نماینده ولی فقیه در گیلان با بیان اینکه مسئولان اجازه ندهند مردم در لحظه دیدار حتی بخشدار باشند گفت: از استاندار محترم گیلان می خواهیم به تمام فرمانداران تذکر دهند از پشت میزنشینی دوری جسته و به روستاها و در بین مردم بروند.

همای گیلان، آیت الله رسول فلاحتی امروز در خطبه های نماز عید فطر در بلوار شهید مدرس جنب مصلای امام خمینی(ره) رشت با تبریک عید سعید به تمام مسلمانان و ملت ایران به و.یژه مردم ولایتمدار گیلان با اشاره به ویژگی مومنان روزه دار اظهار کرد: مومن دو مرتبه از یک سوراخ گزیده نمی شود.
وی ادامه داد: ماه رمضان به ما آموخت برای رسیدن به معارف الهی و سعادت می توانیم خود را برای ۱۱ ماه دیگر بیمه کنیم.
امام جمعه رشت با تاکید بر حفظ دستاوردهای یک ماه روزه داری توسط مردم مومن، بیان کرد: حیف است انسان مدت یک ماه تلاش کند و بعد دستاوردهای آن را از دست دهد.
آیت الله فلاحتی در ادامه به سخنان رهبر فرزانه انقلاب در سالگرد رحلت امام(ره) اشاره کرد و گفت: مقام معظم رهبری در رابطه با روابط سیاسی و اقتصادی در مورد آمریکا تذکر دادند.
وی با بیان اینکه تذکر مقام معظم رهبری برای کسانی است که در داخل نغمه رابطه با آمریکا را سر می دهند، تصریح کرد: ملت ایران مسلمان هستند و امامان ما به ما زندگی عزت مدارانه را آموختند.
نماینده ولی فقیه در گیلان خاطرنشان کرد: قرآن و سنت به ما آموخته است صورت خود را قرمز کنید اما دست نیاز به طرف دیگران دراز نکنید.
آیت الله فلاحتی همچنین با تاکید براینکه از مسئولان گیلان می خواهیم خود را وقف مردم کرده و به آنها خدمت کنند، یادآور شد: رشت دارای نابسمانی های مختلفی است و امیدوارم شهرداری که انتخاب کردند به تایید برسد.
وی بر خدمت رسانی به مردم توسط مسئولان شهری رشت تاکید کرد و افزود: بعضی از مسائل و مشکلات از جمله پسماند و وضعیت رودخانه های گوهررود و زرجوب موجب نگرانی مردم رشت شده است.
امام جمعه رشت با بیان اینکه از استاندار محترم گیلان می خواهیم به تمام فرمانداران تذکر دهد پشت میز خود ننشسته و به روستاها بروند، اظهار کرد: مسئولان اجازه ندهند مردم در انتظار دیدار حتی بخشدار باشند زیرا اگر مسئولی نزد مردم برود بهتر می تواند متوجه مشکلات موجود شود.
آیت الله فلاحتی به وضعیت اقتصادی کشور اشاره کرد و گفت: از تمام مسئولان بلندپایه کشور می خواهیم برای وضعیت نابسمان اقتصادی جامعه تلاش کنند.
وی با اشاره به اینکه لجام گسیختگی در اقتصاد کشور برای مردم نگران کننده است، تصریح کرد: وضعیت کالا در بازار با توجه به افزایش روزافزون قیمت ها نگران کننده است و انتظار داریم متولیان امر این مشکل را برطرف کنند.

با کانال همای خبر همراه باشید