چاپ مطلب چاپ مطلب

استاندار گیلان درحاشیه عملیات بهسازی وتعریض جاده شهر صنعتی رشت:در گیلان ۱۱۴ نقطه حادثه خیز وجود دارد که از سال گذشته تا کنون ۷۸ نقطه آن اصلاح شده است

همای گیلان:استاندار گیلان عصر امروز در حاشیه بازدید از طرح تعریض جاده شهرصنعتی رشت گفت: از سال گذشته تا کنون ۷۸ جاده حادثه خیز در گیلان اصلاح شده است.

دکتر محمدعلی نجفی با تاکید برکاهش تلفات جانی ناشی از تصادفات افزود: بخشی از تلفات جاده ای منوط به اقدامات پیشگیرانه پلیس و رعایت قوانین و مقررات توسط مردم است و بخش مهم دیگر اصلاح نقاط حادثه خیز است که باید مورد توجه ویژه مسئولان باشد.

وی اظهارداشت: در گیلان ۱۱۴ نقطه حادثه خیز وجود دارد که از سال گذشته تا کنون ۷۸ نقطه آن اصلاح شده است.
استاندار گیلان با بیان اینکه برای آشکار سازی نقاط باقیمانده،۵۰ میلیارد ریال از محل اعتبارات ملی اختصاص یافته است، گفت: تا پایان امسال تمامی نقاط حادثه خیز استان اصلاح می شود.

گفتنی است عملیات بهسازی وتعریض جاده شهر صنعتی رشت در پی دستوردکتر نجفی در بازدید آذر ماه سال گذشته مبنی بر رفع اختلاف دیرینه آب منطقه ای و راه وشهرسازی آغاز شده است.

استاندار گیلان در این بازدید دستور داد با تحویل جاده دسترسی شهر صنعتی رشت از آب منطقه ای گیلان به اداره کل راه و شهرسازی فاز نخست بهسازی ، تعریض و ایمن سازی این جاده با۶۰ میلیارد ریال هزینه آغاز شود .

نماینده عالی دولت در گیلان در حاشیه این بازدید با قدردانی از حساسیت رسانه ها ،نسبت به حل مشکل جاده شهرصنعتی رشت گفت :فاز نخست این طرح به طول ۵ کیلومتر از سمت جاده تهران به سمت پاسگاه لاکان ظرف ۴ماه آینده به بهره برداری میرسد.

توسعه شهری و احداث شهر صنعتی رشت، جاده دسترسی کانال چپ سد سنگر در محدوده شهر صنعتی به طول ۱۰ کیلومتر را که پیش از این در اختیار آب منطقه ای گیلان بود. تبدیل به یک جاده عمومی پر رفت و آمد کرده که با توجه به عبور وسایل نقلیه عمومی به ویژه خودروهای سنگین، این جاده یکی از معابر حادثه‌ساز محدوده شهر رشت وگیلان محسوب می‌شود.

روزانه ۲۲ هزار کارگر شهرصنعتی از این مسیر تردد می کنند و بخشی از مواد اولیه و کالاهای تولیدی۱۷۰ واحد فعال شهر صنعتی نیز از همین جاده جابه جا می شود./دیار میرزا
jpg1610 jpg1609

About

Check Also

دیدار سرپرست بخشداری ضیابر با رییس و اعضای شورای نگهبان شهرستان صومعه سرا

دیدار سرپرست بخشداری ضیابر با رییس و اعضای شورای نگهبان شهرستان صومعه سرا   به …