چاپ مطلب چاپ مطلب

آیین استقبال از نوروز با حضور شهرداری لاهیجان در ‌گنبد مینای تهران برگزار شد

آیین استقبال از نوروز با حضور شهرداری لاهیجان در ‌گنبد مینای تهران برگزار شد


آیین استقبال از نوروز و کاشت نهال صلح و دوستی با حضور شهرداری لاهیجان و جمعی از سفرای خارجی در سالن گنبدمینای مجموعه فرهنگی عباس آباد تهران برگزار شد.

همای خبر – نقل از  اداره ارتباطات و امور بین الملل شهرداری لاهیجان، در این مراسم که با حضور رضا زنده دل شهردار لاهیجان به عنوان شهردار عضو مجمع شهرداران آسیایی، محمد ایدرم رییس و اعضای شورای اسلامی شهر لاهیجان ، حمیدرضا غلامزاده دبیر کل مجمع شهرداران آسیایی ، سعد سکندرخان رییس موسسه فرهنگی اکو
و با حضور سفرای کشورهای یونان، اندونزی، کره، نیکاراگوئه، بورکینافاسو، قطر، صربستان و نمایندگان سفرای دیگر کشورها در منطقه فرهنگی و گردشگری اراضی عباس آباد تهران برگزار شد، آیین مراسم سنتی نوروز و سفره هفت سین شهرهای لاهیجان ، بجنورد، زاهدان و شاهین شهر به نمایش گذاشته و نهال صلح و دوستی کاشته شد.
شهرداری لاهیجان در این مراسم با برپایی سفره هفت سین و معرفی جاذبه های گردشگری و پایتخت چای ایران و سرنا نوازی نوروزی با حضور هنرمندان و پذیرایی با کلوچه و شیرینی های محلی حضور یافت که مورد توجه و استقبال سفرای خارجی قرار گرفت.
رضا زنده دل شهردار لاهیجان به همراه اعضای شورای اسلامی شهر در این آیین هدایایی در آستانه نوروز به سفرا و نمایندگان سفرا حاضر در مراسم اهدا کرد.
حمیدرضا غلامزاده دبیر کل مجمع شهرداران آسیایی در دیدار با رضا زنده دل، شهردار لاهیجان از حضور شهرداری لاهیجان در مراسم استقبال از نوروز و کاشت نهال صلح و دوستی قدردانی کرد و خواستار همکاری متقابل برای برند سازی شهر لاهیجان و معرفی ظرفیت ها و پتانسیل های شهر لاهیجان به عنوان پایتخت چای ایران و شهر نمونه گردشگری شد.
رضا زنده دل، شهردار لاهیجان هم از میزبانی مجمع شهرداران آسیایی و برگزاری این مراسم به جهت معرفی فرهنگ ها و آیین های نوروزی شهرهای ایران قدردانی کرد و آمادگی خود را برای همکاری های متقابل با این مجمع اعلام کرد.

انتهای پیام/ همای خبر

About نسرین عشقی

Check Also

 راهیابی انیمیشن “تبر”از لاهیجان به جشنواره بین المللی فیلم Tracce_cinematografiche_Film_Festایتالیا      

 راهیابی انیمیشن “تبر”از لاهیجان به جشنواره بین المللی فیلم Tracce_cinematografiche_Film_Festایتالیا انیمیشن ” تبر “از تولیدات …