چاپ مطلب چاپ مطلب

احتمال حضور ایران در ائتلاف ضد داعش به دنبال تقاضای اولاند قوت گرفته است

همای گیلان: یک روزنامه انگلیسی به نقل از دیپلمات‌های ارشد از احتمال حضور ایران در ائتلاف ضد داعش و بی توجهی به خواسته‌های ریاض و تل‌آیو درباره ایران خبر داد.

خبرگزاری فارس: احتمال حضور ایران در ائتلاف ضد داعش به دنبال تقاضای اولاند قوت گرفته است

 روزنامه انگلیسی «ایندیپندنت» به نقل از منابع دیپلماتیک از احتمال حضور ایران در ائتلاف ضد داعش به دنبال تقاضای «فرانسوا اولاند» رییس جمهور فرانسه برای مشارکت بین‌المللی در نبرد علیه داعش  خبر داد.

بر اساس این گزارش ، یک دیپلمات ارشد غربی در این زمینه گفت: «روسیه آشکارا اعلام کرده است که با ایران و عراق در زمینه سوریه مشارکت اطلاعاتی دارد و  آمریکا نیز اعلام کرده که با عراق در زمینه نبرد با داعش همکاری اطلاعاتی دارد. ما همچنین می‌دانیم که ایران به میزان زیادی در امور عراق مشارکت دارد. بنابر این از فرانسوا اولاند رییس جمهور فرانسه تقاضا کرده‌ایم به درخواست‌های بین‌المللی برای مقابله با داعش واکنش نشان دهد و البته ایران نیز مشتاق کمک است و این حس وجود دارد که باید به آن‌ها اجازه این کار داده شود.»

یک دیپلمات دیگر غربی با رد ضمنی مواضع عربستان سعودی در تهدید نامیدن ایران به ویژه در امور یمن و این که داعش دشمن غرب می‌باشد، با اشاره به مخالفت اسرائیل و عربستان سعودی با برجام و اتخاذ مواضع سخت از سوی آن‌ها حین مذاکرات هسته‌ای گفت: «اینک وضعیت تغییر یافته است. و توافق‌های تجاری فراوانی بین ایران و اروپا در راه است و یکی نیز بازگشت مجدد این کشور به جامعه بین‌الملل و امکان حضور ایران در نبرد علیه داعش در ائتلاف ضد تروریستی که گامی دیگر در این جهت است.»/  فارس

 

About سردبیر

Check Also

🎬 پوستر کمدی اکشن «تمساح خونی» رونمایی شد /نخستین ساخته جواد عزتی در راه اکران نوروزی

🎬 پوستر کمدی اکشن «تمساح خونی» رونمایی شد /نخستین ساخته جواد عزتی در راه اکران …