مصطفی سالاری با تاکید بر اینکه شرکت‌های بیمه‌ای باید خسارت‌های احتمالی وارده را به طور دقیق محاسبه و به کشاورزان پرداخت نمایند افزود: معتقدیم بخش عمده شالیزارها دچار خسارت نشده است.

همای گیلان، استاندار گیلان با همراهی فرماندار شفت، نماینده مردم فومن و شفت در مجلس شورای اسلامی و رییس سازمان جهاد کشاورزی پس از بارش های اخیر در این استان، از شالیزاهای شهرستان شفت بازدید و با حضور در بین کشاورزان  با آنان دیدار و گفتگو نمود.

مصطفی سالاری در روستای برزوهندان با اشاره به اینکه بارش های اخیر در گیلان مانند سالهای  گذشته، قابل پیش بینی بود گفت: بارش باران سبب خوابیدن شالی ها در این استان شده است.

وی با بیان اینکه محصول عمده شالیزاها رسیده است و خسارت مالی چندانی در این بخش پیش بینی نمی شود افزود: شرایط موجود مشقت های برداشت برنج را افزایش داد.

استاندار گیلان در ادامه با اشاره به اینکه بر اساس برآوردهای اولیه ۱۰ درصد شالیزارها  برنج قبل از رسیدن محصول بر اثر بارش باران با مشکل مواجه شده است افزود: نحوه حمایت از کشاورزان در این بخش در روزهای آتی اعلام خواهد شد و امیدواریم با بررسی های دقیق این میزان کمتر باشد

وی با تاکید بر اینکه شرکت‌های بیمه‌ای باید خسارت‌های احتمالی وارده را به طور دقیق محاسبه و به کشاورزان پرداخت نمایند افزود: معتقدیم بخش عمده شالیزارها دچار خسارت نشده است.

نماینده عالی دولت در گیلان در ادامه به ملاسرای شفت رفت و از عملیات اجرایی محور ملاسرا-شفت بازدید نمود.

وی با تاکید بر لزوم ساماندهی ورودی شهرستان شفت تصریح کرد: عملیات اجرایی محور ملاسرا-شفت باید با سرعت بیشتری انجام پذیرد و مسوولین ذیربط این موضوع را پیگیری نمایند.

گفتنی است مسوولین پس از بازدید میدانی از مزارع برنج، به میان کشاورزان رفتند و درباره مشکلات موجود با آنان گفتگو نمودند.

با کانال همای خبر همراه باشید