چاپ مطلب چاپ مطلب

ارتباط آب با ورزش چیست؟/سیدرضا میرحسینی

همای گیلان، آب و نوشیدنی چه سرد باشد و چه گرم وقتی وارد معده میشود، تا درجه حرارتش به ۳۷ درجه سانتی گراد نرسد، نمی تواند از معده خارج شود و اگر گفته میشود که ورزشکاران نوشیدنی سرد ننوشند به همین دلیل است

?زیرا وقتی نوشیدنی سرد باشد مدتی زمان لازم است تا این نوشیدنی در بدن گرم شود و به دمای ۳۷ درجه برسد و بتواند جذب بدن شود

?در کل دمای آب مصرفی برای انسان نباید پایین تر از ۴ درجه سانتی گراد باشد ولی این موضوع برای ورزشکاران کاملا متفاوت است

? زیرا این افراد از آب برای لذت بردن استفاده نمی کنند و ان را بیشتر برای تامین آب بدن در طول فعالیت های فیزیولوژیکی نیاز دارند… بنابراین دمای آب نوشیدنی ورزشکاران به خصوص هنگام انجام مسابقات نه تنها باید بالای ۴ درجه سانتی گراد باشد بلکه در اغلب موارد دمای آن بالای ۱۲ درجه سانتی گراد در نظر می گیرند.

اگر تصمیم دارید برای مدت زمان بیش از یک ساعت ورزش کنید باید حتما مایعات به بدن خود برسانید، آب حجم زیادی از بدن را تشکیل می‌دهد. فرد وقتی که شروع به ورزش کردن می‌کند، این مایع در بدنش مصرف می‌شود و یا از طریق عرق کردن از بدن او خارج می‌شود، پس میزان اب بدن او باید یکسان باشد.
یک ورزشکار در طول شبانه روز نیاز به ۸ لیتر آب دارد در صورتی که این میزان اب به بدن نرسد مشکلاتی برای ورزشکار به وجود می اید.

✅ با رعایت رژیم غذایی سالم و انجام حداقل ۳۰دقیقه ورزش روزانه به سلامت خود و جامعه کمک کنید.

?سیدرضا میرحسینی مربی ورزشی استان گیلان

با کانال همای خبر همراه باشید

About عطیه نصرتی

Check Also

رشد گرانی‌ها و قیمت‌های کمرشکن امان مردم را بریده؛ دولت رئیسی فقط یک تماشاچی منفعل است

رشد گرانی‌ها و قیمت‌های کمرشکن امان مردم را بریده؛ دولت رئیسی فقط یک تماشاچی منفعل …