چاپ مطلب چاپ مطلب

اظهارات “احمدی نژاد” در مسجد جامع مسعودیه تهران

همای گیلان:  احمدی نژاد گفت: ثروت کشورها متعلق به مردم است و باید در اختیار آنان باشد، برخی از اینکه جزیی از ثروت ملت‌ها در اختیار خود ملت‌ها قرار بگیرد هزاران منت سر مردم می‌گذارند و مردم را تحقیر می کنند.

متن کامل سخنرانی احمدی نژاد در مسجد جامع مسعودیه تهران بدین شرح است:

بسم الله الرحمن الرحیم

اللهم عجل لولیک الفرج والعافیه والنصر واجعلنامن خیر انصاره و اعوانه والمستشهدین بین یدیه

– خداوند بزرگ را سپاسگزارم و با همه وجود خوشحالم که توفیق دیدار و زیارت شما مردم مومن ، با صفا و انقلابی را عنایت فرمود.

– مردم این خطه از شرق تهران ، مسعودیه ، مشیریه ، والفجر ، اتابک ، رضویه ، افسریه ، کاروان ، خراسان و اسلام آباداز مردمان پر تلاش و وفادارند که وجودشان همواره نفع وبرکت و عزت برای جامعه به همراه داشته است.

– سلام و درود خدا بر شما و پدران و مادران پاک و ایمانی شما.

عزیزان من

– می خواهم در سخنانی کوتاه درباره جایگاه، عظمت، نقش و مسئولیت مردم با شما عزیزان سخن بگویم.

– هر انسانی، جلوه ای از خداوند و دارای کرامت و عظمت و مورد لطف و عنایت خداوند است.

– معلوم است که توده های مردم ، بندگان خدا ، عائله خداوند،جلوه کامل تری از او و مورد عنایت ویژه و لطف خاص و بالاتر خداوند هستند.

– همه عالم برای مردم خلق شده است :

– دین ، پیامبران ، کتب آسمانی ؛ علم و معرفت و حکومت و قانون و همه چیز برای مردم و در خدمت مردم است.

– به یک تعبیر و به نوعی می توان گفت که مردم ، خلیفه خدا در زمین هستند.

به چند نکته درباره حقوق و جایگاه مردم اشاره میکنم :

۱- جایگاه مردم در نظام اجتماعی:

– مردم ، نه تنها در نظام اجتماعی بلکه در کلیه امور ، بالاترین جایگاه و ارزش را دارند . همه امور مربوط به مردم و برای مردم و در خدمت مردم است.

– امام آمد و با مردم ، در کنار مردم و توسط مردم بزرگترین و عمیق ترین تحول سیاسی ، فرهنگی و انسانی معاصر یعنی انقلاب عظیم اسلامی را بر پا کرد.

– امام فرمود : مردم ولی نعمت ما هستند و ما هرچه داریم از مردم داریم . ایشان همه امور ، دستاوردها و پیروزی ها را از مردم می دانستند . مردم ، در حقیقت ، صاحب کار هستند.

۲- حق تعیین سرنوشت :

– خداوند حکیم و خالق دانا که حاکم اصلی عالم است،انسانها را بر سرنوشت خودشان حاکم قرار داده و این حق را به آنان سپرده است .

– همین امر یکی از دلایل کرامت انسانی است.

– مردم حق دارند شیوه حکومت ، رفتار حکومت و سیاست های حکومت را تعیین ، انتخاب و اعمال نمایند.

– مردم حق دارند حاکمان‌ و مدیران را انتخاب و در صورت اراده،‌‌ حق خود را تفویض کنند.

– اصل ، مردمند و حکومت ها در تمام برنامه ریزی های خود باید تابع نظر مردم باشند و منافع مردم و تاثیر اقدامات خود بر زندگی مردم را به عنوان اصلی ترین عامل لحاظ کنند.

– بدون رضایت و خواست ملت هاهر نوع مدیریت و حکومت، در هر سطح و رده ای فاقد مشروعیت است.

– حکومت ها در اصل خادم مردمند .

– امام(ره) فرمودند: به من خدمتگزار بگویند بهتر از آن است که رهبر بگویند.

– مقام معظم رهبری نیز فرمودند‌: ما نوکر مردمیم.

– فهم عمومی مردم اصل است و اصالت دارد .

– “ید الله مع الجماعه”

– امام فرمودند: میزان رای ملت است. یعنی نظر ملت باید حاکم باشد. هرگاه ملت به یک تصمیم و اعمال اراده عمومی می رسید، امام آن روز را یوم الله می نامیدند.

– نظر ملت نه تنها اصیل و مهم است و باید حاکم شود بلکه معیار است و ارزشمند است.

– اگر روزی حکومت واقعی ملت ها حاکم شود بهترین شرایط حاکم خواهد شد و مشکلی وجود نخواهد داشت.

۳- ‌حقوق مساوی مردم

– همه کسانی که به دنیا می آیند،خلق خدا و محترم و عزیز هستند و از حقوق مساوی و مالکیت مساوی در ثروت های عمومی برخوردارند.

– کسی که در آفریقا یا آسیا و یا سایر نقاط جهان و یا در خانواده فقیر به دنیا می آیدباید با کسی که در آمریکا و اروپا و یا خانواده های مرفه و ثروتمند و یا طبقه به اصطلاح کله گنده ها به دنیا می آید، از حقوق مساوی برخوردار باشد.

– همه به یک اندازه در ثروت این عالم ، آب و هوا ، نور ، خاک ، زمین ، جنگل ، مرتع ، معادن و سایر سرمایه ها و ثروت های عالم شریکند و باید در چارچوب یک نظم عادلانه از آن برخوردار باشند.

– هر نوع تبعیض در بهره برداری ، تخصیص و توزیع منابع و ثروت ها ، یک تحمیل از ناحیه شیاطین و مستکبران است که در نتیجه آن فاصله طبقاتی ، فقر و صدها مشکل دیگر بروز می کند.

– ثروت عالم متعلق به خداوند و با اراده خداوند در اختیار و متعلق به همه بندگان خدا و توده های مردم است.

– مشکل جوامع بشری ناشی از زیاده خواهی مستکبران و دست اندازی خودخواهان به ثروت عمومی و تبعیض ومحروم کردن مردم از حقوق طبیعی و خدادادی‌شان است.

– عده‎‌ای که خود را برتر و صاحب حقوقی بیشتر و یا صاحب حقِوتو می شمارند و به ثروت عالم بیش از حق خود دست اندازی می کنند ، مسبب مشکلات هستند .

– ببینید که طاغوت ها و مستکبران با هدایت شیطان چه کرده اند که بیش از دو سوم مردم دنیا در بدو تولد به جای مالک بودن، بدهکار به دنیا می آیند.

۴- دسته دسته و محروم کردن مردم از حقوق خدادادی

– چندین گروه ، متاثر از شیطان و خوی استکباری و خودبرتر بینی ، دائماً مردم را دسته دسته و طبقه طبقه می کنند و با ترفندهای پیچیده آنان را در برابر هم قرار می دهند و از حقوق مسلم شان محروم می کنند.

– عده ای مردم را به درجه یک ودرجه دو یا به طبقه فرودست ،یعنی اکثریت عظیم توده هایمردم و طبقه بالادست ، یعنی اقلیت برخوردار و معمولاً حاکم تقسیم می نمایند.

– اینان برای حاکمان، حقوق استثنایی و برای طبقه عمومی مردم کمترین حقوق را ترسیم و آن را به صورت نوشته یا نانوشته اعمال می کنند.

– عده ای دیگر مردم را به دو طبقه عوام و نخبگان تقسیم می کنند و برای نخبگان ، حقی بسیاربیشتر از توده های مردم فرض کرده و با ترفند های گوناگون از جمله تحقیر توده های مردم ، آنان را از حقوق مسلم شانمحروم می کنند و حاکمیت و مدیریت را حق نخبگان می شمارند.

– عده ای دیگر به نام دموکراسی و یا عناوین دیگر و با وضع قانون یا مقررات ، هر روزه اختیارات مردم را کاهش داده و به دایره اختیارات و دخالت خودشان در زندگی مردم اضافه می کنند.

– با نظام حزبی ، عملاً مردم را از دایره تصمیمات اساسی حذف و یا محدود می کنند و خود جانشین مردم می شوند . آنان برای این عمل خلاف و حق کشی بزرگ ، ده ها توجیه و دلیل به ظاهر عقلایی هم سر هم بندی می کنند.

– عده ای دیگر با حاکم کردن نظام سرمایه داری و اصالت دادن به سرمایه عملاً انسانها و مردم را درجه ۲ می نامند و سرمایه داران را به جایگاه درجه یکی منصوب و از این طریق علاوه بر تحمیل محرومیت های وسیع اقتصادی و اجتماعی به مردم ، آنان را از جایگاه اصلی مدیریت و تصمیم گیری خلع و حذف می کنند.

– تقسیم بندی ملت ها به توسعه یافته ، در حال توسعه و عقب مانده نیز از توطئه های شیطان و برای ادامه سلطه و چپاول و توجیه خودخواهی های یک اقلیت محض حاکم بر جهان است.

– همه این ها ، اعمالی کاملاً شیطانی و موجب تداوم غارت ملت‌ها و سلطه طلبی‌ و در نتیجه انباشته شدن مشکلات جامعه بشری است.

– همه انسانها محترمند و باید از حق مساوی در بهره مندی از ثروت عالم و دخالت در نظام های تصمیم گیری در تمام امور ، مقاطع زمانی و موضوعات برخوردار باشند.

۵- نقش مردم در اداره جوامع

– نقش داشتن ، مشارکت و نظارت و اعمال اراده مردم در مدیریت جوامع ، اصل حقیقی است.

– اقتصاد را به طور عمومی مردم باید اداره کنند ، فقط در معدودی از موارد، که مردم نمی توانند یا مایل نیستند، یا ورود آنان موجب تضییع حق عمومی می‌شود ، دولت ها موقتاً مجازند وارد شوند .

– دولت ها باید پشتیبانی و نظارت کنند و مانع از تبعیض و بی عدالتی و اجحاف و خیانت شوند.

– امور سیاسی باید با فهم ، حضور و دخالت مردم اداره شود.

– این در حالی است که بسیاری از دولت ها اصولاً توجهی به خواست مردم ندارند .

– در زمان انتخابات، شعارهایی می دهند و سپس طور دیگری عمل می کنند و انگار نه انگار که مردمی هم هستند و حق متعلق به آنان است.

– غافل از اینکه این ها همه تعهد‌ِ حاکمان و حق مردم است و خداوند حساب کشی بسیار دقیق خواهد کرد.

– ثروت کشورها متعلق به مردم است و باید در اختیار آنان باشد . برخی از اینکه جزیی از ثروت ملت‌ها در اختیار خود ملت ها قرار بگیرد هزاران منت سر مردم می گذارند و مردم را تحقیر می کنند.

– مردم ، خودشان به خوبی می توانند ثروت خویش را مدیریت کنند.

– برخی افراد به واسطه خودخواهی یا انحصار طلبی،مردم را محجور ، صغیر و فاقد فهم و توانایی می‌شمارند و تلاش می کنند که حق و ثروت مردم را هم از دستشان در آورند . با زبان بی‌زبانی و هزار ترفند می گویند؛ مردم نمی توانند و بلد نیستند ثروت متعلق به خودشان را اداره کنند و باید خود را خلع ید کنند و به دولت ها بسپارند تا دولت ها به جای آنان تصمیم بگیرند.

– به خدا حتی اگر همه ثروت کشورها عادلانه بین مردم توزیع شود ، حتماً و مطمئناً ، هشتاد میلیون نفر و هفت میلیارد نفر ، بهتر از یک عده معدود، می توانند ثروتشان را مدیریت و از فواید آن بهره برداری کنند.

– در این صورت، فقر و تبعیض نیزبه سرعت ریشه کن خواهد شد.

– مردم بهتر بلدند که ثروت خود را از دست اندازی عده ای معدود خودخواه و صاحب قدرت و ثروت و رسانه محافظت نمایند.

– هر چه دایره دخالت دولت ها در امور مردم افزایش می یابد، از یک سو اتلاف منابع و فقر گسترش می یابد و از سوی دیگر فساد و دست اندازی به بیت المال بیشتر می شود.

– دولت های پر خرج و کم بهره،خود عامل و مسبب فقر هستند.

– مدیریت اقتصاد ، سیاست ،ثروت و فرهنگ باید به دست مردم باشد و در این صورت به یقین کارها خیلی بهتر انجام می شود.

– در این صورت ، فرصت رشد مردم نیز فراهم می گردد.

– کسانی که دائماً مردم را از حقوق و شئون و اختیاراتشانبه نفع یک عده اقلیت خلع می کنند، در واقع سد راه رشد مردم می شوند.

– بدترین فرد در میان مردم ، کسی است که خود را برتر از مردم و مردم را پایین تر از خود می پندارد.

– خوب ؛ حرف زیاد است و من انشاءالله در آینده درباره حقوق مردم و حقوقی که قانون اساسی مترقی جمهوری اسلامی برای مردم ذکر کرده است سخن خواهم گفت.

– از همه عزیزانی که این جلسه را برگزار نمودند، امام جماعت محترم مسجد ، کانون و موسسه فرهنگی ، بیت الرضا (ع) و بسیج و همه شما عزیزانتشکر می نمایم.

– ای خدای بزرگ یار و یاور مستضعفان و احیاگر عزت و کرامت بشری را برسان.

– او را با اراده و دست مردم حاکم کن.

– در سایه حاکمیت او همگان را به اوج عزت و کرامت و سلامت برسان.

– با عنایت او ملت بزرگ ایران را حفظ کن و بر تمام بدخواهانش پیروز گردان و بر بام عزت جهان بنشان.

– رهبری هوشمند و عزیز انقلاب را در سایه عنایات حضرتش موفق و سالم و سربلند بدار.

موفق و سربلند باشید

//تسنیم

About سردبیر

Check Also

بازدید مدیر کل راهداری و حمل و نقل جاده ای گیلان از پروژه های شهرستان آستارا

“بازدید مدیر کل راهداری و حمل و نقل جاده ای گیلان از پروژه های شهرستان …