چاپ مطلب چاپ مطلب

اعتبارات استانی ۱۰۰ درصد تخصیص داده می‌شود‌

همای گیلان:ابوذر ندیمی ز در نشست رفع مشکلات عمرانی  لاهیجان اظهار کرد: این تبلیغات و جلسات را نیاز داریم تا به مردم بگوییم که حکومت با تمام تنگنای مالی خود در حال خدمت کردن به مردم است.

ندیمی

وی با اشاره به اتفاقاتی که در روزها و هفته‌های گذشته در مجلس شورای اسلامی رخ داده است، افزود: راست و چپ افراطی می‌خواهند به مجلس ضربه بزنند.

نماینده مردم لاهیجان و سیاهکل در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه استاندار، معاونان استاندار، نمایندگان مجلس و فرمانداران باید یکی بشوند و مشکلات استان را برطرف کنند، گفت: هم اکنون مسئولیت داریم و ممکن است در آینده آن را نداشته باشیم.

ندیمی با بیان اینکه در کشور مشکلات زیادی وجود دارد که باید امثال ۲۰ تا ۳۰ نفر ما در کشور به آنها رسیدگی کند، تصریح کرد: ما یک حکومت هستیم، اگر شهردار قبلی کاری را آغاز کرده، شهردار جدید باید آن را دنبال کند، به دولتمردان نیز گفته‌ام که تعهدات دولت قبلی، تعهدات ما است.

وی با بیان اینکه دید ما به سیاهکل و لاهیجان به صورت کشوری است، خاطرنشان کرد: سیمان مسئله استان و کشور است و به اقتصاد کشور کمک می‌کند، نمی‌دانم چرا برخی از نگاه‌های تنگ آن را مسئله محلی می‌دانند، نباید نگاه تنگ حقیر شهرستانی داشته باشیم و باید مشکل استان و کشور را برطرف کرد.

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس در رابطه با پروژه سیاهکل-سنگر-سراوان، اظهار کرد: این پروژه در زمانی که من در مجلس ششم نماینده مردم بودم و بیگدلی نیز مدیرکل بود،به دلیل اینکه مردم سیاهکل از بن بست بودن این شهرستان ناراضی بودند آغاز و در مجلس هفتم نیز کلنگ آن به زمین زده شد.

ندیمی با بیان اینکه من نماینده مردم استان، کشور و شهرستان‌های لاهیجان و سیاهکل هستم، تأکید کرد: در برف ۸۳ بسیاری از داستان‌ها به نام استاندار آن زمان نوشته شد، در صورتی که به وجود آمدن آن مشکلات تقصیر وی نبود.

وی افزود: در آن زمان مسیر رشت بسته شد و همگان متوجه شدند که باید یک راه قرینه و موازی در محور شرق گیلان به مرکز استان وجود داشته باشد، پل بازکیاگوراب در راستای این مسیر است و ما هم اکنون به دنبال اجرایی شدن تقاطع غیر همسطح میدان گیل لاهیجان هستیم.

نماینده مردم لاهیجان و سیاهکل در مجلس شورای اسلامی با اشاره به محور سیاهکل به دیلمان گفت: این محور در سفر نخست دولت احمدی‌نژاد به گیلان مصوب شد، اما دلیل اینکه چرا در چهار سال دوم اجرایی نشد را باید مردم قضاوت کنند.

ندیمی افزود: برای اجرایی شدن پروژه محور سیاهکل به دیلمان چندین جلسه در تهران برگزار شد و فرمانداران را با خود به آنجا بردم تا آنها شاهد باشند که چه کارهایی در حال انجام است.

وی با اشاره بر اینکه کمربندی داخل شهر جزوی از محور سیاهکل به دیلمان است، تصریح کرد: اگر این جاده ساخته بشود، شهر سیاهکل ظرفیت تحمل حجم ترافیک آن را ندارد، به همین منظور باید وسایل نقلیه از کمربندی تردد کنند تا برای مردم نیز مشکلی به وجود نیاید.

نماینده مردم لاهیجان و سیاهکل در مجلس شورای اسلامی در رابطه با برداشت شن و ماسه از رودخانه‌ها گفت: اگر نتوانیم مصالح رودخانه را برای مردم برداشت کنیم به چه دردی می‌خورد، باید از کسانی گله‌مند باشیم که به نام مصارف عمومی از رودخانه‌ها برداشت کردند و آن را فروختند و ما هم پیگیر آنها هستیم.

ندیمی با اشاره به جلسه‌ای که با حضور اعضای فراکسیون شمال کشور و نوبخت معاون رئیس جمهور برگزار شد، گفت: من به عنوان هیئت رئیسه فراکسیون شمال کشور در آن جلسه اعلام کردم که شمال فقط برای استان‌های شمالی نیست و باید همه کشور از امکانات و زیبایی‌های آن برخوردار بشوند.

وی با بیان اینکه در آن جلسه سه مصوبه تعریف شد و خواستار آن بودیم که اعتبارات استانی ۱۰۰ درصد تخصیص داده بشود، افزود: پروژه‌هایی مانند راه آهن ۱۰۰ درصد بشود، توافقاتی نیز در رابطه با پسماند و سواحل انجام شد.

نماینده مردم لاهیجان و سیاهکل در مجلس شورای اسلامی در رابطه با تجاوزگری‌های گروه تروریستی داعش در کشورهای پیرامون جمهوری اسلامی ایران، خاطرنشان کرد: کار به جایی رسیده است که اوباما نیز اعلام می‌کند که داعش را قبول ندارد.

در این جلسه فرماندار شهرستان سیاهکل با بیان اینکه دولت‌ها مانند قطار در حال حرکت هستند، اظهار کرد: مشکلاتی و ضعف‌هایی در گذشته وجود داشته که دولت یازدهم به لطف خداوند و با رهبری اندیشمندانه و آگاهانه مقام معظم رهبری و تدبیر رئیس جمهور و همت دولت و همدلی و همکاری همه قوا، قدم‌های ارزشمندی به سمت فائق شدن بر مشکلات و حرکت به سمت بهبود برداشته است.

وی تصریح کرد: در سیاهکل در گذشته به واسطه برخی از تصمیم‌گیری‌ها مشکلاتی وجود داشته که اینک مدیران فعلی مباید با تلاش و کوشش خود نسبت به رفع آنها اقدام کنند.

فرماندار شهرستان سیاهکل گفت: تلاش می‌کنیم تا مردم و مسئولان با سعه صدر و بزرگواری خود به ما کمک کنند تا بتوانیم سیاست‌های دولت تدبیر و امید را هرچه بیشتر در این شهرستان اجرایی کنیم./تسنیم

About

Check Also

#اختصاصی_همای_خبر اقدام نامتعارف پرسنل شهرداری،دزدی در روز روشن/ حقوق میگیرم که خیانت کنم!

#اختصاصی_همای_خبر   اقدام نامتعارف پرسنل شهرداری،دزدی در روز روشن/ حقوق میگیرم که خیانت کنم!   …