چاپ مطلب چاپ مطلب

استاندار گیلان خبر داد جبران کاستی آسفالت راه‌های روستایی گیلان تا پایان امسال‌/مسکن مهر گیلان در زیرساخت‌ها دچار مشکل است

همای گیلان: محمدعلی نجفی ظهر امروز با اشاره به نشست خود و مجمع نمایندگان گیلان در مجلس شورای اسلامی با وزیر راه و شهرسازی، اظهار کرد: این نشست بر اساس سلسله نشست‌های کاری با وزرا و معاونان رئیس جمهور  به منظور  پیشرفت پروژه‌های کلان گیلان برگزار شد و در آن در زمینه تقویت زیرساخت‌های حمل ونقل ومسکن مهر بحث و تبادل نظر و تصمیم گیری شد.

139208170149469431491213

وی با اشاره به بررسی آخرین وضعیت ساخت راه آهن گیلان در این نشست،  افزود: با توجه وی‍ژه رئیس جمهوری، تکمیل خط ریلی گیلان از قزوین تا رشت ،بندرانزل  و آستارا به طور جدی در در دستور کار مسئولان قرار دارد.

استاندار گیلان با اشاره به ۱۱ کیلومتر باقی مانده آزادراه قزوین – رشت گفت: با توجه به در پیش بودن فصل تابستان و تردد مسافران از این مسیر، تمام اهتمام ما بر این است که تکمیل باقی مانده این مسیر، هرچه سریع‌تر انجام شود.

جبران کاستی آسفالت راه‌های روستایی گیلان تا پایان امسال

نجفی یکی دیگر از مباحث پیگیری شده در نشست با وزیر راه و شهرسازی را چهار بانده کردن محور منجیل – رودبار عنوان و خاطرنشان کرد: امسال دو کیلومتر از این مسیر، چهار بانده شده و مقرر شده این مهم تا پایان سال ۹۳ به اتمام برسد.

وی با اشاره به شاخص پایین برخورداری گیلان از راه‌های آسفالت روستایی، تصریح کرد: شاخص برخورداری گیلان از راه‌های آسفالت روستایی ۱۰ درصد پایین تر از متوسط کشوری است که مقرر شده امسال این کاستی جبران شود.

مسکن مهر گیلان در زیرساخت‌ها دچار مشکل است

استاندار گیلان دیگر مباحث پیگیری شده در نشست با وزیر راه و شهرسازی را موضوعات مربوط به بخش مسکن مهر ذکر کرد و گفت: مسکن مهر در حوزه ساخت واحدهای مسکونی و زیرساخت‌های آن دچار مشکل است.

نجفی افزود: مقرر شده در نشست‌هایی با مدیران تعاونی‌های مسکن استان و شهرستان‌ها، این موضوعات بررسی و تصمیم‌گیری‌های لازم در خصوص تخصیص اعتبارات مناسب اتخاذ شود.

نوسازی ناوگان و تجهیزات راهداری گیلان ضروری است

وی با یادآوری بحران برف بهمن ماه سال گذشته، یکی از مشکلات در بخش مدیریت این بحران را مربوط به فرسوده بودن ماشین آلات راهداری عنوان و تصریح کرد: ضرورت نوسازی ناوگان و تجهیزات راهداری از دیگر موضوعاتی بود که در نشست با وزیر راه، مطرح و اهمیت آن مورد تأکید قرار گرفت.

استاندار گیلان افزود :در این نشست در زمینه تکمیل بنادر در حال ساخت، مناطق ویژه اقتصادی آستارا، لاهیجان و چمخاله و جاده سراوان به پونل به آستارا تصمیم‌گیری شد./تسنیم

About

Check Also

با حضور در مزار شهدای گمنام:  دانشگاهیان دانشگاه آزاد اسلامی واحد رشت با شهدای گمنام و سید شهدا تجدید میثاق کردند

با حضور در مزار شهدای گمنام: دانشگاهیان دانشگاه آزاد اسلامی واحد رشت با شهدای گمنام …