار داریم.

نماینده ولی‌فقیه در استان گیلان با اشاره به اظهارات روحانی در شهرستان خوی گفت: امروز بستری برای ما در شرق، غرب و شمال به وجود آمده که روابط تجاری و خوبی خواهیم داشت و سفرهایی که ما در کشورهای غربی با حضور علما و دانشگاهیان داشتیم مشاهده کردیم که این کشورهای که در این حوزه‌ها فعال بوده و عاشق ارتباط تجاری فرهنگی و اجتماعی با ایران هستند.

فلاحتی با اشاره به اینکه گیلان علیرغم اینکه سرسبز است به نظر می‌رسد فقر مردم در سرسبزی آن پنهان‌شده بیان کرد: ما در گیلان بیمارستان‌هایی داریم که مربوط به دوران قاجار بوده، به‌طوری‌که ۱۰۰ سال از عمر آن‌ها گذشته و گیلان با فرهیختگی که در بین مردم و تقدیم بیش از هشت هزار شهید و حدود ۳۰ مدافع حرم باید بیشتر از این‌ها به آن توجه شود.

وی با بیان اینکه نباید تمام نگاه‌ها به سمت آقای نوبخت و رئیس سازمان برنامه بودجه باشد افزود: هرگاه نوبخت قدمی برای گیلان برمی‌دارد مورد هجمه سایر استان‌های دیگر قرار می‌گیرد و در نتیجه اولین مطالبه ما مطالبه مگاهاسپیتال و بیمارستان یک هزار تختخوابی برای مردم گیلان است.

نماینده ولی‌فقیه در استان گیلان با بیان اینکه در اورژانس در هر ۱۲ متر تنها یک بیمار باید بستری باشد گفت: در حال حاضر به ازای هر نفر در گیلان ۲ تا ۳ نفر شرایط حضور را دارند.

فلاحتی با اشاره به شرایط دو رودخانه مهم و استراتژیک زرجوب و گوهررود رشت بیان کرد: آسیب‌های جدی به رودخانه‌های رشت وارد می‌شود که لازم از هر چه سریع‌تر این دو ساماندهی شوند و امیدواریم تا پیش از پایان دولت دوازدهم ساماندهی آن در دستور کار قرار گیرد.

وی با اشاره به معضل پسماند افزود: انباشت زباله در منطقه سراوان شیرابه به آب‌های زیرزمینی وارد می‌شود و لازم است دولت توجه شایانی به این بخش داشته باشد.

فارس

با کانال همای خبر همراه باشید

About عطیه نصرتی

Check Also

برپایی سیرک در کومله

برپایی سیرک در کومله با حضور دکتر مهدی پور شهردار، آقای عظیمی ریاست شورای شهر …