همای گیلان:استاندار گیلان در جلسه ستاد ساماندهی امور جوانان با تأکید بر اینکه اجازه نمی‌دهیم هیچ مرجعی پایش را از حد گلیم خود درازتر کند، گفت: هیچکس حق ندارد از جایگاه خود سوء استفاده کند.

استاندار گیلان در جلسه ستاد ساماندهی امور جوانان با تأکید بر اینکه اجازه نمی‌دهیم هیچ مرجعی پایش را از حد گلیم خود درازتر کند، گفت: هیچکس حق ندارد از جایگاه خود سوء استفاده کند، برخی‌ها افراد با ظاهری آراسته، برخوردهای سلیقه ای و جناحی کرده و چوب لای چرخ می گذارند، همه باید بدانند قانون حدود را مشخص کرده است.

مصطفی سالاری در این نشست که با حضور معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری برگزار شد، با بیان اینکه همه مسائل جامعه به جوانان مربوط است، گفت: باید در همه عرصه‌های تصمیم‌گیری جامعه، سهم جوانان دیده شده و از ظرفیت‌شان بهره مند شد.

وی با اشاره به کمیته‌های ۴۸ گانه در استان گفت: لازم هست در همه کمیته‌های فعال استان یک جوان متخصص نیز گماشته شود تا در فرایند تصمیم‌گیری‌ها شرکت کنند.

استاندار گیلان با تأکید بر استفاده از ظرفیت جوانان و بانوان، خاطرنشان کرد: ریاست جمهوری و تیم دولت بر استفاده از ظرفیت جوانان و بانوان تاکید موکد دارند، اقدامات خوبی صورت گرفته است اما یقینا کافی نیست و باید با جدیت ادامه پیدا کند.

سالاری افزود: اگر حضور جوانان در لایه‌های مدیریتی بیشتر شود، فعالیت بخش‌های خصوصی و جوان به لحاظ ارتباط‌گیری مؤثر بیشتر خواهد شد و این امر زمینه‌ساز شکوفایی بیشتر در حوزه های مختلف مدیریتی می‌شود.

برخی همچنان کار کردن با هم سن و سال‌های خود را ترجیح می‌دهند

وی تصریح کرد: برخی از دستگاه‌ها برای به‌کارگیری از جوانان در لایه‌های مدیریتی خوب عمل کرده‌اند اما برخی همچنان کار کردن با هم سن و سال‌های خود را ترجیح می‌دهند.

نماینده عالی دولت در استان با اشاره به وضعیت خانه‌های جوان در گیلان، تاکید کرد: اماکنی که در سال های گذشته برای راه اندازی خانه های جوان تعبیه شده بودند، مجددا در اختیار جوانان قرار گیرند تا در قالب های مختلف همچون فعالیت سمن ها نقش آفرینی شود.

صرفا استخدام جوانان در بخش‌های دولتی پاسخگو نیست

مصطفی سالاری با تأکید بر اشتغال آفرینی جوانان، بیان کرد: صرفا استخدام جوانان در بخش‌های دولتی پاسخگو نیست و باعث سنگین‌تر شدن دستگاه‌های اجرایی می‌شود؛ در برخی از اداره‌ها سنگینی و تراکم کارکنان خود سبب کاهش کارآیی شان می شود.

اجازه نمی‌دهیم هیچ مرجعی پایش را از حد گلیم خود درازتر کند

وی با تأکید بر اینکه اجازه نمی‌دهیم هیچ مرجعی پایش را از حد گلیم خود درازتر کند، گفت: هیچکس حق ندارد از جایگاه خود سوء استفاده کند؛ برخی‌ها افراد با ظاهری آراسته، برخوردهای سلیقه ای و جناحی کرده و چوب لای چرخ می گذارند؛ همه باید بدانند قانون حدود را مشخص کرده است.

جوانان با شهامت گام بردارند و اجازه ضربه زدن به مملکت را ندهند

استاندار گیلان با بیان اینکه جوانان می توانند مشکلات را حل کنند، اظهار داشت: جوانان با شهامت گام بردارند و اجازه ضربه زدن به مملکت را ندهند؛ جوانان می توانند همان‌گونه که در ایام جنگ مدافع ارزش‌ها و میهن در برابر تجاوز بیگانه بودند، امروز نیز مدافع تجاوز به مصالح هم نوعانشان باشند.

سالاری با بیان اینکه جوانان اجازه ندهند هیچکس به توسعه، رفاه، سرنوشت و حیثیت افراد جامعه ضربه بزند، اظهار کرد: برخی‌ها برای دفاع از جناح و یا گروهک سیاسی خود رفتارهایی بروز می دهند که دور از اخلاق اسلامی و شان انسانی است و به کل جامعه آسیب می رساند و جوانان بار سنگینی برای رفع این ناملایمات از جامعه دارند.

توصیه می‌کنیم کسی به حیثیت و آبروی افراد هتک حرمت نکند

وی با اشاره به بداخلاقی برخی از رسانه‌ها در جامعه، بیان کرد: ابتدا توصیه می‌کنیم کسی به حیثیت و آبروی افراد هتک حرمت نکند؛ در ثانی معتقدم راه حل این معضل بستن رسانه نیست؛ رسانه آزاد است و ما هستیم که می توانیم با عکس العمل مناسب، رسانه بداخلاق را به تغییر رویه سوق دهیم./با کانال همای خبر همراه باشید