چاپ مطلب چاپ مطلب

استفاده از قلیان در سفره‌خانه‌های گیلان ممنوع شد

همای گیلان:از ۱۵ اسفند ماه استفاده از قلیان در سفره‌خانه‌های گیلان ممنوع است

رضا محمدزاده بعد از ظهر امروز در نشست انتظامی استان با اشاره به اجرای طرح ممنوعیت استفاده از قلیان در سفره‌خانه‌ها و اماکن عمومی گیلان اظهار کرد: ارائه قلیان در هیچ‌ کدام از رسته‌های شغلی لحاظ نشده است.

galyan (2)وی با بیان اینکه استفاده از قلیان در کد آی.سی.کی قانون نظام صنفی نیز به عنوان رسته شغلی قید نشده است، ادامه داد: در این راستا برابر هیئت عالی نظارت کشور به سازماندهی صنعت و معدن استان در این سازمان جلسه‌ای منعقد و جمع‌آوری آن با رای اکثریت اعضای مصوب و به استانداری و فرمانداری شهرستان‌های استان ابلاغ شد.

رئیس اداره نظارت بر اماکن عمومی پلیس گیلان گفت: برابر قانون جامع کنترل و مبارزه با دخانیات مصوب سال ۸۵ و آیین‌نامه اجرایی مصوب سال ۸۶، عرضه قلیان در اماکن عمومی از جمله قهوه‌خانه و سفره‌خانه‌ها ممنوع است.

وی با اشاره به اینکه این طرح با هدف مقابله با تخلفات و پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی انجام شده است، از دستگاه قضایی و شبکه بهداشت و درمان قدردانی کرد.

محمدزاده تصریح کرد: پلیس با اقتدار تمام و با تلاش جهادی با هرگونه تهدید اجتماعی برابر قانون رفتار می‌کند و برای تحقق جامعه‌ای ایمن و سالم از هیچ کوششی فروگذار نمی‌کند.

وی از شهروندان خواست در صورت مشاهده هرگونه تخلف مراتب را از طریق شماره ستاد خبری اداره نظارت بر اماکن عمومی گیلان به شماره ۲۱۸۳۴۸۴ اطلاع دهند.

این مسئول بالا بردن ضریب امنیتی، از بین بردن محل پاتوق اراذل و اوباش، برخورد با فروشندگان و توزیع‌کنندگان مواد مخدر و ایجاد امنیت را از دلایل طرح مذکور عنوان کرد.

رئیس اداره نظارت بر اماکن عمومی پلیس گیلان خاطرنشان کرد: نیروی انتظامی بر اساس قانون حافظ نظم عمومی در تمام عرصه‌های اجتماع در جامعه است.

وی متذکر شد: نیروی انتظامی در هر جایی که امنیت و احساس امنیت در جامعه مختل شود و موجب نارضایتی برای خانواده‌ها در برداشته باشد، در چارچوب ضوابط موظف به برخورد است.

/فارس

 

About سردبیر ارشد

Check Also

آغاز انتخاب نمونه های ملی و استانی صنعتی و معدنی گیلان

آغاز انتخاب نمونه های ملی و استانی صنعتی و معدنی گیلان / فعالیت ۶۰ برند …